Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 27)

Петлиња

Македонија У15 поразена на три натпревари на турнирот во Хрватска, тројцата вардарци настапија на сите дуели

182966659_3989788014434938_7682930757293383193_n

Македонската фудбалска репрезентација до 15 години, изминативе три дена одигра натпревари на 3.издание на меморијалниот турнир „Влатко Марковиќ“. Избраниците на Неџат Шабани одиграа три натпревари на кои беа поразени од своите противници. На првиот дуел се сретнавме со репрезентацијата на Белорусија од која бевме поразени со резултат 2:4. Следеше натпревар против домашната репрезентација на Хрватска, која не победи убедливо со ... Read More »

(Фотогалерија) Тренинг на ФК Вардар од генерација 2007

182244132_3922814854431998_744362168763339739_n

Генерацијата 2007 на ФК Вардар утре ја очекува контролен натпревар, а екипата предводена од Милан Коцески се подготвува за следните предизвици. Вардарци одржаа тренинг на Академијата, погледнете галерија на фотографии од истиот. Read More »

(Фотогалерија) Младите вардарци од генерација 2013/14 одржаа нов тренинг

naslovna

Најмладите вардарови членови кои се родени 2013 и 2014 година одржаа нов тренинг на Академијата. Како одминува времето стануваат се повеќе активни на тренинзите и привлечноста кон овој спорт постојано се зголемува. Погледнете галерија на фотографии од тренингот на најмладите вардарови надежи. Read More »

(Фотогалерија) Тренинг на вардаровата генерација 2010

naslovna

Активно и посветено работи и генерацијата 2010 на ФК Вардар под водство на Боби Андоновски. Младите надежи посветени се на задачите од нивниот тренер, во продолжение погледнете фотографии од тренингот на оваа генерација. Read More »

(Фотогалерија) Генерација 2009 продолжува со активни тренинзи

naslovna

Под водство на Миле Крстев, генерацијата 2009 на Вардар продолжува со тренинзи на теренот на Академијата, во пресрет на одигрување на нови контролни натпревари. Погледнете ја фотогалерија од тренингот на генерација 2009. Read More »

(Фотогалерија) Генер.2011/12 на ФК Вардар го живеат својот „фудбалски сон“

181711606_3919748474738636_4591160355893412378_n

„Неуморните“ вардарови надежи од генерацијата 2011/12 продолжуваат напорно да тренираат и да го живеат сонот дека еден ден можат да стигнат до сениорскиот тим на фудбалскиот клуб Вардар. Секако претстои долг пат за овие млади момчиња кои под водство на Боби Андоновски напорно тренираат на теренот на Академијата. Се надеваме дека од септември ќе стартува сезоната во детската лига, па ... Read More »

Тренинг на Димковски со младите вардарови голмани (Фотогалерија)

181694548_3919751108071706_508976199044281204_n

Голманите се важен дел од екипата, а Вардар секогаш имал млади талентирани голмани. Бојан Димковски кој сезонава работи со голманите во Академијата на клубот, секојдневно и максимално се посветува на работата со неговите „пулени“. Гледа да го извади најдоброто од сите млади голмани кои напорно и посветено ги одработуваат поставените задачи. На вчерашниот голмански тренинг присутни беа Андреј Данстак и ... Read More »

(ФОТО) Вардарците од генер.2006 продолжуваат да тренираат со силно темпо

182211989_3919748508071966_7565976589733032298_n

Штета што оваа сезона не беше актуелна регионалната-скопска лига, во која генерацијата 2006 на ФК Вардар сигурно дека ќе беше најголем фаворит за освојување на истата. Оваа надежна генерација на Вардар предводена од Милан Коцески продолжува да тренира во напорно темпо со надеж дека од новата натпреварувачка сезона ќе започнат да се натпреваруваат во помладата пионерска лига. Во текот на ... Read More »

Величковски, Алији и Порчу ќе бидат дел од Македонија У15 на меѓународниот турнир во Хрватска

117705371_2585771458400562_2755931056014009068_o

Македонската фудбалска репрезентација до 15 години се наоѓа во Велика Горица ( Хрватска), на 20 км до Загреб, каде во претстојниве три дена ќе биде дел од меѓународен турнир, на кој покрај Македонија и домаќинот Хрватска, ќе настапат уште и репрезентациите на Белорусија и Бугарија. Утре ќе го стартуваме турнирот со натпревар против селекцијата на Белорусија, додека во четврток ќе ... Read More »

(ФОТО) Меѓусебно надигрување на момците од генерација 2009

naslovna

Генерацијата 2009 предводена од Миле Крстев одигра меѓусебен контролен натпревар. Нивниот предводник ја подели генерацијата во две екипи кои имаа можност да се надигруваат и да испробуваат нови варијанти во фудбалската игра. Погледнете неколку фотографии во продолжение Read More »