Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 23)

Петлиња

После пауза од две години се враќаат натпреварите во детската фудбалска лига

88097443_10216485477351650_3322037146235174912_o

После пауза од две години се враќаат натпреварите во детската фудбалска лига. Ова натпреварување беше прекинато на 10.март во 2020 година поради корона вирусот, но од претстојниов викенд повторно ќе се играат натпревари на терените на фудбалската федерација на Македонија. Претстојниов викенд со натпревари ќе стартуваат генерациите 2009, 2010, 2011 и 2о12, додека од следниот викенд ќе се приклучат и ... Read More »

Помладите и повозрасни петлиња на ФК Вардар на „мегдан“ со Црвена Ѕвезда

255271420_4494772970569514_6179181788083380042_n

После освојување на бронзениот медал на турнирот во Бугарија, помладите и повозрасните петлиња на ФК Вардар утре во Охрид ќе одиграат контролни натпревари со екипата на Црвена Звезда. Ова ќе биде увертира за првенствениот натпревар на сениорската екипа на Вардар против Охрид Лихнидос на стартот на пролетниот дел во Втората Лига-Запад. Натпреварите на генерациите 2007 и 2008 против Ц.Звезда ќе ... Read More »

(ФОТО) Радоста на младите вардарци после освојување на златото, на турнирот во Бугарија

naslovna

Во периодот од 12-16.февруари во градот Сандански (Бугарија) се одигра меѓународен младински турнир во различни возрасни генерации. Фудбалскиот клуб Вардар зема учество со три, од кои една успеа да го освои златниот медал. Се работи за генерацијата 2009 која во големото финале беше подобра од екипата на Спартак Пловдив (2:0). Погледнете ја радоста на вардаровите надежи после победата и освојување ... Read More »

Златен медал за генерација 2009, генерациите 2007 и 2008 освоија бронза на турнирот „Пирин Куп“

274050834_5019379031453547_3454057785660558682_n

Генерацијата 2009 на ФК Вардар е освојувач на турнирот „Пирин Куп“ кој од 12.февруари се играше во градот Сандански. Денес е последниот натпреварувачки ден на турнирот, на кој се играа завршните натпревари. Вардар го освои турнирот во генерацијата 2009, откако во големото финале успеа да ја победи екипата на Спартак Пловдив со резултат 2:0. Денес кобен за противничката екипа се ... Read More »

Генерацијата 2009 на ФК Вардар ќе игра во големото финале на „Пирин Куп“, генерацијата 2008 го освои 3.место

40809270_1834825649920274_1996547540756987904_n

Денес на програмата е претпоследниот натпреварувачки ден на турнирот во Сандански. Генерацијата 2009 на Вардар успеа да се избори за големото финале, откако денес во полуфиналето успеа да ја победи екипата на Пирин од Благоевград. Само еден гол го реши победникот, истиот заврши во противничката мрежа кој го постигна Давор Павловски. Утре во големото финале ќе играме со екипата на ... Read More »

Сите три генерации на ФК Вардар се пласираа во 1/2 финалето на турнирот „Пирин Куп“

273921818_4900104333392375_936292064171506200_n

Денес продолжија натпреварите на меѓународниот турнир „Пирин Куп“ за генерациите на ФК Вардар. Пласман во полуфиналето обезбедија генерациите 2007 и 2009, како и 2008 која вечерва го игра својот натпревар против Славиа од Софија. Генерацијата 2007 денес ги одигра останатите два натпревари во групната фаза. Утрово за противник ја имавме екипата Спорт Вилаж од Бугарија, од која бевме подобри. Победата ... Read More »

По две победи за генерациите 2008 и 2009 на турнирот „Пирин Куп“, пораз на стартот за генерација 2007

273939679_4900100486726093_271037295816693328_n

Петлињата на фудбалскиот клуб Вардар денес беа активни на турнирот во Сандански. Генерацијата 2008 предводена од Влатко Колев денес одигра два натпревари. Турнирот го отворивме на одличен начин со победа против екипата на Витоша 13 од Софија. Нашите млади надежи го надиграа противникот, остварувајќи висок триумф со резултат 5:1. Лука Трпевски постигна два гола, додека по еден гол беа дело ... Read More »

Вардарците од генерација 2009 со победа го отворија турнирот во Бугарија

naslovna

Генерацијата 2009 на фудбалскиот клуб Вардар започна со победа на меѓународниот турнир „Пирин Куп“ кој се игра во Сандански (Бугарија). Нашите млади надежи на отварање на турнирот беа подобри од екипата на Спартак Пловдив. На натпревар на кој паднаа седум голови како подобри се покажаа црвено-црните кои победија со резултат 4:3. Вардарци одиграле добар натпревар, на кој покрај постигнатите голови ... Read More »

Распоред и термини за натпреварите на вардаровите „петлиња“ на турнирот во Сандански

40809270_1834825649920274_1996547540756987904_n

Како што објавивме три генерации на фудбалскиот клуб Вардар во периодот од 12-16.февруари ќе се натпреваруваат на меѓународниот турнир „Пирин Куп“ во Сандански (Бугарија). Познат е распоредот и термините за натпреварите на генерациите 2007, 2008 и 2009. Генерација 2007 13.02 Вардар – Хебар Пазарџик  (08:00) Вардар – Спорт Вилаж  (14:00) Генерација 2008 13.02 Вардар – Витоша  13  (09:30) Вардар – ... Read More »

Три генерации на ФК Вардар ќе се натпреваруваат на меѓународниот турнир „Пирин Куп“ во Сандански

86969484_2830051230397706_260866104421777408_o

Тре генерации на фудбалскиот клуб Вардар во претстојниов период ќе настапат на силен меѓународен турнир во Бугарија, се работи за „Пирин Куп 2022“, кој ќе се одржи во периодот од 13-16.февруари во градот Сандански. Тоа се генерациите 2007, 2008 и 2009 за кои ова ќе биде прв турнир во новата година. Во генерацијата 2007 ќе се натпреваруваат вкупно девет екипи, ... Read More »