Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 27)

Петлиња

(Фотогалерија) Вардар (2006) и Форца одиграа интересен дуел кој заврши без победник

naslovna

Вчера на теренот на Академијата, нов контролен натпревар одигра генерацијата 2006 на фудбалскиот клуб Вардар, која за противник го имаше тимот на Форца. На еден интересен натпревар, на крајот истиот заврши без победник 3:3. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

ФК Вардар генер. 2007 го победи тимот на Форца

naslovna

Генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра нов пријателски натпревар. Денес, гостин на Академијата беше екипата на Форца која е предводена од Јовче Џипунов. Вардарци беа многу подобар тим на теренот и заслужено на крајот победија со високи 10:0. Со оглед на големиот ростер на играчи со кои располагаше нашиот тренер Коцески, шанса добија сите, иако се играа само две полувремиња ... Read More »

Вардар (2006) и Форца одиграа интересен дуел кој заврши без победник

naslovna

Денес на теренот на Академијата, нов контролен натпревар одигра генерацијата 2006 на фудбалскиот клуб Вардар, која за противник го имаше тимот на Форца. На еден интересен натпревар, на крајот истиот заврши без победник 3:3. Нашите надежи започнаа слабо кога имаа негатива од три гола, но до крајот на дуелот со стрплива игра успеаа да се извлечат од пораз. Стрелци на ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2007 одигра пријателски дуел со Пелистер

naslovna

Во четвртокот на теренот на Академијата, генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра контролен натпревар со екипата на Пелистер. Одличен дуел ни приредија двете екипи, кој на крајот заврши во корист на гостите од Битола. Во продолжение погледнете 53 фотографии од овој пријателски дуел. Read More »

Фудбалското пријателско дерби кај генерација 2007 му припадна на Пелистер

naslovna

Вчера на теренот на Академијата, генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра контролен натпревар со екипата на Пелистер. Одличен дуел ни приредија двете екипи, кој на крајот заврши во корист на гостите од Битола.. Иако момците на Милан Коцески имаа предност од 2:0, сепак до крајот на натпреварот противникот направи резултатски пресврт и на крајот победи. Се играа три периоди по ... Read More »

(Фотогалерија) Вардар и Ла Масиа со два пријателски дуели кај генерација 2009

naslovna

Екипата на Ла Масиа од Охрид беше гостин на Академијата на ФК Вардар. Тие одиграа два контролни натпревари со младите надежи на Вардар родени 2009 година. На двата дуели како подобар противник се покажа екипата на Ла Масиа. Погледнете 63 фотографии од двата натпревари. Read More »

(Фотогалерија) Вардаровите надежи од генерација 2006 подобри од Шкупи

naslovna

Изминатиов викенд на теренот на Академијата, генерацијата 2006 на ФК Вардар одигра контролен натпревар против екипата на Шкупи. На еден голгетерски дуел, поуспешни беа вардаровите млади надежи кои славеа триумф со резултат 5:3. Погледнете ја фотогалеријата од овој контролен натпревар за нашите млади надежи. Read More »

ФК Вардар генерација 2009 одигра два контролни дуели со Ла Масиа

naslovna

Екипата на Ла Масиа од Охрид денес беше гостин на Академијата на ФК Вардар. Тие одиграа два контролни натпревари со младите надежи на Вардар родени 2009 година. На двата дуели како подобар противник се покажа екипата на Ла Масиа. Нашиот медиум беше присутен на натпреварите, од кои ви носи фотографии. Целосна галерија ќе биде достапна во наредниве денови на нашиот ... Read More »

Вардар подобар од Шкупи, на контролен дуел кај генерација 2006

naslovna

Денес на теренот на Академијата, генерацијата 2006 на ФК Вардар одигра контролен натпревар против екипата на Шкупи. На еден голгетерски дуел, поуспешни беа вардаровите млади надежи кои славеа триумф со резултат 5:3. По првото полувреме, резултатот беше израмнет 2:2. Вардар беше тимот кој успеа прв да го отвори резултатот со голот на Нуман Ајетовиќ за водство од 1:0, додека Шкупи ... Read More »

(Фотогалерија) Два контролни натпревари за генерација 2011

naslovna

Изминатиов викенд, генерацијата 2011 на ФК Вардар одигра два пријателски натпревари. На првиот дуел за противник го имавме тимот на Бутел, натпревар кој заврши во наша корист, додека на вториот дуел бевме поразени од екипата на Хет-Трик. Одлични натпревари со надигрување на двете страни и борбеност на теренот. Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари одиграни на теренот на Академијата. Read More »