Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 20)

Петлиња

(Фотогалерија) Вардаровата генер. “2006„ со Филип Спасески започнаа со тренинзи на Академијата

4

Генерацијата на ФК Вардар родени “2006„ година под водство на Филип Спасески започнаа со тренинзи и означија старт на подготовките за новата натпреварувачка сезона во детската лига. Се надеваме на четврта среќа за оваа генерација во обид да ја освои лигата, откако претходните две сезони го освојувавме второто место. Погледнете ја фотогалеријата од вчерашниот тренинг на оваа генерација. Read More »

Познат распоредот за есенските дуели во регионалната лига за ФК Вардар генер.2004 и 2005

vardarfans-naslovna-gener-2004-660x330

Во регионалната лига за повозрасни петлиња родени 2004 и 2005 година познат е распоредот на црвено-црните за есенскиот дел.  Во истата покрај Вардар ќе се натпреваруваат уште 11 тима кои ќе одиграат 22.кола оваа сезона за да се добие победникот во оваа категорија. Првенството почнува на 25/26.август со одигрување на првото коло во двете конкуренции. Вардар во деби колото во ... Read More »

Познати нови четири тренери во младинските категории на ФК Вардар ( петлиња)

156

Помладите категории на фудбалскиот клуб Вардар ( петлиња) во текот на утрешниот ден ќе го имаат својот прв тренинг и ќе означат старт на подготовките за новата натпреварувачка сезона. Веќе се познати и тренерите кои ќе работат со сите генерации, кои ќе бидат дел од детската фудбалска лига во новата сезона, освен со најмладите генерации родени “2010„ и “2001„ година, ... Read More »

Вардаровата генер. “2006„ го финишираше турнирот во Вараждин на 13. место

vardarfans-naslovna

Генерацијата на ФК Вардар родени “2006„ година во периодот од 10-12-ти август беа дел од силен меѓународен меѓуанроден турнир во Вараждин, “Меѓимурец 2018„ на кој го освоивме 13 место во конкуренција на 16 екипи. Во групната фаза оставаривме една победа против Оксала ( 5:1), еден нерешен резултат против МТК (1:1) и висок пораз од Хајдук (0:7). Во борбата за пласман ... Read More »

ФК Вардар генер. “2006„ одигра нерешено со МТК, потребен е најмалку бод во дуелот со Хајдук, за пласман во 1/4

vardarfans-naslovna18-660x330

Вардаровата генерација родени “2006„ година го одиграа вториот натпревар на силниот меѓународен турнир во Вараждин. После победата против Оксала, избраниците на Павел Неделковски одиграа со нерешен резултат (1:1), во дуелот со тимот на МТК од Унгарија. Мора да се напомене дека беше многу тврд и тежок натпревар, на крајот двете екипи ги поделија бодовите. По првото полувреме, противникот имаше предност ... Read More »

Младите вардарци од генер.“2006„ имаа убедлив старт на турнирот во Хрватска, нашите надежи високо ја победија екипата на Оксала од Јапонија

vardarfans-naslovna

Вардаровата генерација родени “2006„ година со убедлива победа го стартуваше силниот меѓународен турнир во Хрватска, “Меѓимурец 2018„. Избранициците на Павел Неделковски високо ја победија екипата на Оксала со резултат од 5:1. Резултатот на 1:0 го отвори Стефан Коловски кој доби една топка во празно од Алтин Алију и излезе сам пред голманот и го матираше. Водството на 2:0 го зголеми Стефан ... Read More »

ФК Вардар генер. “2004„ го освои шесттото место на првото издание на меморијалниот турнир “Милан Мика Зиројевиќ„

vardarfans-turnir

Генерацијата на ФК Вардар родени “2004„ година го освоија шесттото место на првото издание на меморијалниот меѓународниот турнир  “Милан Мика Зиројевиќ„ во Никшиќ. Денес за пласман на петтото место во еден квалитетен натпревар, избраниците на Петар Георгиевски беа поразени од екипата на Будуќност, со резултат 2:1. Вардар: Ангелов, Стојановски, Милошевски, Јаневски, Павлески, Каровски, Серафимов, Хајдари, Перковски, Гуџуфи, Ибраим. По првото ... Read More »

Познати патниците за вардаровата генер. “2006„ на турнирот во Хрватска

53-660x330

Вардаровата генерација “2006„ од утре па се до понеделник ќе биде дел од силен меѓународен турнир Меѓимурец 2018„ во Хрватска. Црвено-црните ќе биде дел од групата Д, во која уште се и екипите на Хајдук Сплит ( Хрватска), МТК Будапешт ( Унгарија) и Охала Токио (Јапонија). Се работи за силен турнир со квалитетни 16 екипи, кои доаѓаат од 10 различни земји. ... Read More »

Вардар во друштво на најсилните екипи од Хрватска и од други осум земји, генер. “2006„ дел од силен меѓународен турнир “Меѓимурец 2018„

35302425_10211599532925560_7585612410304593920_n

Уште една генерација на ФК Вардар во наредниов период ќе биде дел од силен меѓународен турнир. Се работи за генерацијата родени “2006„ година, која во периодот од 10-13-ти август ќе се натпреварува на 20 издание на меѓународниот турнир “Меѓимурец 2018„. Во оваа возрасна категорија, учество ќе земат вкупно 16 екипи од дури десет различни земји. Вардар ќе биде дел од ... Read More »

Убедлив триумф за ФК Вардар генер. “2004„ на турнирот во Никшиќ

vardar

Прва победа за генерацијата “2004„ на ФК Вардар, на турнирот во Никшиќ. Утрово избраниците на Петар Георгиевски убедливо ја совладаа екипата на Влазниа, со резултат 4:0. Вардар: Гигов, Анчевски, Милошевски, Јаневски, Павлески, Каровски, Серафимов, Хајдари, Ѓоргиевски, Гуџуфи, Ибраим. Одлична игра на црвено-црните, кои беа далеку подобри на теренот и подоминантни од противникот. Резултатот за 1:0 го отвори Давор Серафимов, откако претходно ... Read More »