Sunday ,10 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 28)

Петлиња

(ФОТО) Генерациите 2010 и 2011 победија на пријателски натпревари

naslovna

Во текот на вчерашниот ден, генерациите 2010 и 2011 на ФК Вардар одиграа пријателски натпревари против екипата на Хет Трик од Скопје. Нашите млади надежи покажаа повеќе од противникот и на крајот заслужено победија на двата дуели. Погледнете фотографии од натпреварите кои се одиграа на теренот на Академијата. Read More »

(ФОТО) ФК Вардар започна со тренинзи на дечиња родени 2015/16 година

naslovna

Фудбалскиот клуб Вардар започна со тренинзи за дечиња родени 2015/16 година. Познато е дека се тренира на две локации, на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, но и на Академијата во градски парк. Со оглед дека се работи за почетници, најпрво се запознаваат со фудбалската топка и ги учат основите на овој спорт. Погледнете фотографии од тренингот на теренот на Академијата. Read More »

(Фотогалерија) Градското дерби кај генерација 2009 заврши без победник

naslovna

Во објавава погледнете фотогалерија од натпреварот на генерација 2009 против екипата на Работнички. На еден ефикасен натпревар, на крајот натпреварот заврши без победник. Во продолжение погледнете галерија на фотографии. Read More »

(Фотогалерија) Вардар имаше контролка со екипата на Кул

naslovna

Генерацијата 2006 на ФК Вардар одигра контролен натпревар против генерацијата 2005 на Кул. Момците на Милан Коцески дадоа отпор на противникот кој на крајот славеше победа со резултат 5:2. Ова беше силен тест за вардаровите надежи, со оглед дека играа против повозрасната екипа на Кул, која важи за една од најдобрите во Македонија во генерацијата 2005. Погледнете ја фотогалерија од ... Read More »

Два пријателски дуели за генерација 2009 против екипата на Работнички

naslovna

Во текот на вчерашниот ден, генерацијата 2009 на ФК Вардар одигра два пријателски натпревари со екипата на Работнички. Првиот дуел му припадна на противникот, додека вториот дуел на овие две екипи заврши со нерешен резултат. Тренерот на Вардар, Милан Крстев, им даде шанса за настап на сите играчи кои беа во ростерот за двата дуели. Со оглед дека имаше поместување ... Read More »

Милош Спасовски дебитираше за Македонија У14 на турнирот во Белград

188809736_4088790234497609_7437380687699746270_n

Македонската фудбалска репрезентација до 14 години се наоѓа во Србија, каде е дел од меѓународниот младински турнир  “Ada Ciganlija 2021″ кој е во организација на фудбалскиот сојуз на Белград. Во текот на вчерашниот ден, младите надежи на Македонија кои се предводени од Драган Начевски одиграа два натпревари. Турнирот го отворивме со победа против соодветната репрезентација на Босна и Херцеговина, над ... Read More »

(ФОТО) Генерацијата 2006 на Вардар одигра пријателски натпревар против генерацијата 2005 на Кул

naslovna-2

Генерацијата 2006 на ФК Вардар денес одигра контролен натпревар против генерацијата 2005 на Кул. Момците на Милан Коцески дадоа отпор на противникот кој на крајот славеше победа со резултат 5:2. Ова беше силен тест за вардаровите надежи, со оглед дека играа против повозрасната екипа на Кул, која важи за една од најдобрите во Македонија во генерацијата 2005. Одигравме храбро до ... Read More »

Милош Спасовски со генерацијата 2007 на Македонија се наоѓа на турнир во Белград

186484474_769710363736534_4088558309335088743_n

Генерацијата 2007 на македонската фудбалска репрезентација се наоѓа во Белград, каде ќе биде дел од мини турнир. Денес ќе играме против репрезентацијата на Босна и Херцеговина, додека утре на програмата е натпревар со екипата на Војводина. За овој турнир, селекторот на Македонија, Драган Начевски повика и играч од редовите на Вардар. Се работи за стоперот Милош Спасовски, кој ќе има ... Read More »

(Фотогалерија) Вардарците од генерација 2013 се надигруваа со екипата на Форца

naslovna

Младите надежи на ФК Вардар родени 2013 година го одиграа својот втор контролен натпревар. На теренот на Академијата гостин ни беше екипата на Форца, со која одигравме два натпревари. Како поуспешен се покажа тимот на Форца, а беше повторно радост да се гледаат овие дечиња како се надигруваат на теренот. Полека младите вардарчиња напредуваат и ја сфаќаат фудбалската игра. Нашиот ... Read More »

(Фотогалерија) Најмладите вардарови надежи од генерација 2014 имаа пријателски дуел со Форца

naslovna

Младите надежи на ФК Вардар родени 2013 година го одиграа својот втор контролен натпревар. На теренот на Академијата гостин ни беше екипата на Форца, со која одигравме натпревар. Како поуспешен се покажа тимот на Вардар, а беше повторно радост да се гледаат овие дечиња како се надигруваат на теренот. Полека младите вардарчиња напредуваат и ја сфаќаат фудбалската игра. Read More »