Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 26)

Петлиња

Македонија У15 го освои 3.место на меморијалниот турнир „Јосип Каталински – Шкија“

naslovna

Македонската фудбалска репрезентација до 15 години настапи на 9.издание на меморијалниот турнир, „Јосип Каталински-Шкија“. Нашите млади надежи го освоија 3 место на турнирот. Најпрво во полуфиналето, момците на Драган Начевски беа поразени од репрезентацијата на Босна и Херцеговина, со резултат 2:1. Во борбата за третото место, Македонија беше подобра од селекцијата на Белград, триумфирајќи со резултат 2:1. Сите три гола ... Read More »

(ФОТО) Генерација 2009 „тестираше“ со екипата на Форца

naslovna

Вчера, на теренот на Академијата, пријателски натпревар против екипата на Форца одигра генерацијата 2009. Победникот беше решен со голови во вториот дел, откако Форца се покажа како подобар противник. Погледнете фотографии од натпреварот кој се одигра на Академија. Read More »

(ФОТО) Пријателски натпревар за генерација 2008 против екипата на Форца

naslovna

Генерацијата 2008 на ФК Вардар го одигра последниот контролен натпревар пред летната пауза. Противник за момците на Миле Крстев, беше екипата на Форца. На дождливото време видовме еден одличен натпревар од двете страни, кој на крајот заврши во корист на Вардар. Погледнете фотографии од натпреварот кој се одигра на теренот на Академијата. Read More »

(Фотогалерија) Тренинг со најмладите членови на ФК Вардар

naslovna

На теренот на Академијата дел од Вардар се и дечиња родени 2015/16 година, кои ги учат основите на фудбалската игра. Задолжен за нивниот тренажен процес е Сашо Милошевски, човекот кој долги години е во клубот. Радоста на овие дечиња е бесценета, нивниот тренинг е дружеза, забава, но истовремено и учење. Погледнете ја нашата фотогалерија од тренингот на генерација 2015/16. Read More »

(Фотогалерија) Генерација 2009 ги одработува последните тренинзи пред летната пауза

naslovna

Генерацијата 2009 под водство на Миле Крстев ги одработува последните тренинзи пред летната пауза. Нашите млади надежи иако некомплетни, сепак вчера одбработија уште еден напорен тренинг под водство на нивниот тренер. Веќе денес ги очекува пријателски натпревар со екипата на Форца, кој ќе биде последен пред паузата. Како изгледаше тренингот на генерација 2009 можете да погледнете од нашата фотогалерија. Read More »

(Фотогалерија) Триумф на контролен натпревар за ФК Вардар генерација 2007

naslovna

До победа на пријателски натпревар стигна генерацијата 2007 на фудбалскиот клуб Вардар. Изминатиов викенд на Академијата, противник ни беше екипата на Шкупи од Чаир. Натпреварот заврши со резултат 2:0. Погледнете фотографии од овој натпревар. Read More »

(Фотогалерија) Вардар го победи Шкупи, на пријателски натпревар кај генерација 2006

naslovna

Генерацијата 2006 на ФК Вардар на контролен натпревар против екипата на Шкупи. Младите надежи на Вардар стигнаа до убедлива победа со резултат 4:1 (3:0). Погледнете 62 фотографии од натпреварот кој се одигра на Академијата. Read More »

Триумф на контролен натпревар за ФК Вардар генерација 2007

naslovna

До победа на пријателски натпревар стигна генерацијата 2007 на фудбалскиот клуб Вардар. Денес на Академијата, противник ни беше екипата на Шкупи од Чаир. Натпреварот заврши со резултат 2:0. По еден гол во двете полувремиња постигна Вардар за конечна победа од 2:0. Стрелци на головите беа Адмир Љатифи и Фуат Керими. Честитки до нашиот тим за залагањето на теренот и за ... Read More »

Вардар убедливо го победи Шкупи, на пријателски натпревар кај генерација 2006

naslovna

Денес на теренот на Академијата, нов контролен натпревар одигра генерацијата 2006 на ФК Вардар. Нашите млади надежи кои се предводени од Милан Коцески убедливо ја победија екипата на Шкупи. Црвено-црните имаа посериозен пристап на овој дуел, за разлика од претходниот против екипата на Форца кога бевме во негатива. Денес целиот тим одигра на ниво и сите играчи имаа свој придонес ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2007 го победи тимот на Форца

naslovna

Генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра нов пријателски натпревар. Гостин на Академијата беше екипата на Форца која е предводена од Јовче Џипунов. Вардарци беа многу подобар тим на теренот и заслужено на крајот победија со високи 10:0. Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот.     Read More »