Sunday ,01 October 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 8)

Петлиња

Табели во Регионалната Скопска Лига за генерациите 2008 и 2009

295113925_103273599139757_749505643900084959_n

Како изгледаат табелите во Регионалнат Скопска Лига, во пресрет на новото коло во ова натпреварување. Регионална Скопска Лига за помлади петлиња Регионална Скопска Лига за повозрасни петлиња Read More »

„Петлињата“ на ФК Вардар одиграа натпревари во Регионалната Скопска Лига, со екипата на Шкупи

275288728_347321260770281_2594675644104828415_n

Денес на теренот во Бутел, натпревари од 5.коло во Регионалната Скопска Лига одиграа генерациите 2008 и 2009 кои гостуваа на екипата на Шкупи. Генерацијата 2009 на Вардар го доживеа својот втор пораз сезонава, откако денес минимално со резултат 1:0 беа поразени од екипата на Шкупи. Моментот за конечниот победник се случи уште во 4.минута од натпреварот кога домашниот тим успеа ... Read More »

„Петлињата“ на ФК Вардар гостуваат на екипата на Шкупи

312220829_138607715592990_1479297839473124812_n

Во сабота (29.10), во рамките на 5.коло во Регионалната Скопска Лига, „петлињата“ на ФК Вардар ќе гостуваат на екипата на Шкупи. Натпреварите ќе се одиграат на теренот во Бутел, во термините од 14:00 часот за генерација 2009 и од 15:30 часот за генерација 2008.   Read More »

ФК Вардар со два сребрени медали се враќа од меѓународниот турнир во Истанбул

vardar

СРЕБРЕН МЕДАЛ ЗА ГЕНЕРАЦИИТЕ 2008 И 2009 НА СИЛНИОТ МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО ИСТАНБУЛ. Вардар се враќа во Скопје со два сребрени медали од меѓународниот турнир „Истанбул Куп“, на кој учествуваа екипи од рангот на Фенербахче, Лудогорец и други реноминирани екипи од Србија, Полска, Бугарија и Косово. Вардар ги загуби двете финалиња, но остави одличен впечаток на овој турнир. Генерацијата 2008 ... Read More »

Полуфинале на меѓународниот турнир „Истанбул Куп“ за генерациите 2008 и 2009 на ФК Вардар

312640524_575655970979063_7004610764963159753_n

Генерациите 2008 и 2009 се пласираа во полуфиналето на силниот меѓународен турнир во Турција, „Истанбул Куп“. Денес на вториот натпреварувачки ден, генерацијата 2009 забележа две победи, додека една победа им припадна и на генерацијата 2008. Екипата предводена од Златко Тасевски, генерацијата 2009 оствари две победи. Најпрво стигнавме до триумф на дуелот со екипата на Есеник Атлетик, со конечен резултат од ... Read More »

Победа за генерација 2009, минимален пораз за генерација 2008, на отварање на турнирот во Истанбул

307313181_1151936922398962_1627761427157251915_n

Генерациите 2008 и 2009 на фудбалскиот клуб Вардар денес ги одиграа првите натпревари, на силниот меѓународен турнир во Истанбул, на кој се натпреваруваат екипи од Македонија, Турција, Србија, Полска и Косово. Победа на отварање на турнирот забележа генерацијата 2009 која со пресврт успеа да го победи тимот на Газиосманпаша со резултат 4:3, откако на полувреме противникот имал предност од 1:2. ... Read More »