Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 79)

Петлиња

Шампионскиот примат за ФК Вардар генер. 2005, во дебитантската сезона на регионалната-скопска лига

1528

Генерацијата 2005 на ФК Вардар успеа да стане шампион во својата дебитантска сезона во рамките на регионалната-скопска лига. Оваа генерација која работеше со два различни тренери успеа на крајот да го освои првото место. Во есенскиот дел нивен предводник беше Сашо Јанев, кој заврши со максимален број на освоени бодови, односно имаше 10 победи на исто толку натпревари. После неговото ... Read More »

Познати патниците на турнирот во Бјелина, вардарците од генер. 2008 во нов поход

2008

Вардаровата генерација 2008 утрово замина за Бјелина, каде во наредниве денови ќе се натпреварува на меѓународниот турнир “Stopama Save Milosevica” 2019, на кој учество во оваа генерација ќе земат вкупно 32 екипи, поделени во осум групи од по четири тима. Тренерот на оваа генерација, Влатко Колев со себе понесе 14 играчи. Се работи за: Лука Грчевски, Дарко Јовчев, Иван Ташовски, Стефан ... Read More »

(ФОТО) Традицијата продолжува, 12 млади голмани ги истакнаа своите квалитети во „војната на голмани„ која ја организира Мутибариќ

12

Традиционално и петта година по ред, тренерот на голманите кај петлињата на Вардар, Слободан Мутибариќ, направи натпревар на голманите, или таканаречената „војна на голмани“. Учество во истата земаа Андрај Данстак, Дамјан Танески, Максим Краљевски и Стефан Нанчовски поканет од екипата на Форца (2006), Антонио Пишовски, Даниел Исајловски, Јовица Спасовски (2007), Александар Милошевски, Дарко Јовчев (2008), Марко Баснарков, Лука Грчевски (2009), ... Read More »

ФК Вардар генер. 2008 утре заминува на турнир во Бјелина

vardarfans-2008

Генерацијата 2008 на ФК Вардар во периодот од 31.мај до 2.јуни ќе учествува на 12. издание на меѓународниот турнир во Бјелина, “Stopama Save Milosevica” 2019. На турнирот ќе се натпреваруваат и генерации родени 2006, 2007. 2009, 2010, 2011 и 2012 година, додека Вардар ќе се натпреварува само со генерацијата 2008 која е предводена од Влатко Колев. Вардарци од неодамна ја освоија ... Read More »

(Фотогалерија) Трета среќа за ФК Вардар генер. 2006 која во големото финале ја совлада Албарса

8

Трета среќа за вардаровата генерација 2006 во финалните дуели против екипата на Албарса. На завршниот турнир во детската лига, оваа генерација на Вардар за прв пат успеа да стане Шампион на Македонија и на најдобар можен начин  да им се одмазди на Албарса, за претходните две изгубени финалиња. Филип Спасески е тренерот кој успеа да ја донесе на врвот оваа ... Read More »

Преглед на сезоната за најмладите вардарци од генер. 2010, кои успеаа да стигнат во најдобрите осум екипи од цела Македонија

266

Вардаровата генерација 2о10 во својата втора натпреварувачка сезона во детската лига успеа да се пласира на завршниот турнир на најдобрите екипи од цела Македонија и да биде меѓу најдобрите осум. И оваа сезона се натпреварувавме со две екипи. Вардар (1) во текот на целата сезона одигра вкупно 22 натпревари, од кои 17 меча беа во регуларниот дел од сезоната, 3 ... Read More »

(Фотогалерија) Четврта година по ред, ФК Вардар генер. 2007 стана шампион на Македонија, во финалето совладан Кул

29

Четврта година по ред генерација 2007 на ФК Вардар успеа да стане шампион на Македонија и на тој начин да ја потврди доминацијата во оваа категорија. Оваа генерација имаше тешка сезона, со многу тренерски промени, но сепак на крајот успеаа повторно да се искачат на врвот. Во големото финале црвено-црните после изведување на пенали ја совлада екипата на Кул, а ... Read More »

(ФОТО) Со победа против Драчево Јуниор, генер. 2005 на ФК Вардар ја заврши сезоната на првото место

9

Генерацијата 2005 на ФК Вардар стана шампион во рамките на првата сезона во регионалната-скопска лига. Изминатиов викенд се одигра последното коло, во кое вардарци на домашен терен ја совладаа екипата на Драчево Јуниор со резултат 3:2. Погледнете неколку фотографии од овој последен меч сезонава. Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2008 го совлада Јанг Тим во 1/2 финалето на детската лига

20

Трета година по ред генерацијата 2008 на ФК Вардар успеа да ја освои детската лига и да покажат дека се најдобри во Македонија. Избраниците на Колев во големото финале убедливо ја совладаа екипата на Милано. Претходно во полуфиналето, црвено-црните ја совладаа екипата на Јанг Тим  од Струга, со резултат 7:4. Погледнете фотогалерија токму од овој меч на вардарци.   Read More »

(Фотогалерија) Албарса и Драчево Јуниор беа последните пречки за ФК Вардар генер. 2007 кон патот до финалето

8

Генерацијата 2007 на ФК Вардар и четврта сезона по ред успеа да се искачи на врвот и да стане шампион на Македонија. Во големото финале црвено-црните ја совладаа екипата на Кул, дури по изведување на удари од белата точка, откако во регуларниот дел мечот заврши без победник (1:1). Претходно во 1/4 финалето Вардар ја победи Албарса (3:2), додека во 1/2 ... Read More »