Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 82)

Петлиња

(Фотогалерија) Од дуелот на Вардар со Постолов кај генер.2009

61374175_2217962571583910_7463126170725253120_n

Вардаровата генерација 2009 е елиминирана од настапите во детската лига, откако вчера и двете екипи на Илија Колевски претрпеа порази во дуелите со своите противници, во рамките на осминафиналната рунда. Фотогалерија од дуелот на Вардар (1) со Постолов: Read More »

(РАСПОРЕД) Четири генерации на ФК Вардар утре ги играат 1/4 финалните и можните 1/2 финални дуели

11

Четири генерации од вкупно пет на фудбалскиот клуб Вардар успеаа да се пласираат во 1/4 финалето на завршниот турнир во детската лига и на тој начин да ја продолжат борбата за трофејот во ова натпреварување. Утре на програмата е претпоследниот натпреварувачки ден, на кој ќе се одиграат 1/4 и 1/2 финалните мечеви. Ова е распоредот и саатниците на одигрување натпревари ... Read More »

Вардаровата генер. 2009 ги заврши настапите во детската лига, за оваа натпреварувачка сезона

5

Вардаровата генерација 2009 е елиминирана од настапите во детската лига, откако денес и двете екипи на Илија Колевски претрпеа порази во дуелите со своите противници, во рамките на осминафиналната рунда. Вардар (1) во интересен дуел за еден гол разлика беа поразени од екипата на Постолов (2:3), додека на полувреме противникот имаше водство од 0:2. Прва прилика имаше црвено-црниот тим кој ... Read More »

ФК Вардар генер.2006 го победи Дарданет и се пласира во осумте најдобри екипи

6

Генерацијата на ФК Вардар 2006 успеа денес на терените на ФФМ да ја помине осминафиналната пречка и да се пласира во слеедната елиминациска рунда од детската лига. Избраниците на Филип Спасевски успеаа во 1/8 финалето да ја победат екипата на Дарданет, со резултат 4:1. Во првите десет минути немаше погодок, иако Вардар беше во атак кон противничкиот гол, а првата ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2010 го совлада ФК Талент

24

Денес, најмладата генерација на ФК Вардар, генерација родени 2010 година на терените на ФФМ во 1/8-финалето од Детската лига на завршниот турнир на тимовите од цела земја дојде до победа. Со високи 8-1 бевме подобри од битолскиот тим на ФК Талент. Read More »

Супериорните вардарци од генер. 2008 ќе играат во 1/4 финалето на детската лига, откако денес убедливо ја совладаа А.Пандев

6

Генерацијата на ФК Вардар родени 2008 година успеа да се пласира во 1/4 финалето од детската лига, откако денес на терените на ФФМ ја совладаа убедливо екипата на Академија Пандев. Иако се очекуваше противникот да пружи посилен отпор, тоа не се случи, па нашите млади надежи ја наполнија мрежата на Струмичани. Екипата на А.Пандев ги имаше првите два удари кон ... Read More »

Шампионската генерација 2007 на ФК Вардар со убедлива победа над Мал Ајакс ја започнаа одбраната на круната

61453268_589500654875270_6467156338915934208_n

Шампионската генерација 2007 на ФК Вардар ја започна одбраната на титулата во детската лига со убедлива победа во 1/8финалето. Тимот на Вардар лесно се справи со екипата на ФК Мал Ајакс и со високи 7-0 дојде до пласман во утрешното 1/4-финале. Дуелот започна со два обида на ривалот, по еден опасен шут Лука Јаневски на нашиот гол имаше одлична интервенција. ... Read More »

Против Драчево Јуниор, вардаровите генер. 2004 и 2005 ја затвараат сезоната во регионалната-скопска лига

451

Во сабота своето последно коло во регионалната-скопска лига ќе го одиграат генерациите на ФК Вардар родени 2004 и 2005 година. Тие на теренот на Академијата во термините од 10:00 и 12:00 часот ќе ја пречекаат екипата на Драчево Јуниор. Вардаровата генерација 2005 после вчерашната победа на гостински терен против екипата на Кул ја обезбеди титулата, во својата дебитантска сезона во ... Read More »

Стигна уште еден трофеј, ФК Вардар генер, 2005 е шампион на Македонија, во својата дебитантска сезона во регионалната-скопска лига

418

Генерацијата на ФК Вардар родени 2005 година се шампиони во дебитантската сезона во регионалната-скопска лига. Денес избраниците на Зоран Петковски им сервираа слатка „одмазда“ на екипата на Кул, за поразот од финалето во Купот, кога црвено-црните беа поразени со резултат 2:1. Затоа денес, нашите млади надежи славеа на гостувањето кај екипата на Кул, која исто така се бореше за трофејот ... Read More »

Претстојниве три дена ќе се одигра завршниот турнир во детската лига, сите генерации на ФК Вардар во борба за трофејот

335

Претстојниве три дена на програмата е завршниот турнир во детската фудбалска лига, по што ќе бидат познати шампионите во шест генерации. Вардар ќе биде застапен со сите генерации на завршниот турнир, со исклучок на генерацијата 2011 во која оваа сезона немавме пријавено екипа за настап во детската лига. Во сите други генерации, црвено-црните ќе се обидат да стигнат до финалните ... Read More »