Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 24)

Петлиња

(ФОТО) Генерација 2008 се подготвува за пролетниот дел

naslovna

Генерацијата 2008 под водство на Влатко Колев активно тренира и се подготвува за пролетниот дел од сезоната. Првиот предизвик за оваа генерација ќе биде настапот на меѓународниот младински турнир во Сандански ( Бугарија) кој ќе се игра во периодот од 12-16.февруари. Погледнете фотографии од вчерашниот тренинг на оваа генерација. Read More »

(Фотогалерија) Генерацијата 2009 започна со тренинзи

naslovna

Генерацијата 2009 на фудбалскиот клуб Вардар започна со подготовки за пролетниот дел. Оваа генерација под водство на Зоран Петковски напорно тренира на спортскиот комплекс во населбата Хиподром и се подготвува за учеството на меѓународниот турнир во Сандански ( Бугарија) кој ќе се одигра во периодот од 12-16.февруари. Нашиот медиум беше присутен на утринскиот тренинг на оваа генерација, од кој ви ... Read More »

(Фотогалерија) Популарниот „Муто“ и неговите голмани на тренинг

naslovna

Младинските екипи на ФК Вардар стартуваа со подготовки за пролетниот дел од сезоната во младинската Супер Лига. Тука се и вардаровите голмани кои работат со Слободан Мутибариќ. На вчерашниот тренинг беа присутни Андреј Данстак (2006), Лука Јаневски (2007), Дарко Јовчев (2008) и Стефан Нанчовски (2006) кој се наоѓа на проба во Вардар од фудбалската школа-Грозданоски. Погледнете преку фотографии како изгледаше ... Read More »

Генерациите 2007 и 2008 на ФК Вардар издвојуваа победи на гостувањето кај екипата на Арис

264083914_1082149539281316_4788187875051496943_n

Две вардарови генерации денес беа гости на екипата на Арис од Грција. Пријателски натпревари со овој противник одиграа генерациите 2007 и 2008 на фудбалскиот клуб Вардар. На двата натпревари, избраниците на Влатко Колев го надиграа домашниот тим на Арис, а интересно победите беа остварени со идентичен резултат од 2:6. Одлична игра и акции и уште поубави голови за вардаровите надежи, ... Read More »

Вардар подобар од Работнички, на пријателски натпревар кај генер.2009

236183143_824701691570734_4998283631480778154_n1

Во текот на вчерашниот ден, пријателски натпревар на спортскиот комплекс во населбата Хиподром одигра генерацијата 2009 на ФК Вардар, која за противник ја имаше екипата на Работнички. Вардар го доби овој натпревар со конечни 2:0. Се играа три полувремиња од по 20 минути. Заслужена победа за вардаровите надежи кои беа покреативни на теренот, а создадоа и неколку шанси за нови ... Read More »

Вардаровото дете, Стефан Младеновски постигна два гола за Македонија У15, Грашески стрелаше на првиот натпревар со Унгарија

255068832_4599869360056358_4834781872052631216_n

Македонската фудбалска репрезентација до 15 години го одигра и вториот контролен натпревар во Будимпешта против соодветната репрезентација на Унгарија. И вториот пријателски натпревар на овие две репрезентации заврши со нерешен резултат (2:2). На стартот од натпреварот, домашната репрезентација успеа да го отвори резултатот за 1:0, но до крајот на првото полувреме, избраниците на Драган Начевски направија комплетен резултатски пресврт со ... Read More »

(Фотогалерија) Триумф за генерација 2008 на пријателски натпревар

naslovna

До победа на контролен натпревар стигна генерацијата 2008. Избраниците на Колев на теренот во Хиподром го победија тимот на Фудбал Кидс. Конечниот резултат на натпреварот гласеше 5:0 (2:0). Нашиот медиум беше присутен на натпреварот од кој ви носи галерија на фотографии. Read More »

Вардар и Шкупи одиграа без голови, на пријателски натпревар кај генерација 2007

naslovna

Екипите на Вардар и Шкупи, кај генерација 2007 одиграа без голови. На контролен натпревар кој се одигра на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, нашите надежи предводени од Влатко Колев ремизираа со екипата на Шкупи од Чаир. Видовме борбен натпревар, на кој и двете екипи имаа добри периоди на игра, како и шанси да го отворат резултатот. Сепак до крајот мрежите ... Read More »