Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 18)

Петлиња

ФК Вардар ген.2008 убедлив со Форца

280535018_10221417812256940_7489207946688900987_n

Денес, во рамките на 7.коло во Регионалната-Скопска Лига, генер. 2008 на ФК Вардар одигра дуел со екипата на Форца. По договор на клубовите,  Вардар беше условно „гостин“  на спортскиот комплекс во населбата Хиподром. Момците на Колев дојдоа до победа со резултат 6-2. Ние започнавме со овој состав: Денковски, Шоторовски, Јовановски, Јевтовски, Бојовиќ, Кесиќ, Митаноски, Идризи, Стамчевски, Буцевски и Блажевски. Противникот прв се ... Read More »

Познати групите и распоредот на натпревари на силниот меѓународен турнир “Вардар Куп 2022″

280594973_124669236853958_8119753884311242970_n

Во периодот од 9-12, јуни најтрофејниот македонски кулб, ФК Вардар, ќе организира силен меѓународен турнир за играчи до 14 години (генерација 2008). На “Вардар Куп 2022″ учество ќе земат реномирани екипи од Балканот, а веќе се познати групите, како и распоредот на одигрување натпревари на спортскиот комплекс во населбата Хиподром. Вардар ќе биде во групата А заедно со екипите на Црвена ... Read More »

Вардар против Форца, на натпревари од 7.коло во Регионалната Скопска Лига

received_692827985353294

Во рамките на 7.коло во Регионалната-Скопска Лига, генерациите 2007 и 2008 на ФК Вардар ќе играат натпревари со екипата на Форца. По договор на клубовите, овие натпревари на кои Вардар е условно „гостин“ ќе се одиграат на спортскиот комплекс во населбата Хиподром. Истите ќе започнат во термините од 15:00 и 17:00 часот. Read More »

Последно коло од регуларниот дел на Детската Лига, Вардар ќе одигра три натпревари

280115333_3049312425379794_8323242440907394746_n

За претстојниов викенд се закажани натпреварите од последното коло во регуларниот дел на Детската фудбалска Лига. На терените на ФФМ, натпревари ќе одиграат три генерации на ФК Вардар. Распоред на натпревари: Генерација 2009 Вардар – Форца 1  11:00 ( недела) Генерација 2010 Вардар – Њу Старс  11:30  ( недела) Генерација 2012 Вардар – Форца 1   13:10  ( сабота) Од следниот ... Read More »

(ФОТО) Убедлива победа за ФК Вардар ген.2007 на дуелот против Фортуна

280190585_10221394890723916_153514502953683229_n

Викендов, генерација  2007 на ФК Вардар стигнаа до убедлива победа на натпреварот од 6.коло во Регионалната Скопска Лига. На теренот во населбата Хиподром, вардаровите надежи беа подобри од екипата на Фортуна. Read More »

Грбевски, Кесиќ, Јевтоски и Бојовиќ ќе настапат за Македонија У14 која ќе одигра контролни натпревари со Словенија

mkd2-660x330

Македонската фудбалска репрезентација до 14 години ќе ги одигра своите први контролни натпревари. Оваа новоформирана фудбалска селекција на Македонија составена од играчи родени 2008 година, на 10 и 12.мај во Умаг ( Хрватска) ќе ги одмери силите со соодветната репрезентација на Словенија. После одржаниот тренинг камп во Кичево, селекторот Раде Каранфиловски за дуелите со Словенија повика четворица играчи од Вардар. ... Read More »

(Фотогалерија) Генерацијата 2012 во рамките на Детската Лига одигра натпревар против ФК Парк

naslovna

Во рамките на Детската Лига на ФФМ, генерацијата 2012 на ФК Вардар одигра натпревар против екипата на Парк. Како подобри на теренот се покажаа противничките играчи кои славеа победа. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар во Детската Лига. Read More »

Убедливи победи за генерациите 2007 и 2008 на натпреварите со екипата на Фортуна

2007

Генерациите 2007 и 2008 на ФК Вардар стигнаа до убедливи победи на натпреварите од 6.коло во Регионалната Скопска Лига. На теренот во населбата Хиподром, вардаровите надежи беа подобри од екипата на Фортуна. Генерацијата 2007 високо ја победи екипата на Фортуна со резултат 8:0, а сите дилеми околу конечниот победник беа решени уште во првото полувреме, кога избраниците на Влатко Колев ... Read More »

Генерациите 2007 и 2008 на ФК Вардар против Фортуна, во Регионалната Скопска Лига

276291728_10221210318069715_759331883246508586_n

Генерациите 2007 и 2008 на ФК Вардар во сабота ги очекуваат натпревари во Регионалната Скопска Лига. Претходните натпревари против екипите на Работнички и Шкупи беа одложени, па црвено-црните после подолга пауза се враќаат на настапите во ова натпреварување. Во сабота на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, избраниците на Влатко Колев се домаќини на екипата на Фортуна. Натпреварите ќе се одиграат ... Read More »

Распоред на натпревари во Детската Лига за „петлињата“ на ФК Вардар

41

Во рамките на новото коло во Детската Лига, за екипите на Вардар се закажани три натпревари. На терените на ФФМ активни ќе бидат генерациите 2009, 2010 и 2012. Распоред на натпревари за „петлињата“ на ФК Вардар: Генерација 2009 Вардар – Драчево  16:00 ( недела) Генерација 2010 Вардар – Биџо  09:00  ( недела) Генерација 2012 Вардар – Парк  13:10  ( сабота) Read More »