Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 31)

Петлиња

Погледнете ја фотогалеријата од натпреварите на ФК Вардар генер. 2009 против Јанг Тим

17

Генерацијата 2009 на ФК Вардар продолжува со одигрување на пријателски натпревари. На „Академијата“ наш гостин беше екипата на Јанг Тим од Струга. Одигравме два одлични и борбени натпревари кои завршија во корист на Јанг Тим. Честитки до двете екипи за фер и коректната игра. Во продолжение погледнете фотографии од двата натпревари на генерација 2009 која е предводена од Миле Крстев. Read More »

(Фотогалерија) Генерациите 2007 на Вардар и Пелистер одиграа пријателски дуел

naslovna

Во текот на вчерашниот ден, генерацијата 2007 одигра пријателски натпревар со екипата на Пелистер. Истиот заврши во корист на битолската екипа која славеше убедливо со резултат 0:6. Генерацијата 2007 на Вардар е „драстично“ ослабена после заминувањето на осум играчи во Академијата на ФФМ. Денес Пелистер беше подобриот тим и заслужено славеше на натпреварот кој се одигра на теренот во населбата ... Read More »

(ФОТО) Генерација 2008 одигра контролен натпревар со екипата на Кул

naslovna

Генерацијата 2008 одигра мконтролен натпревар со екипата на Кул. На теренот на Академијата, избраниците на Миле Крстев имаа пријателски дуел со момците од Кул. Победата му припадна на противникот кој славеше минимално со резултат 0:1. Гледавме борбен и динамичен натпревар, со желба за надигрување од двете страни. Тренерот Крстев им даде шанса за на сите играчи кои беа на располагање ... Read More »

(ФОТО) Генерациите 2010 и 2011 имаа пријателски дуели со Спорт Ефе

10

Младите надежи на ФК Вардар во текот на вчерашниот ден одиграа пријателски натпревари. На теренот на Академијата гостин ни беше екипата на Спорт Ефе, со која одигравме три контролни натпревари. Активни бевме со генерациите 2010 (еден дуел) и 2011 со која имавме два натпревари. Сите три дуели завршија во корист на црвено-црните. Одлична игра прикажаа и двете екипи, кои преку ... Read More »

Распоред на пријателски натревари за Академијата на ФК Вардар

158667286_10219162510155797_5989295682867828300_o

Нови пријателски натпревари за Академијата на ФК Вардар во наредниве три дена. Ќе одиграме контролни натпревари со различни екипи. Распоред на контролни натпревари кои ќе се одиграат вечерва на теренот на Академијата Генерација 2008: Вардар – Кул  19:30 Генерација 2010: Вардар – Спорт Ефе  18:00 Генерација 2011: Вардар – Спорт Ефе   19:00 Генерација 2011: Вардар- Спорт Ефе   20:00 Распоред на ... Read More »

Помладите петлиња на ФК Вардар одиграа пријателски натпревар со Јанг Тим

1g-1200x798

Генерерацијата 2007 на ФК Вардар одигра контролен натпревар на теренот на Академијата против екипата на Јанг Тим од Струга. Противникот славеше со резултатски пресврт во вториот дел, конечниот резултат гласеше 2:4 Тренерот Коцески стартуваше со следниве 11-сетмина: Даниел Исајловски, Филип Смиљков, Бедри Садики, Алексеј Ивановски, Иван Блажевски, Нијази Нухиу, Петар Котевски, Лука Рајчин, Фуад Керими и Михаил Јордановски. Нашите млади ... Read More »

Давков и Ѓоргоски одиграа 90 минути, деби во националниот дрес за Алији

56173350_2181367451909645_839993490250137600_n-660x330

Две млади фудбалски селекции на Македонија имаат контролни натпревари во претстојниов период. Македонија У19 под водство на новиот селектор, Влатко Грозданоски се наоѓа во Меѓугорје (БИХ) каде вчера го одигра првиот од двата закажани контролни натревари со соодветната селекција на Босна и Херцеговина. Надежите на Македонија иако први го отворија резултатот, сепак на крајот мораа да се помират со пораз. ... Read More »

(Фотогалерија) Момците на Крстев, ген.2008 и 2009 одиграа пријателски мечеви

wwwwwwwwwwwww

Викендов избраниците на Миле Крстев, ФК Вардар ген.2008 и 2009 одиграа контролни-натпревари на терените при Академијата на ФК Вардар во Скопје. Наши противници беа врсниците од екипите на ФК Форца и тимот на Њу Старс. Во продолжение фотографии од овие мечеви.   Read More »

(Фотогалерија) Генерација 2009 продолжува со тренинзи

158261335_3754055221307963_6199138851306509791_o

Генерацијата 2009 на ФК Вардар продолжува со тренинзи. Под водство на Миле Крстев нашите млади надежи напорно тренираат на Академијата. Иако детската лига не е актуелна, сепак младинската школа на клубот формата ја одржува со одигрување на контролни натпревари. Погледнете ја нашата фотогалерија од вечерниот тренинг на генерацијата 2009 Read More »

ФК Вардар ген.2008 и 2009 одиграа „контролки“

a111

Вчера избраниците на Миле Крстев, ФК Вардар ген.2008 и 2009 одиграа контролни-натпревари на терените при Академијата на ФК Вардар во Скопје. Наши противници беа врсниците од екипите на ФК Форца и тимот на Њу Старс. Први средба одиграа екипата на ФК Вардар генерација 2009 и тимот на ФК Њу Старс, овој дуел заврши со победа на гостинот. Ривалот се закани ... Read More »