Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 29)

Петлиња

Милош Спасовски дебитираше за Македонија У14 на турнирот во Белград

188809736_4088790234497609_7437380687699746270_n

Македонската фудбалска репрезентација до 14 години се наоѓа во Србија, каде е дел од меѓународниот младински турнир  “Ada Ciganlija 2021″ кој е во организација на фудбалскиот сојуз на Белград. Во текот на вчерашниот ден, младите надежи на Македонија кои се предводени од Драган Начевски одиграа два натпревари. Турнирот го отворивме со победа против соодветната репрезентација на Босна и Херцеговина, над ... Read More »

(ФОТО) Генерацијата 2006 на Вардар одигра пријателски натпревар против генерацијата 2005 на Кул

naslovna-2

Генерацијата 2006 на ФК Вардар денес одигра контролен натпревар против генерацијата 2005 на Кул. Момците на Милан Коцески дадоа отпор на противникот кој на крајот славеше победа со резултат 5:2. Ова беше силен тест за вардаровите надежи, со оглед дека играа против повозрасната екипа на Кул, која важи за една од најдобрите во Македонија во генерацијата 2005. Одигравме храбро до ... Read More »

Милош Спасовски со генерацијата 2007 на Македонија се наоѓа на турнир во Белград

186484474_769710363736534_4088558309335088743_n

Генерацијата 2007 на македонската фудбалска репрезентација се наоѓа во Белград, каде ќе биде дел од мини турнир. Денес ќе играме против репрезентацијата на Босна и Херцеговина, додека утре на програмата е натпревар со екипата на Војводина. За овој турнир, селекторот на Македонија, Драган Начевски повика и играч од редовите на Вардар. Се работи за стоперот Милош Спасовски, кој ќе има ... Read More »

(Фотогалерија) Вардарците од генерација 2013 се надигруваа со екипата на Форца

naslovna

Младите надежи на ФК Вардар родени 2013 година го одиграа својот втор контролен натпревар. На теренот на Академијата гостин ни беше екипата на Форца, со која одигравме два натпревари. Како поуспешен се покажа тимот на Форца, а беше повторно радост да се гледаат овие дечиња како се надигруваат на теренот. Полека младите вардарчиња напредуваат и ја сфаќаат фудбалската игра. Нашиот ... Read More »

(Фотогалерија) Најмладите вардарови надежи од генерација 2014 имаа пријателски дуел со Форца

naslovna

Младите надежи на ФК Вардар родени 2013 година го одиграа својот втор контролен натпревар. На теренот на Академијата гостин ни беше екипата на Форца, со која одигравме натпревар. Како поуспешен се покажа тимот на Вардар, а беше повторно радост да се гледаат овие дечиња како се надигруваат на теренот. Полека младите вардарчиња напредуваат и ја сфаќаат фудбалската игра. Read More »

(Фотогалерија) Вардар и Форца имаа два пријателски дуели кај генерација 2009

naslovna

Генерацијата 2009 на ФК Вардар одигра два контролни натпревари против екипата на Форца. Посербно интересен беше првиот дуел, кој противникот го доби минимално со еден гол разлика, додека на вториот натпревар тимот на Форца стигна до убедлива победа. Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари кои се одиграа на теренот на Академијата. Read More »

(ФОТО) ФК Вардар генерација 2008 го победи тимот на Еврофудбал

naslovna

Екипата на Еврофудбал од Охрид беше гостин на фудбалскиот клуб Вардар. Одигравме два натпревари со овој противник, од кои едниот беше со генерацијата 2008. Избраниците на Миле Крстевски доминираа во сите сегменти на фудбалската игра и заслужено го победија противникот. Прикажавме допадлив и офанзивен фудбал кој на крајот ни донесе и победа. Погледнете фотиграфии од натпреварот одигран на теренот на ... Read More »

(Фотогалерија) Еврофудбал од Охрид подобар од Вардар, кај генерација 2010

naslovna

Екипата на Еврофудбал од Охрид беше гостин на фудбалскиот клуб Вардар. Одигравме два натпревари со овој противник, од кои едниот беше со генерацијата 2010. На овој дуел како победник излезе тимот на Еврофудбал. Иако вардаровите надежи беа во предност, сепак гостинот од Охрид успеа да направи пресврт и на крајот да го добие дуелот кој изобилуваше со цврста игра и ... Read More »

(Фотогалерија) Вардаровата генерација 2011 подобра од екипата на Бутел

naslovna

Генерацијата 2011 на ФК Вардар одигра нов подготвителен натпревар. Во текот на вчерашниот ден, избраниците на Боби Андоновски на теренот на Академијата ја пречекаа екипата на Бутел. Одличен дуел одиграа нашите млади надежи кои го добија во своја корист. Видовме посветена игра од нашите момчиња кои покажаа голема желба за надигрување. Погледнете ја фотогалеријата од овој контролен дуел за генерација ... Read More »

(ФОТО) ФК Вардар одигра реми на гостинската „контролка“ кај Кул

186264948_10219560885114922_6022127311201206114_n

Денес момците на Милан  Коцески, ФК Вардар генерација 2007 гостуваше на стадионот „Цементарница“ во скопската населба Кисела Вода. Одигравме пријателски тест-натпревар со тимот на ФК Кул кој беше наш домаќин. Овој дуел заврши со нерешен резултат 3:3. Одигравме еден динамичен и борбен натпревар. На полувреме домашниот тим имаше предност од еден погодок, тие заминаа на одмор со резултат 2-1. Во ... Read More »