Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 25)

Петлиња

Генерацијата 2008 на Влатко Колев подобра од Фудбал Кидс, на пријателски натпревар одигран во Хиподром

naslovna

Утрово на теренот во населбата Хиподром, контролен натпревар одигра генерацијата 2008 на ФК Вардар која за противник го имаше тимот на Фудбал Кидс од Драчево. Избраниците на Влатко Колев беа подобри на теренот и стигнаа до убедлива победа со резултат 5:0. Имавме повеќе од играта на овој натпревар и на крајот заслужено победивме на пријателскиот натпревар со Фудбал Кидс. Резултатот ... Read More »

Генерацијата 2008 на ФК Вардар го освои 4.место на силниот меѓународен турнир во Хрватска

naslovna

Генерацијата 2008 на ФК Вардар во изминатиов период се натпреваруваше на силен меѓународен турнир во Хрватска. Во организација на НК Адриатик Сплит, учество на турнирот земаа повеќе од 120 екипи кои се натпреваруваа во шест возрасни категории. Познати реномирани екипи како Хајдук, Динамо Загреб, Марибор, Јувентус, Ријека, Осијек и.т.н. настапија на турнирот „први чекори“ Избраниците на Влатко Колев го освоија ... Read More »

ФК Вардар ген.2009 гостуваше кај КУЛ (ФОТО)

243969918_416172633469043_288872257870012406_n

Вчера на стадионот „Цементарница“ во скопската населба Кисела Вода момците на Зоран Петковски, генерација 2009 гостуваа кај екипата н ФК КУЛ Во еден ефикасен дуел ние бевме само минимално поразени со еден гол предност (4-3).  По неколку минути игра отворивме со голот на Матеј Ристевски за почетни 0-1, но веќе по само 60.секунди игра домашниот тим изедначи на 1-1. Се ... Read More »

Генерациите 2007 и 2008 на ФК Вардар победија на контролни натпревари

236827745_825276238179946_4264066176845492522_n

Изминатиов викенд генерациите 2007 и 2008 на ФК Вардар одиграа пријателски натпревари на спортскиот комплекс во населбата Хиподром. Избраниците на Влатко Колев стигнаа до победа и на двата натпревари против екипата на Њу Старс. Во еден интересен и ефикасен натпревар, вардарците од генерација 2007 успеаа да ги победат врсниците од Њу Старс. Конечниот резултат гласеше 5:4. Свое гол шоу имаше ... Read More »

Само во Македонија не се игра младински фудбал

241642788_3104971766487929_1516829688108941641_n-1

Долго време размислувавме да ја започнеме оваа тема, но чекавме дали може да се случи „чудо“ и да започне сезоната во младинските фудбалски категории. Дефинитивно само во Македонија не се игра младински фудбал, збориме секако за официјални натпревари во првата, втората и третата младинска лига, како и оние на помалите петлиња во детската лига. Очигледно е дека само во нашата ... Read More »

Македонија У16 со четворица вардарци на контролните натпревари со Турција

97

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години на 24 и 26.август ќе одигра два контролни натпревари во Турција со соодветната репрезентација на оваа земја. Селекторот Неџат Шабани за овие натпревари повика четворица играчи од редовите на Вардар. Се работи за Дарко Сековски, Алтин Алији, Андреј Величковски и Димитар Порчу.   Read More »

(ФОТО) Колев и Петковски „стартуваа“ со генерација 2007 и 2009 на ФК Вардар

239452195_824695818237988_2825907534213949064_n

Вчера,  прв собир и започнување со работа имаше  најтрофејната и најуспешна Младинско – пионерска школа на ФК Вардар.  За координатор на Младинско Пионерската школа е назначен Зоран Бошковски – Чоко. На терените при тренинг Центарот во Хиподром, тренерите Влатко Колев и Петковски Зоран  ги „стартуваа“ генерација 2007 и 2009 на ФК Вардар.   Read More »

Од утре со тренинзи стартува младинската школа на ФК Вардар, познати се тренерите на генерациите

13403983_619891941505294_6494602894258407134_o

Од утре со тренинзи стартува и младинската школа на фудбалскиот клуб Вардар. На својата официјална страна клубот излезе со соопштение кое ви го пренесуваме во целост: Веќе од утре стартува со работа најтрофејната и најуспешна Младинско – пионерска школа, па ви ги претставуваме новините: За Координатор на Младинско Пионерската школа е назначен Зоран Бошковски – Чоко. Тренери по генерации: Генерација ... Read More »

(Фотогалерија) Тренинг со момчињата од генерација 2013/14

naslovna

Генерацијата 2013/14 на ФК Вардар го имаше еден од своите последни тренинзи пред летната пауза. Овие млади момчиња постојано напредуваат во фудбалската игра, иако не се заедно долго време. Како изгледаше еден од нивните тренинзи можете да погледнете од нашата фотогалерија. Read More »