Saturday ,30 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 12)

Петлиња

Трето место за генерација 2007 на турнирот во Ниш

received_755542825623504

Во конкуренција на четири екипи, генерацијата 2007 на фудбалскиот клуб Вардар го освои 3.место на меѓународниот младински турнир во организација на ФК Раднички Ниш. Во полуфиналето, момците на Влатко Колев беа поразени од екипата на Славија Софија со резултат 3:0, додека во борбата за 3.место после изведување на ударите од белата точка ја победивме екипата на Нови Пазар. Во регуларниот ... Read More »

Учество на меѓународен турнир во Ниш и за вардаровата генерација 2008

285842773_133479855972896_1940475962730125551_n

Дел од меѓународен младински турнир во организација на ФК Раднички Ниш, ќе биде и генерацијата 2008 на ФК Вардар. Учество ќе земат вкупно осум екипи поделени во две групи, најдобрите две од групите ќе играат во полуфиналето. Во продолжение групите, како и распоредот на одигрување натпревари, кои на програмата се во сабота (25.06).   Read More »

Генерација 2007 на ФК Вардар дел од меѓународен турнир, во организација на ФК Раднички Ниш

289051289_741544923637216_3914710393757493600_n

Генерацијата 2007 на ФК Вардар во петок ќе настапи на меѓународен младински турнир, кој е во организација на ФК Раднички од Ниш. На турнирот покрај Вардар, учество ќе земат и домашната екипа на Раднички Ниш, потоа Нови Пазар и Славија Софија. Натпреварите ќе се одиграат во петок (24.06). Во првото полуфинале кое започнува од 09:00 часот ќе се сретнат екипите ... Read More »

Осијек освојувач на „Вардар Куп Скопје“, младите вардарови надежи завршија на четвртото место

285251434_133200306000851_713563001873855150_n

Финишираше првото издание на меѓународниот младински турнир „Вардар Куп Скопје“. Освојувач на истиот е екипата на Осијек од Хрватска откако во големото финале минимално со резултат 1:0 ја победи екипата на Партизан. Во борбата за третото место, Вардар беше поразен од екипата на Црвена Ѕвезда со резултат 0:4. Петтото место му припадна на Лудогорец кој го победи Зоетермер со резултат ... Read More »

Генерацијата 2009 ги заврши настапите на „Вујадин Бошков Куп“

286384250_422390439795790_8054372365643474792_n

Генерацијата 2009 ги заврши настапите на силниот меѓународен турнир „Вујадин Бошков Куп“. Во рамките на 1/8 финалето, надежите на ФК Вардар беа поразени од екипата на Војводина, која важи за еден од фаворите за освојување на првото место. На овој натпревар екипата од Србија славеше со резултат 2:0. Претходно во групната фаза, Вардар одигра три натпревари на кои забележа една ... Read More »

Познати екипите кои ќе играат во големото финале на „Вардар Куп Скопје“, Вардар ќе се бори за бронза

naslovna

Екипите на Партизан и Осијек ќе играат во големото финале на првото издание на меѓународниот младински турнир „Вардар Куп Скопје“. Вчера на стадионот во Ѓорче Петров, се одиграа полуфиналните натпревари, после кои беа познати и финалистите. Во првото 1/2 финале, Вардар загуби убедливо од екипата на Осијек со резултат 0:5, додека во еден неизвесен натпревар во белградското дерби, Партизн со ... Read More »

Генерацијата 2008 во 1/2 финалето на „Вардар Куп“ ќе игра против Осијек

285826471_132689886051893_137796260347554305_n

После одигрување на денешните натпревари од групната фаза, познати се полуфиналните парови на меѓународниот младински турнир „Вардар Куп Скопје“. Вардар во полуфиналето за противник ќе го има тимот на Осијек, додека другата двојка ја сочинуваат екипите на Партизан и Црвена Ѕвезда. Во групата А, на првото место се пласираше екипата на Ц.Ѕвезда со максимални 6 бодови, додека Вардар беше втор ... Read More »

Генерацијата 2008 на Вардар забележа една победа и пораз на турнирот „Вардар Куп Скопје“

286463693_132689572718591_684512171852273186_n

Денес на програмата беше првиот натпреварувачки ден на турнирот „Вардар Куп Скопје“. Генерацијата 2008 на Вардар предводена од Влатко Колев одигра два натпревари, на кои забележа една победа и еден пораз. Турнирот го отворивме со натпревар против екипата на Црвена Ѕвезда. На овој натпревар екипата од Белград се покажа како пресилна за нашите млади надежи, забележувајќи победа со резултат 1:6. ... Read More »

ФК Вардар генер.2009 со победа и нерешен резултат го отвори турнирот „Вујадин Бошков Куп“

286384250_422390439795790_8054372365643474792_n

Генерацијата 2009 денес стартуваше со настапи на турнирот „Вујадин Бошков Куп“. Избраниците на Зоран Петковски одиграа два натпревари на кои остварија една победа и нерешен резултат. Турнирот го отворивме со натпревар против екипата на Нови Сад, кој заврши со почетниот резултат 0:0. Можеме да жалиме што не дојдовме до победа со оглед дека бевме поквалитетни од противникот, имавме и три ... Read More »

Денес стартува „Вардар Куп Скопје“, сите натпревари можат да се проследат на СТРИМ

285349146_132530369401178_7176134661130924209_n

Денес стартуваше првото издание на меѓународниот младински турнир „Вардар Куп Скопје“, на кој ќе се натпреваруваат осум екипи, составени од играчи родени 2008 година и помлади Турнирот го отворија екипите на Партизан и Осијек, додека од 12:00 часот, силите ќе ги одмерат екипите на Вардар и Црвена Ѕвезда. Сите натпревари ќе бидат пренесувани во живо, на линкот, ТУКА Read More »