Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 16)

Петлиња

Утре стартува првото издание на „Вардар Куп Скопје“, младите надежи на Вардар отвараат против Црвена Ѕвезда

277094717_108001988520683_8618153660082834572_n

Прв пат година, фудбалскиот клуб Вардар ќе организира силен младински меѓународен турнир, на кој ќе се натпреваруваат шест екипи. Истиот ќе се одржи од 9-12.јуни на стадионот “Лавови” во населбата Ѓорче Петров. Вардар е во група со екипите на Црвена Ѕвезда и Зоетермер од Холандија, додека другата група ја сочинуваат екипите на Партизан, Осијек и Лудогорец. Распоредот на натпревари за турнирот ... Read More »

Познати патниците од генерација 2009 на турнирот во Нови Сад

281580052_985883528785882_6574256721806368446_n

Во периодот од 10-12.јуни генерацијата 2009 на ФК Вардар ќе се натпреварува на силниот меѓународен турнир „Вујадин Бошков Куп“. Вардар се наоѓа во групата со екипите на Темишвар, Национал Ниш и Нови Сад. Тренерот на оваа генерација, Зоран Петковски, на располагање ќе има 15 играчи. Составот кој ќе настапи на турниров: Марко Баснарков, Вилијам Ангеловски, Даниел Колевски, Павел Котески, Максим ... Read More »

ФК Вардар со генерацијата 2009 ќе биде дел од 6.издание на меѓународниот турнир „Вујадин Бошков Куп“

281963917_987118358662399_8242088407290133603_n

Во периодот од 10-12.јуни генерацијата 2009 на ФК Вардар ќе се натпреварува на силниот меѓународен турнир „Вујадин Бошков Куп“. Турнирот е наменет за различни возрасни генерации, а Вардар ќе земе учество со екипа составена од играчи родени 2009 година. Се работи за силен турнир, на кој ќе настапат квалитетни екипи. Во оваа генерација, ќе се натпреваруваат вкупно 32 екипи, поделени ... Read More »

Генерацијата 2008 на ФК Вардар се пласираше во 1/4 финалето на турнирот во Сплит, денес наш противник е Војводина

284478845_400699392099134_2648193171916135848_n

Фудбалскиот клуб Вардар со генерацијата 2008 се наоѓа во Сплит, каде се натпреварува на силниот меѓународен турнир „Далматинко Куп’. Избраниците на Влатко Колев успеаа како второпласирани да ја поминат групната фаза и да се пласираат во 1/4 финалето. Во групната фаза одигравме вкупно четири натпревари, на кои остваривме две победи, еден нерешен резултат и еден пораз. ФК Вардар – Шахтјор  ... Read More »

(Фотогалерија) Елиминација за генерација 2009 во Детската Лига

naslovna

Генерацијата 2009 е елиминирана во Детската Лига, откако го загуби натпреварот од 1/4 финалето против екипата на Грозданоски. Вардар иако имаше предност на полувреме од 2:1, сепак на крајот мораше да се помири со пораз, противникот направи пресврт и победи со резултат 2:3. Во раниот период од мечот, екипата на Грозданоски прва успеа да го отвори резултатот и да поведе ... Read More »

Победа за генерацијата 2007 против екипата на Милано, генерацијата 2008 загуби на гостувањето во Куманово

0a

Денес со генерациите 2007 и 2008 гостувавме кај екипата на Куманово-Милано, на натпревари од 9.коло во Регионалната-Скопска Лига. На овие натпревари остваривме половичен успех од една победа и пораз. Генерацијата 2008 на Вардар доживеа пораз на овој дуел со конечен резултат од 2:0. Уште во 1.минута од натпреварот домашниот тим успеа да го отвори резултатот на 1:0 со голот на ... Read More »

„Петлињата“ на ФК Вардар гости на ФК Куманово-Милано, во рамките на Регионалната Скопска Лига

280735912_10221418217787078_8901137615432234749_n

Во рамките на 9.коло во Регионалната Скопска Лига, „петлињата“ на ФК Вардар ќе гостуваат кај екипата на Куманово-Милано 2010. Натпреварите ќе се одиграат во сабота, во термините од 10:00 и 12:00 часот, на градскиот стадион во Куманово. Во минатото коло, Вардар забележа две победи на натпреварите против екипата на Њу Старс. Read More »

(Фотогалерија) Вардаровата генер.2009 со убедлива победа против Милано, се најде на чекор до пласман на завршниот турнир

naslovna

Генерацијата 2009 е единствената од „петлињата“ на ФК Вардар која успеа да го помине и 2.елиминациско коло и да се најде блиску до пласман на завршниот турнир, на кој ќе играат најдобрите екипи од Македонија. Избраниците на Зоран Петковски во оваа фаза ја поминаа и екипата на Милано, од која беа убедливо подобри триумфирајќи со резултат 5:1. Сите голови беа ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2012 заврши со натпревари во Детската Лига

naslovna

Генерацијата 2012 ги заврши настапите за оваа натпреварувачка сезона во Детската Лига. Нашите млади надежи „паднаа“ на првата елиминациска пречка откако беа поразени од екипата на Сарај со резултат 2:7. Погледнете фотографии од овој натпревар. Read More »

(ФОТО) Елиминација за ФК Вардар генер.2010 во Детската Лига

naslovna

Пораз во рамките на 1.елиминациско коло во Детската Лига доживеа и генерацијата 2010 на ФК Вардар. Спорт Ефе беше екипата која славеше на дуелот со Вардар, со конечен резултат од 5:1. Погледнете фотографии од натпреварот кој се одигра на терените на ФФМ.   Read More »