Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 28)

Петлиња

(Фотогалерија) ФК Вардар ген.2010 одигра пријателски натпревар

174178645_10219389926081053_4213780762463980522_n

Генерацијата 2010 на ФК Вардар вчера на   теренот на Академијата на црвено-црните  одигра контролен дуел со тимот на ФК Волково. Тимот  предводен  од Боби Андоновски  доминираше во текот на двата периода, и на крајот победна им припадна на вардарци. Во продолжение  фотографии од оваа средба.   Read More »

(ФОТО) Димковски Бојан работи вредно со неговите „пулени“

174703784_10219389854639267_8403478188010396063_n

Тренерот на голмани во младинската Академија на ФК Вардар, Димковски Бојан вредно работи со своите пулени. Во продолжение фотографии од вчерашниот трениг со младите „чувари на мрежата“ од црвено-црниот тим. Read More »

(Фотогалерија) Тренинг на вардаровата генерација 2010

naslovna

Генерацијата 2010 на ФК Вардар го одработи својот тренинг на теренот на Академијата. Оваа генерација предводена од Боби Андоновски работи посветено на тренинзите, а како изгледаше еден од нивните тренинзи можете да погледнете во продолжение од нашите фотографии. Read More »

(Фотогалерија) Ефикасен и борбен натпревар одиграа генерациите 2011 на Вардар и Спорт Ефе

naslovna

Во текот на вчерашниот ден на теренот на Академијата, пријателски натпревар против екипата на Спорт Ефе, одигра генерацијата 2011 на ФК Вардар. Гледавме борбен и ефикасен натпревар од страна на двете екипи, кои дадоа максимум на теренот. Важно е децата да уживаат во играта, а преку ваквите натпревари и континуирано да напредуват. Нашиот медиум го проследи натпреварот од кој ви ... Read More »

(Фотогалерија) На тренинг со генерациите 2011 и 2012 на ФК Вардар

naslovna

На тренинг со генерациите 2011 и 2012 на фудбалскиот клуб Вардар. Под водство на Боби Андоновски, нашите млади надежи одработија уште еден тренинг на теренот на Академијата. Погледнете како тоа изгледаше преку нашите фотографии. Read More »

(Фотогалерија) Најмладите вардарови надежи ги учат основите на фудбалот

naslovna

Најмладите фудбалски надежи на Вардар од генерација 2013/14/15 година, продолжуваат да ги учат основите на фудбалот и да ги откриваат вештините на овој спорт. Задолжени за нивниот тренажен процес се Филип Ивановски и Сашо Милошевски, а вардаровите дечиња треба само да уживаат во фудбалската игра. Нашиот медиум ви носи фотографии од тренингот на овие млади бисери. Read More »

(Фотогалерија) Тренинг на вардарците од генерација 2007

naslovna

Вардаровата генерација 2007 попладнево одржа тренинг на теренот на Академијата. Момците кои се предводени од Милан Коцески напорно и посветено ги одработија поставените задачи од својот стратег. Како изгледаше тренингот можете да погледнете од нашата фотогалерија. Read More »

Генерациите 2008 и 2009 одиграа пријателски дуели со Албарса и Форца

19

Избраниците на Миле Крстев, генерациите 2008 и 2009 на ФК Вардар одиграа пријателски натпревари. Најпрво вчера на теренот на Академијата, генерацијата 2008 одигра контролен дуел со екипата на Албарса. Натпреварот им припадна на нашите млади надежи кои забележаа триумф. Попладнево свој контролен натпревар имаше и генерацијата 2009 на Вардар која за противник го имаше тимот на Форца. На овој дуел ... Read More »

(Фотогалерија) Натпревари за генерација 2009 против А.Пандев

naslovna

Изминатиов викенд на теренот на Академијата, два контролни натпревари со екипата на Академија Пандев одигра генерацијата 2009 на ФК Вардар. Наш гостин беше тимот од Струмица, со кој одигравме одлични и квалитетни натпревари. Двете екипи забележаа по една победа на двата натпревари. Со оглед дека сезонава нема натпревари во детската лига, ваквите дуели се добродојдени за екипите, кои ја одржуваат ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер 2010 имаше „контрола“ со ФК Бутел

naslovna

Изминатиов викенд, генерацијата 2010 на ФК Вардар на теренот на Академијата одигра пријателски натпревар со екипата на ФК Бутел. Одличен дуел ни приредија и двете екипи, гледавме борбена игра со желба за надигрување. На крајот како победник излезе тимот на Вардар кој е предводен од Боби Андоновски. Погледнете 43 фотографии од овој пријателски натпревар Read More »