Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 22)

Петлиња

Распоред на натпревари во детската лига за „петлињата“ на ФК Вардар

276131452_4924927284220745_3258166736537703101_n

„Петлињата“ на фудбалскиот клуб Вардар за претстојниов викенд ги очекуваат нови натпревари во Детската Лига. На терените на фудбалската федерација на Македонија ќе одиграме три натпревари. Генерација 2009 Вардар – Куманово 1   08:30  (сабота) Генерација  2010 Вардар – Работнички   08:30  (сабота) Генерација  2012 Вардар – Кул 1   12:20  (недела) Read More »

(Фотогалерија) Натпревар во детската лига на генерација 2009 против екипата на Њу Старс

naslovna

Генерацијата 2009 на ФК Вардар одигра нов натпревар во детската лига. Во рамките на 3.коло избраниците на Зоран Петковски се соочија со екипата на Њу Старс. Еден гол го реши победникот, истиот заврши во нашата мрежа за конечни 0:1 (0:1). Во продолжение погледнете ја фотогалерија од овој натпревар во детската лига на ФФМ.   Read More »

Во детската лига, ФК Вардар ген.2012 одигра дуел со тимот на Милано (Фото)

3

Вчера, на терените на ФФМ во Ново Лисиче, се одигра ново коло во детската фудбалска лига. Екипата на ФК Вардар генерација 2012 се сретна со тимот на ФК Милано, во подолжение неколку фотографии.       Read More »

Ново коло во детската лига, Вардар со нови натпревари

275664164_4904932259553581_6325048323213407335_n

За претстојниов викенд на програмата е ново коло во детската фудбалска лига. На терените на ФФМ се закажани три натпревари за екипите на Вардар. Распоред на натпревари за претстојниов викенд: Генерација 2010 Вардар – Албарса 1  14:20 ( недела) Генерација  2012 Вардар – Милано 1  15:40  (сабота) Генерација 2009 Вардар – Њу Старс 1  10:30   ( недела) Read More »

(ФОТО) ФК Вардар генерација 2012 го имаше првиот дуел во детската лига

naslovna

Со натпревари во детската фудбалска лига стартуваше Вардар, кој вчера одигра натпревар со генерацијата 2012. Наш прв противник беше екипата на Бутел, која се покажа како подобра на дуелот со црвено-црните. Погледнете фотографии од овој натпревар во детската лига. Read More »

(ФОТО) Деби натпревар сезонава во детската лига за генерација 2010 на ФК Вардар

naslovna

Генерацијата 2010 на ФК Вардар го одигра првиот натпревар сезонава во рамките на детската лига. Вчера на терените на ФФМ одигравме натпревар со екипата на Њу Старс, дуел кој му припадна на противникот. Во продолжение можете да погледнете галерија на фотографии од овој натпревар во детската лига. Read More »

Нови натпревари во детската фудбалска лига

275372860_4885525194827621_1759442253588388772_n

Претстојниов викенд ќе се одиграат нови натпревари во детската фудбалска лига. Минатиот викенд одигравме само еден натпревар со генерацијата 2009, додека во следниве два дена не очекуваат три натпревари. Распоред на натпревари за претстојниов викенд: Генерација 2010 Вардар – Њу Старс  15:40   ( сабота) Генерација  2012 Вардар – Бутел   13:10  (сабота) Генерација 2009 Вардар – Шкупи 17:00   ( недела) Read More »

(Фотогалерија) Поделба на бодовите за Вардар (2009) и Форца

naslovna

На терените на фудбалската федерација на Македонија после пауза од две години, повторно стартуваше Детската Фудбалска Лига. Во текот на вчерашниот ден, Вардар одигра само еден натпревар и тоа со генерацијата 2009. Противник за момците на Зоран Петковски беше екипата на Форца, натпревар кој заврши со нерешен резултат 1:1. Погледнете фотографии од овој дерби натпревар во Детската Лига. Read More »

Вардар и Форца кај генерација 2009 одиграа без победник во дербито на Детската Лига

naslovna

Денес на терените на ФФМ, стартуваше новата сезона во детската фудбалска лига. Вардар одигра само еден натпревар и тоа со генерацијата 2009. Во рамките на првото коло одигравме дерби натпревар со екипата на Форца, кој заврши без победник 1:1. Видовме навистина квалитетен натпревар, на кој на крајот можеби и нерешениот резултат беше реален исход, иако момците на Зоран Петковски во ... Read More »