Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 29)

Петлиња

Генерација 2010 на ФК Вардар имаше пријателски дуел со екипата на ФК Бутел

naslovna

Генерацијата 2010 на ФК Вардар денес на теренот на Академијата одигра пријателски натпревар со екипата на ФК Бутел. Одличен дуел ни приредија и двете екипи, гледавме борбена игра со желба за надигрување. На крајот како победник излезе тимот на Вардар кој е предводен од Боби Андоновски. Многу повеќе фотографии од овој натпревар ќе можете да погледнете на нашиот веб сајт ... Read More »

(Фотогалерија) Генерацијата 2007 на Вардар одигра меч со репрезентативците од ген. 2007

168406776_10219313249844195_8980038724501780158_n

На терените на ФФМ, пријателски натпревари со Академијата на ФФМ составена од играчи родени 2007 година одиграа генерациите 2006 и 2007 на ФК Вардар.  Во продолжение фотогафии од дуелот на нашиот тим 2007 со „академците“.   Read More »

Четири генерации на ФК Вардар ќе одиграат контролни натпревари

166365238_10219286049684208_5739490364042105161_o

Во текот на претстојниов викенд, нови контролни натпревари ќе одиграат „петлињата“ на ФК Вардар. Сите дуели ќе се одиграат во сабота на теренот на Академијата, а активни ќе бидат четири генерации на Вардар. Наши гости ќе бидат екипите на Академија Пандев, Бутел и Македонија Ѓ.П Генерација 2009: Вардар – Академија Пандев   14:30 Генерација 2009: Вардар – Академија Пандев   15:30 Генерација ... Read More »

Генерацијата 2006 на Вардар ги победи репрезентативците од ген. 2007, додека ген.2007 го загуби дуелот

167853548_10219305814978328_1971305634384508428_n

Вчера на терените на ФФМ, пријателски натпревари со Академијата на ФФМ составена од играчи родени 2007 година одиграа генерациите 2006 и 2007 на ФК Вардар. На овие дуели, нашите млади надежи остварија половичен успех од една победа и пораз. Најпрво својот натпревар го одигра генерацијата 2006 на Вардар против првата постава на репрезентативците од 2007. На овој дуел поуспешен беше ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар ген.2009 одигра две „контролки“ со Работнички

166836466_10219290431233744_559032297665627087_n

Викендов на терените  Академијата се одиграа  котролни тест-мечеви за генерацијата на ФК Вардар  2009 година. Нашите млади надежи се сретнаа со тимовите на ФК Работнички, на двата меча победи остварија гостите. Како што најавивме претходно ви донесуваме над 50.фотографии од овие дуели. Read More »

(Фотогалерија) Вардар ген.2010 и 2011 победнички со ФК Аеродром

166021666_10219285983762560_8890271072555530816_o

Изминатиов викенд, нови контролни натпревари на Академијата одиграа генерациите 2010 и 2011 на ФК Вардар. Нашите млади надежи остварија две победи во дуелите со екипата на ФК Аеродром. Како што најавивме ви носиме фотогалерии од тие мечеви. ГЕНЕРАЦИЈА-2010 ГЕНЕРАЦИЈА-2011 Read More »

(Фотогалерија) Вардар-Шкендија ген.2006

10

Викендов на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, пријателски натпревар со екипата на Шкендија одигра генерацијата 2006 на Вардар. На дуел со две различни полувремиња, на крајот како победник излезе тетовскиот тим кој славеше со конечен резултат од 3:6, иако Вардар на полувреме имаше водство од 3:0.   Read More »

ФК Вардар ген.2009 одигра „контролки“ со Работнички

165527314_744831406224430_2960982560627941879_o

Вчера, контролни натпревари на Академијата одиграа генерацијата на ФК Вардар за момци родени 2009 година. Нашите млади надежи се сретнаа со тимовите на ФК Работнички, на двата меча на кои резултатот не беше императив победи остварија гостите. На дуелите одлична игра и желба за надигрување покажаа вардарци со допадлив фудбал на теренот. Овој тим полека се воигрува покажувајќи напредок од ... Read More »

Генерациите 2010 и 2011 на ФК Вардар излегоа како победници на натпреварите со Аеродром

165644447_744826479558256_6475044374618202009_o

Во текот на вчерашниот ден контролни натпревари на Академијата одиграа генерациите 2010 и 2011 на ФК Вардар. Нашите млади надежи остварија две победи во дуелите со екипата на Аеродром. Одлична игра и желба за надигрување покажаа вардарци со допадлив фудбал на теренот. Галерија на фотографии од двата натпревари ќе можете да погледнете во следните денови. . Read More »