Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 33)

Петлиња

(Фотогалерија) ФК Вардар ген.2010 одигра „контролка“ со Форца

3

Викендов на теренот на Академијата,  ФК Вардар  генерацијата 2010 која е предводена од Боби Андоновски одиграа пријателски дуел. Наш ривал на теренот беше  екипата на Форца, дуел против момците на Јовче Џипунов заврши во наша корист. Одигравме три периода на овој контролен дуел со цел подобро воигрување. Во продолжение во носиме 50.сетина фотографии од оваа средба.   Read More »

(Фотогалерија) Повозрасните петлиња подобри од Фудбал Кидс

naslovna

Генерацијата 2006 на ФК Вардар предводена од Милан Коцески стигна до победа на контролен натпревар против екипата на Фудбал Кидс, која беше составена од играчи кои се родени 2004/05 година. Избраниците на Милан Коцески одиграа одличен натпревар кој го добија убедливо во своја корист со резултат 6:0. Погледнете ја нашата фотогалерија од овој пријателски дуел. Read More »

(Фотогалерија) Пријателски дуел на Вардар и Форца, кај генерација 2008

naslovna

На теренот на Академијата, генерацијата 2008 на ФК Вардар беше домаќин на тимот на Форца. На пријателскиот дуел, победата им припадна на вардарци кои славеа со резултат 2:0, со голови во првиот дел од натпреварот. Погледнете ја фотогалеријата од овој пријателски дуел. Read More »

Нов контролен натпревар за генерација 2011 против тимот на Спорт Ефе

naslovna

На еден ефикасен натпревар одигран на теренот на Академијата, се сретнаа екипите на Вардар и Спорт Ефе кај генерацијата 2011. Дуелот заврши со нерешен резултат. Со оглед дека сезонава не е актутивна детската лига, клубовите се обидуваат да ја одржуваат својата форма преку ваквите пријателски натпревари. Честитки до двата тима за прикажаната игра. Фотогалеријата ќе биде поставена на нашиот веб ... Read More »

ФК Вардар генер. 2010 се надигруваше со екипата на Форца

0

Вчера на теренот на Академијата, неколку генерации на ФК Вардар имаа пријателски натпревари. Меѓу нив беше и генерацијата 2010 која е предводена од Боби Андоновски. Младите вардарци за противник ја имаа екипата на Форца, дуел кој заврши во наша корист. Видовме борбен натпревар со добри акции. Погледнете само неколку фотографии од овој контролен натпревар, додека фотогалеријата ќе ја поставиме во ... Read More »

Генерација 2009 одигра два добри контролни дуели со екипата на Јанг Тим

naslovna

Генерацијата 2009 на ФК Вардар одигра два добри натпревари против екипата на Јанг Тим од Струга кои ги доби во своја корист. Вчера на теренот на Академијата гостин на ФК Вардар беше тимот од Струга. Нашите млади надежи под водство на Миле Крстев покажаа допадлив фудбал и поголема желба од противникот за победа. Погледнете неколку фотографии од вчерашните натпревари на ... Read More »

Вардарците од генерација 2008 ја победија екипата на Форца

177839043_3891973777516106_1913119840404084184_n

До победа на контролен натпревар стигна генерацијата 2008 на ФК Вардар. Попладнево на теренот на Академијата, нашите млади надежи предводени од Миле Крстев беа подобри од екипата на Форца. Заслужен триумф за вардарци кои покажаа повеќе од противникот. Победата дојде со резултат 2:0, со голови во првиот дел од натпреварот. Шанса за настап добија сите играчи кои беа на располагање ... Read More »

ФК Вардар генер. 2006 го победи Фудбал Кидс на пријателски натпревар

naslovna

Генерацијата 2006 на ФК Вардар предводена од Милан Коцески стигна до победа на контролен натпревар против екипата на Фудбал Кидс, која беше составена од играчи кои се родени 2004/05 година. Избраниците на Милан Коцески одиграа одличен натпревар кој го добија убедливо во своја корист со резултат 6:0 Вардар по првото полувреме имаше предност од 3:0. Резултатот за 1:0 го отвори ... Read More »

Генерација 2007 на ФК Вардар одигра контролен натпревар против Јанг Тим

naslovna

Утрово на теренот на Академијата, генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра пријателски натпревар против екипата на Јанг Тим од Струга. Лошо издание на вардарци кои беа поразени со резултат 0:5 (0:1). Имавме и ние свои прилики, посебно во првото полувреме кои останаа неискористени. Погледнете неколку фотографии од натпреварот, а галеријата ќе можете да ја погледнете во наредниве денови. Read More »

(ФОТО) Тренинг на вардаровата генерација 2008

naslovna

На тренинг со генерацијата 2008 на фудбалскиот клуб Вардар. Младите надежи предводени од Миле Крстев одработија уште еден тренинг на Академијата. Во продолжение погледнете неколку фотографии од вчерашниот тренинг на генерација 2008. Read More »