Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 19)

Петлиња

Македонија У14 ќе ги има своите први натпревари, пет играчи од Вардар со повик од селекторот Каранфиловски

279372735_286127620402388_2969024320469020619_n

Македонската фудбалска репрезентација до 14 години се наоѓа на тренинг камп во Кичево, каде се подготвува за своите први натпревари. Оваа новоформирана селекција на играчи родени 2008 година под водство на Раде Каранфиловски на 10 и 12.мај во Словенија ќе ги има своите први натпревари со соодветната репрезентација на оваа земја. Инаку ова е прв собир за оваа млада репрезентација ... Read More »

(Фотогалерија) Висока победа против Милано за вардаровата генерација 2009

naslovna

На натпревар во Детската Лига, генерацијата 2009 на ФК Вардар обезбеди триумф во дуелот со екипата на Милано. Младите надежи предводени од Зоран Петковски убедливо ја совладаа екипата на Милано со резултат 6:2. Погледнете ја нашата фотогалерија од овој натпревар во Детската Лига.   Read More »

Генерацијата 2009 на ФК Вардар подобра од екипата на Милано

naslovna

Денес на терените на ФФМ, натпревар во рамките на Детската Лига одигра генерацијата 2009 на ФК Вардар, единствената екипа која беше активна во викендов кој полека изминува. Момците на Зоран Петковски денес беа подобри од екипата на Милано, триумфирајќи со резултат 6:2 (2:2). Иако на два пати имавме негатива, сепак на крајот вардаровите надежи се радуваа на победата. Едноставно бевме ... Read More »

Продолжуваат натпреварите во детската фудбалска лига за „петлињата“ на Вардар

278604797_3033757603601943_5865569367093142645_n

Претстојниов викенд ќе продолжат натпреварите во Детската Лига. На терените на ФФМ Вардар ќе одигра три натпревари, распоредот погледнете го во продолжение: Генерација 2009 Вардар – Милано  13:00  ( недела) Генерација 2010 Вардар – Македонија Ѓ.П  10:40  ( недела) Генерација 2012 Вардар – Албион  12:20  ( сабота)   Read More »

Одложеното 4.коло во регионалната Скопска лига против Работнички, генерациите 2007 и 2008 ќе го одиграат во четврток

1650957080375

Во четврток (28.04), генерациите 2007 и 2008 на ФК Вардар ќе ги одиграат одложените натпревари од 4.коло во Регионалната-Скопска Лига против екипата на Работнички. Натпреварите во четврток ќе се одиграат на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, со почеток од 12:00 и 14:00 часот. Ова коло за Вардар беше одложено минатиот викенд, поради настапот на генерацијата 2008 на меѓународен турнир во ... Read More »

(ФОТО) ФК Вардар – ФК Грозданоски, генерација 2009

naslovna

Во рамките на Детската Лига, генерацијата 2009 на ФК Вардар одигра натпревар против екипата на Грозданоски. Падна само еден гол на овој натпревар, истиот заврши во нашата мрежа, за минимална победа на противникот со резултат 0:1. Погледнете фотографии од овој натпревар во Детската Лига.   Read More »

(ФОТО) ФК Вардар – ФК Кул, генерација 2010

naslovna

Утрово на терените на ФФМ продолжија натпреварите во Детската Лига за „петлињата“ на ФК Вардар. Свој натпревар одигра генерацијата 2010 која за противник ја имаше екипата на Кул. Како подобар на теренот се покажа противничкиот тим кој славеше победа. Погледнете фотографии од овој натпревар во Детската Лига.   Read More »

Генерацијата 2008 на ФК Вардар ги заврши настапите на турнирот во Атина

278641597_366924625476611_7750114986927260857_n

Генерацијата 2008 на ФК Вардар ги заврши настапите во групната фаза на турнирот „Елит Неон Куп 2022“ кој се одржува во Атина (Грција). Избраниците на Влатко Колев завршија на последното место во групата со 3 освоени бодови. Бевме поразени минимално на натпреварите со екипите на Панатинаикос и Дока со идентичен резултат од 1:0, додека остваривме триумф од 1:0 на дуелот со ... Read More »

Нови натпревари во детската лига лига за вардаровите „петлиња“

278118433_3028187914158912_5067252901547119425_n

Нови три натпревари за „петлињата“ на ФК Вардар во рамките на новото коло од Детската Лига. Распоред на натпревари: Генерација 2009 Вардар – Гроздановски 1  11:30  (недела) Генерација 2010 Вардар – Кул  1  08:30  (недела) Генерација 2012 Вардар – Гроздановски 1  11:50  (сабота) Read More »

ФК Вардар У14 на силен меѓународен турнир во Грција

received_573145473815952

Од 15-17.април, генерацијата 2008 на ФК Вардар ќе се натпреварува на младински меѓународен турнир во Грција „Елит Неон Куп 2022“ кој ќе се игра во Атина. Се работи за силен турнир на кој учество ќе земат најсилните екипи од Грција, а тука е и Црвена Ѕвезда од Србија. Вардар е во група со екипите на Панатинаикос, Арис и Дока. Со ... Read More »