Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 78)

Петлиња

ФК Вардар замина со ген.2008, 2009 и 2010 за Србија каде ќе настапиме на „Драган Манце Куп 19“ (Распоред)

gg888

Три генерации на фудбалскиот клуб Вардар, во периодот од 14-16-ти јуни ќе бидат дел од силен меѓународен турнир, “Драган Манце Куп 2019“ во Белград. Натпреварите ќе се играат на стадионот “СЦ Телеоптик-Партизан. Црвено-црните ќе настапат со генерациите 2008, 2009 и 2010. Нашите момци веќе се заминати за Србија каде од утре ги очекуваат фудбалски возбудувања. Распоредите за дуелите на нашите ... Read More »

(ФОТО) ФК Вардар со гер.2005, 2006 и 2007 замина на турнир во Несебар

gg2

Вардаровите генерации 2006, 2007 и 2008 година утрово заминаа за Несебар ( Бугарија) каде ќе настапат на силен меѓународен турнир „Црно Море Куп 2019“. Во продолжение од текстот ви ги носиме патниците за сите три генерации, односно играчите кои ќе ги бранат боите на Вардар на овој турнир. Генерација 2005: Леонид Илиевски, Матеј Николовски, Стефан Ристовски, Лука Јакимовски, Влатко Кулуковски, ... Read More »

Познати групите и противниците за вардаровите генерации, на турнирот во Несебар

1026

Како што известивме, три генерации на ФК Вардар во периодот од 13-19.јуни ќе се натпреваруваат на турнир во Несебар ( Бугарија). Тоа се генерациите родени 2005, 2006 и 2007 година. Веќе се познати и групите и противниците на нашите млади надежи на овој меѓународен турнир, на кој ќе играме со 10+1 играчи на теренот. Група за генерацијата 2005 на Вардар ... Read More »

Три вардарови генерации во четврток заминуваат на турнир во Несебар

1233

Три генерации на ФК Вардар во периодот од 13-19. јуни ќе настапат на силен меѓународен турнир во Несебар, „Црно Море Куп 2019“. Тоа се генерациите родени 2005, 2006 и 2007 година. Групите на нашите екипи дополнително ќе ги објавиме, со оглед дека ќе бидат познати, веднаш после пристигнувањето на вардарци во Бугарија, каде заминуваат во четврток наутро. Само за потсетување ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2008 убедливо го победи Милано и по трет пат стана Шампион на Македонија

30

Со мало задоцнување ви носиме фотогалерија од финалниот дуел на генерацијата 2008 на ФК Вардар, која во големото финале ја победи екипата на Милано (5:0). На тој начин нашите млади надежи ја потврдија доминацијата во Македонија, освојувајќи го третиот последователен трофеј во детската лига. Погледнете фотографии од финалето на Вардар со Милано. Read More »

Одбранет трофејот во купот, но не и во лигата, преглед на сезоната за ФК Вардар генер. 2004

2810

Генерацијата 2004 на ФК Вардар предводена од Петар Ѓорѓиески не успеа да го повтори успехот од минатата натпреварувачка сезона, кога стана шампион во регионалната-скопска лига. Оваа сезона потфрлија нашите млади надежи, завршувајќи на третото место во лигата, зад екипите на Работнички, која стана шампион и тимот на Шкендија кој беше второпласиран. Одигравме вкупно 18 натпревари, на кои имавме 13 победи, ... Read More »

Преглед на сезоната за генер. 2009 на ФК Вардар, која со двете екипи стигна до најдобрите 16 во детската лига

2412

Вообичано како секоја, така и на крајот од оваа натпреварувачка сезона правиме преглед за секоја генерација на фудбалскиот клуб Вардар. На ред се вардарците од генерацијата 2009, која беше застапена со две екипи во текот на целата натпреварувачка сезона. Вардар (1) можеби заслужи многу повеќе од пласман во 16-те најдобри екипи, кога испаднаа во осминафиналето од екипата на Постолов. Тоа ... Read More »

(Фотогалерија) Популарниот „Муто“ ги собра голманите и ја одржи традиционалната „војна на голмани“

38

И оваа година, тренерот на голмани кај петлињата на ФК Вардар, Слободан Мутибариќ ја одржа традиционалната „војна на голмани. Учество земаа вкупно 12 голмани.  Андрај Данстак, Дамјан Танески, Максим Краљевски и Стефан Нанчовски поканет од екипата на Форца (2006), Антонио Пишовски, Даниел Исајловски, Јовица Спасовски (2007), Александар Милошевски, Дарко Јовчев (2008), Марко Баснарков, Лука Грчевски (2009), Огнен Божиновски (2011). Се натпреваруваа ... Read More »

ФК Вардар генер. 2008 го освои силниот меѓународен турнир во Бјелина, во големото финале падна екипата на Динамо Загреб

vardarfans-naslovna

Вардаровата генерација 2008 успеа да освои уште еден силен меѓународен турнир, овој пат во Бјелина,  “Stopama Save Milosevica”. Избраниците на Влатко Колев во големото финале, дури посе изведување на удари од белата точка ја победија екипата на Динамо Загреб. Со истиов противник го одигравме и последното коло во групната фаза, меч на кој одигравме без победник (1:1). Арти Азизи беше ... Read More »

Вардарците од генер. 2008 тргнаа со две победи на турнирот во Бјелина

1434

Вардаровата генерација 2008 тргна со две победи на меѓуанродниот турнир во Бјелина. Избраниците на Влатко Колев ги добија своите противници. На отварањето на турнирот се сретнавме со екипата на Фамос од Сараево, дуел кој го добивме убедливо со резултат 3:0. Три различни играчи се запишаа во листата на стрелци на овој натпревар. Тоа се Арти Азизи, Стефан Бранковски и Матеј ... Read More »