Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 34)

Петлиња

Контролни натпревари за „петлињата“ на ФК Вардар

174270542_10219389932681218_7605735736931821270_n

Во сабота (24.04) „петлињата“ на фудбалскиот клуб Вардар ќе одиграат пријателски натпревари. Сите дуели ќе се одиграат на теренот на Академијата, а активни ќе бидат сите генерации на Вардар. Распоред и термини на одигрување натпревари: Генерација 2006: Вардар – Фудбал Кидс  12:30 Генерација 2007: Вардар – Јанг Тим      11:00 Генерација 2008: Вардар – Форца   17:00 Генерација 2009: Вардар ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар ген.2009 на мегдан со ФШ Грозданоски

175758985_10219408278139843_2156313789526168244_n

Викендов на теренот при Академијата на ФК Вардар во Градски парк момците на Миле Крстев, генерацијата  2009 година на Вардар беа домаќини на ФШ Грозданоски. Одигравме два дуела на кои остваривме победи. Read More »

Момците на Крстев, Вардар ген. 2009 „тестираа“ со Грозданоски

xxxx

Вчера, на теренот при Академијата на ФК Вардар во Градски парк момците на Миле Крстев, генерацијата  2009 година на Вардар беа домаќини на ФШ Грозданоски. Се одиграа одлични два дуели, со голема борбеност, и со желба за надигрување. Погледнете неколку фотографии од овие натпревари, додека фотогалеријата ќе биде поставена во наредните денови на нашиот веб сајт. Read More »

(ФОТО) Крстев работи со ген.2009 под „полна пареа“

5

Момците од вардаровата генерација родени 2009 година работат под будното око на нивниот предводник Миле Крстев. Тие одржуваат тренинзи на Академијата на ФК Вардар во Градски Парк. Погледнете низ неколку фотографии дел од атмосферата на истиот. Read More »

ФК Вардар генер.2006 одигра силен тест натпревар против Македонија У15

173380414_1576864859188957_828921206668490865_n

Денес на терените на ФФМ, контролен натпревар одигра генерацијата 2006 на ФК Вардар. За противник нашите млади надежи ги имаа репрезентативците на Македонија од истата генерација. Ова беше силен тест за вардарци, кои и покрај поразот, сепак се претставија во добро светло. На крајот победата им припадна на репрезентативците кои славеа со резултат 2:0, со по еден гол во двете ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар ген.2010 одигра пријателски натпревар

174178645_10219389926081053_4213780762463980522_n

Генерацијата 2010 на ФК Вардар вчера на   теренот на Академијата на црвено-црните  одигра контролен дуел со тимот на ФК Волково. Тимот  предводен  од Боби Андоновски  доминираше во текот на двата периода, и на крајот победна им припадна на вардарци. Во продолжение  фотографии од оваа средба.   Read More »

(ФОТО) Димковски Бојан работи вредно со неговите „пулени“

174703784_10219389854639267_8403478188010396063_n

Тренерот на голмани во младинската Академија на ФК Вардар, Димковски Бојан вредно работи со своите пулени. Во продолжение фотографии од вчерашниот трениг со младите „чувари на мрежата“ од црвено-црниот тим. Read More »

(Фотогалерија) Тренинг на вардаровата генерација 2010

naslovna

Генерацијата 2010 на ФК Вардар го одработи својот тренинг на теренот на Академијата. Оваа генерација предводена од Боби Андоновски работи посветено на тренинзите, а како изгледаше еден од нивните тренинзи можете да погледнете во продолжение од нашите фотографии. Read More »

(Фотогалерија) Ефикасен и борбен натпревар одиграа генерациите 2011 на Вардар и Спорт Ефе

naslovna

Во текот на вчерашниот ден на теренот на Академијата, пријателски натпревар против екипата на Спорт Ефе, одигра генерацијата 2011 на ФК Вардар. Гледавме борбен и ефикасен натпревар од страна на двете екипи, кои дадоа максимум на теренот. Важно е децата да уживаат во играта, а преку ваквите натпревари и континуирано да напредуват. Нашиот медиум го проследи натпреварот од кој ви ... Read More »

(Фотогалерија) На тренинг со генерациите 2011 и 2012 на ФК Вардар

naslovna

На тренинг со генерациите 2011 и 2012 на фудбалскиот клуб Вардар. Под водство на Боби Андоновски, нашите млади надежи одработија уште еден тренинг на теренот на Академијата. Погледнете како тоа изгледаше преку нашите фотографии. Read More »