Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 10)

Петлиња

Каков е пласманот на генерациите 2008 и 2009 по завршување на есенскиот дел во Регионалната Лига

1-660x330

Со натпреварите против екипата на Куманово, генерациите 2008 и 2009 на ФК Вардар го одиграа последното есенско коло во Регионалната Скопска Лига. Двете наши екипи одиграа по осум натпревари. Генерацијата 2009 има скор од пет победи и три порази, додека генерацијата 2008 на осум меча оствари четири победи, два нерешени резултати и два порази. Регионална Скопска Лига за помлади петлиња ... Read More »

Победнички крај на есенскиот дел во Регионалната Лига, за генерациите 2008 и 2009 на ФК Вардар

317688235_148891811231247_3879184741848939258_n

Денес на Локомотива, последното есенско коло во Регионалната Скопска Лига го одиграа генерациите 2008 и 2009 на ФК Вардар, кои за противник го имаа тимот на Куманово 2012. Втора последователна победа за генерацијата 2009. Помладите петлиња со триумф го завршија есенскиот дел во Регионалната Скопска Лига. Денес на Локомотива, генерацијата 2009 успеа минимално со 1:0 да биде подобра од екипата ... Read More »

Последно есенско коло во Регионалната Скопска Лига, Вардар домаќин на Куманово 2012

317677928_701596084732966_334127525559054146_n

Последното есенско коло во Регионалната Скопска Лига. Нашите екипи во недела (04.10) на Локомотива се домаќини на екипата на Куманово 2012. Натпреварите во недела ќе се одиграат во термините од 10:00 и 11:30 часот. Што се однесува до пласманот на екипите до овој дел од сезоната, генерацијата 2009 на Вардар се наоѓа на 9.место со 12 бодови, додека Куманово е ... Read More »

Генерацијата 2009 се врати на победите, втор последователен пораз за генерација 2008 во Регионалната Скопска Лига

317085584_147116198075475_5673670861151230711_n

Победа за генерација 2009, пораз за генерација 2008, на натпреварите од 9.коло во Регионалната Скопска Лига против екипата на Милано. Денес нашите генерации гостуваа во Куманово, натпревари на кои остварија половичен успех. Помладите петлиња на Вардар се вратија на победите во Регионалната Скопска Лига.Натпреварот кој се одигра на градскиот стадион во Куманово, меѓу екипите на Милано и Вардар, заврши со ... Read More »

Генерациите 2008 и 2009 гостуваат во Куманово кај екипата на Милано

315316425_10222456230256741_6569870702446565817_n

Во недела (27.10), во рамките на 9.коло во Регионалната Скопска Лига, генерациите 2008 и 2009 ќе гостуваат на екипата на Милано од Куманово. Натпреварите во недела ќе се одиграат на градскиот стадион во Куманово, во термините од 12:00 и 14:00 часот. Во минатото коло останавме без бодови на натпреварите со Њу Старс, се надеваме дека во ова коло ќе успееме ... Read More »

Вардарци без бодови од домашните дуели со Ну Старс во регионалната лига

17-660x330

Вчера, во рамки на 8.коло од Скопската регионална лига, одигравме два дуели со тимот на Њу Старс. На двата меча одиграни на „Локомотива“ бевме поразени. . ФК Вардар генерација 2008 беше совлада со минимални 1-2 (0-0), на дуелот со тимот на Њу Старс. Имавме водство на оваа средба, сепак истото не го задржавме. . Вардар: Грбевски Павел, Јевтоски Христијан, Цветковски ... Read More »

Екипата на Њу Старс е следен противник во Регионалната Скопска Лига

316007111_681623926963003_8679902135204390673_n

Во сабота (19.11) на теренот на Локомотива, натпревари од 8.коло во Регионалната Скопска Лига ќе одиграат генерациите 2008 и 2009. Противник ќе ни биде екипата на Њу Старс. Натпреварите ќе започнат во термините од 10:00 и 11:30 часот. Што се однесува до пласманот на екипите пред одигрување на ова коло, кај помладите петлиња, Вардар на пет одиграни натпревари има освоено ... Read More »

Вардар ги доби двата гостински натпревари против Форца, во Регионалната Скопска Лига

0a1-660x330

Генерациите 2008 и 2009 на ФК Вардар имаа успешно коло, откако успеаа да забележат победи на натпреварите против екипата на Форца, во рамките на 7.коло во Регионалната Скопска Лига. Лука Грчевски одбрани 2.пенала, победа за пом.петлиња над Форца. Генер. 2009 стигна до победa против екипата на Форца. Помладите „петлиња“ го „слават“ голманот Лука Грчевски, кој денес одбрани два пенали и донесе ... Read More »

„Петлињата“ на ФК Вардар гостуваат кај екипата на Форца

7

Во рамките на 7.коло во Регионалната Скопска Лига, „петлињата“ на ФК Вардар ќе гостуваат кај екипата на Форца. Натпреварите се закажани да се одиграат во сабота (12.11) на игралиштето „Циглана“ во Драчево. Термините на одигрување натпревари се во 10:30 и 12:00 часот.   Read More »