Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 10)

Петлиња

Познати екипите кои ќе играат во големото финале на „Вардар Куп Скопје“, Вардар ќе се бори за бронза

naslovna

Екипите на Партизан и Осијек ќе играат во големото финале на првото издание на меѓународниот младински турнир „Вардар Куп Скопје“. Вчера на стадионот во Ѓорче Петров, се одиграа полуфиналните натпревари, после кои беа познати и финалистите. Во првото 1/2 финале, Вардар загуби убедливо од екипата на Осијек со резултат 0:5, додека во еден неизвесен натпревар во белградското дерби, Партизн со ... Read More »

Генерацијата 2008 во 1/2 финалето на „Вардар Куп“ ќе игра против Осијек

285826471_132689886051893_137796260347554305_n

После одигрување на денешните натпревари од групната фаза, познати се полуфиналните парови на меѓународниот младински турнир „Вардар Куп Скопје“. Вардар во полуфиналето за противник ќе го има тимот на Осијек, додека другата двојка ја сочинуваат екипите на Партизан и Црвена Ѕвезда. Во групата А, на првото место се пласираше екипата на Ц.Ѕвезда со максимални 6 бодови, додека Вардар беше втор ... Read More »

Генерацијата 2008 на Вардар забележа една победа и пораз на турнирот „Вардар Куп Скопје“

286463693_132689572718591_684512171852273186_n

Денес на програмата беше првиот натпреварувачки ден на турнирот „Вардар Куп Скопје“. Генерацијата 2008 на Вардар предводена од Влатко Колев одигра два натпревари, на кои забележа една победа и еден пораз. Турнирот го отворивме со натпревар против екипата на Црвена Ѕвезда. На овој натпревар екипата од Белград се покажа како пресилна за нашите млади надежи, забележувајќи победа со резултат 1:6. ... Read More »

ФК Вардар генер.2009 со победа и нерешен резултат го отвори турнирот „Вујадин Бошков Куп“

286384250_422390439795790_8054372365643474792_n

Генерацијата 2009 денес стартуваше со настапи на турнирот „Вујадин Бошков Куп“. Избраниците на Зоран Петковски одиграа два натпревари на кои остварија една победа и нерешен резултат. Турнирот го отворивме со натпревар против екипата на Нови Сад, кој заврши со почетниот резултат 0:0. Можеме да жалиме што не дојдовме до победа со оглед дека бевме поквалитетни од противникот, имавме и три ... Read More »

Денес стартува „Вардар Куп Скопје“, сите натпревари можат да се проследат на СТРИМ

285349146_132530369401178_7176134661130924209_n

Денес стартуваше првото издание на меѓународниот младински турнир „Вардар Куп Скопје“, на кој ќе се натпреваруваат осум екипи, составени од играчи родени 2008 година и помлади Турнирот го отворија екипите на Партизан и Осијек, додека од 12:00 часот, силите ќе ги одмерат екипите на Вардар и Црвена Ѕвезда. Сите натпревари ќе бидат пренесувани во живо, на линкот, ТУКА Read More »

Младите надежи од генерација 2009 заминаа за Нови Сад

286378345_550866963149042_3004157970055052165_n

Младите надежи на ФК Вардар заминаа за Нови Сад, каде од утре започнуваат со настапи на меѓународниот турнир „Вујадин Бошков Куп“. Вардар се наоѓа во групата со екипите на Темишвар, Национал Ниш и Нови Сад. Првиот натпревар го играме утре против екипата на Нови Сад. Read More »

Утре стартува првото издание на „Вардар Куп Скопје“, младите надежи на Вардар отвараат против Црвена Ѕвезда

277094717_108001988520683_8618153660082834572_n

Прв пат година, фудбалскиот клуб Вардар ќе организира силен младински меѓународен турнир, на кој ќе се натпреваруваат шест екипи. Истиот ќе се одржи од 9-12.јуни на стадионот “Лавови” во населбата Ѓорче Петров. Вардар е во група со екипите на Црвена Ѕвезда и Зоетермер од Холандија, додека другата група ја сочинуваат екипите на Партизан, Осијек и Лудогорец. Распоредот на натпревари за турнирот ... Read More »

Познати патниците од генерација 2009 на турнирот во Нови Сад

281580052_985883528785882_6574256721806368446_n

Во периодот од 10-12.јуни генерацијата 2009 на ФК Вардар ќе се натпреварува на силниот меѓународен турнир „Вујадин Бошков Куп“. Вардар се наоѓа во групата со екипите на Темишвар, Национал Ниш и Нови Сад. Тренерот на оваа генерација, Зоран Петковски, на располагање ќе има 15 играчи. Составот кој ќе настапи на турниров: Марко Баснарков, Вилијам Ангеловски, Даниел Колевски, Павел Котески, Максим ... Read More »

ФК Вардар со генерацијата 2009 ќе биде дел од 6.издание на меѓународниот турнир „Вујадин Бошков Куп“

281963917_987118358662399_8242088407290133603_n

Во периодот од 10-12.јуни генерацијата 2009 на ФК Вардар ќе се натпреварува на силниот меѓународен турнир „Вујадин Бошков Куп“. Турнирот е наменет за различни возрасни генерации, а Вардар ќе земе учество со екипа составена од играчи родени 2009 година. Се работи за силен турнир, на кој ќе настапат квалитетни екипи. Во оваа генерација, ќе се натпреваруваат вкупно 32 екипи, поделени ... Read More »

Генерацијата 2008 на ФК Вардар се пласираше во 1/4 финалето на турнирот во Сплит, денес наш противник е Војводина

284478845_400699392099134_2648193171916135848_n

Фудбалскиот клуб Вардар со генерацијата 2008 се наоѓа во Сплит, каде се натпреварува на силниот меѓународен турнир „Далматинко Куп’. Избраниците на Влатко Колев успеаа како второпласирани да ја поминат групната фаза и да се пласираат во 1/4 финалето. Во групната фаза одигравме вкупно четири натпревари, на кои остваривме две победи, еден нерешен резултат и еден пораз. ФК Вардар – Шахтјор  ... Read More »