Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 21)

Петлиња

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2012 против Шкупи, во детската лига на ФФМ

naslovna

Во рамките на детската лига, генерацијата 2012 на ФК Вардар во текот на вчерашниот ден одигра нов натпревар во ова натпреварување. Нашите млади надежи се надигруваа со екипата на Шкупи, натпревар на кој дадовме максиум на теренот. Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот на младите вардарци од генерација 2012. Read More »

ФК Вардар ген.2007 триуфално со КУЛ

s7

Денес на вториот домашен дуел од регионалната лига ФК Вардар ген.2007 беше домаќин на ФК КУЛ, на оваа средба дојдовме до  победа со резултат 2-0 (1-0). Колев го започна дуелот со следниот состав:  Јаневски Лука, Крстевски Марко, Смиљков Филип, Поповски Мичо,  Керими Фуад, Давитов Петар, Ивановски Алексеј,  Блажевски Иван, Јаневски Стефан, Котевски Петар и Јорданоски Михаил. Натпеварот започна со рамноправна игра на двата тима, потоа гостинот имаше ... Read More »

ФК Вардар ген.2008 го совлада КУЛ во регионалната лига

v6

Денес на вториот домашен дуел од регионалната лига ФК Вардар ген.2008 беше домаќин на ФК КУЛ, на оваа средба дојдовме до висока победа со резултат 5-0 (2-0) Колев започна со овој состав: Јовчев Дарко, Стамчевски Леонид, Блажевски Петар, Идризи Омер. Митаноски Илија, Ташевски Иван, Бојовиќ Заев Душан, Буцевски Дамјан, Кесиќ Матео, Јевтоски Христијан и Цветковски Филип. Бевме поофанзивни на почетокот, ... Read More »

Нови натпревари за „петлињата“ на ФК Вардар во детската лига

277251637_4941851062528367_705020580151517919_n

Нови три натпревари за „петлињата“ на ФК Вардар во рамките на детската лига. На терените на ФФМ активни ќе бидеме со генерациите 2009, 2010 и 2012. Распоред на натпревари: Генерација 2009 Вардар – Работнички 1    11:30  ( недела) Генерација 2010 Вардар – Грозданоски 1   09:20  ( сабота) Генерација 2012 Вардар – Шкупи  13:10  ( сабота) Read More »

Второ коло во регионалната скопска лига, ФК Вардар е домаќин на Кул

277373782_471998567957302_3387898339935078547_n

Во рамките на 2.коло во регионалната Скопска лига, ФК Вардар ќе биде домаќин на екипата на Кул. Натпреварите на генерациите 2007 и 2008 против Кул се закажани да се одиграат во сабота. Термините на одигрување на натпреварите се 10:00 и 12:00 часот на спортскиот комплекс во населбата Хиподром. Вардар и Кул имаа победнички старт на сезоната, откако славеа на натпреварите ... Read More »

(Фотогалерија) Генерацијата 2009 на ФК Вардар одигра натпревар со Куманово, во рамките на детската лига

naslovna

Изминатиов викенд, генерацијата 2009 на ФК Вардар во рамките на детската лига на ФФМ одигра натпревар против екипата на Куманово. Црвено-црните имаа водство по првото полувреме од 1:0, додека во вториот дел противникот успеа да израмни и да ги постави конечните 1:1. Фотогалеријата од овој натпревар можете да ја погледнете во продолжение. Read More »

Помладите и повозрасни петлиња на ФК Вардар имаа убедлив старт на сезоната во регионалната Скопска лига

248583810_4494773703902774_8272674837774016909_n

Денес на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, генерациите 2007 и 2008 на ФК Вардар ја стартуваа новата сезона во регионалната Скопска лига. Први на теренот излегоа екипите на Вардар и Аеродром 2018, кај генерација 2007. Црвено-црните избраници на Влатко Колев беа супериорни, ја оправдаа фаворитската улога и славеа убедливо со резултат 9:0. Уште по првото полувреме ги решивме дилемите околу ... Read More »

Генерација 2009 на ФК Вардар одигра со нерешен резултат против екипата на Куманово

naslovna

Во рамките на новото коло во детската фудбалска лига, генерацијата 2009 на Вардар за противник ја имаше екипата на Куманово. Натпреварот заврши со нерешен резултат 1:1 (1:0). По првото полувреме избраниците на Зоран Петковски имаа водство од 1:0 со голот на Коста Бошковски, додека противникот во вториот дел го израмни резултатот. Вардар може да жали што не успеа да стигне ... Read More »

(ФОТО) ФК Вардар генер.2010 ги одмери силите со екипата на Работнички

naslovna

Нов натпревар во рамките на детската лига одигра генерација 2010. Противник за избраниците на Александар Цветковски беше екипата на Работнички. Како подобри се покажаа Работнички кои славеа на овој дуел од детската лига. Во продолжение погледнете фотографии од натпреварот. Read More »

Стартува Регионалната Скопска лига, „петлињата“ на ФК Вардар ја отвараат сезоната со Аеродром 2018

255985733_4495567640490047_4052638573518119745_n

Со натпревари во Регионалната-Скопска лига стартуваат генерациите 2007 и 2008 на ФК Вардар. Ова натпреварување после пауза од две години повторно се активира, а сезонава дел од неа ќе бидат помладите и повозрасните петлиња на Вардар, кои се предводени од Влатко Колев. Во рамките на првото коло, вардаровите надежи во недела на домашен терен ја пречекуваат екипата на Аеродром 2018. ... Read More »