Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 38)

Петлиња

(ФОТО) Генерациите 2010 и 2011 имаа пријателски дуели со Спорт Ефе

10

Младите надежи на ФК Вардар во текот на вчерашниот ден одиграа пријателски натпревари. На теренот на Академијата гостин ни беше екипата на Спорт Ефе, со која одигравме три контролни натпревари. Активни бевме со генерациите 2010 (еден дуел) и 2011 со која имавме два натпревари. Сите три дуели завршија во корист на црвено-црните. Одлична игра прикажаа и двете екипи, кои преку ... Read More »

Распоред на пријателски натревари за Академијата на ФК Вардар

158667286_10219162510155797_5989295682867828300_o

Нови пријателски натпревари за Академијата на ФК Вардар во наредниве три дена. Ќе одиграме контролни натпревари со различни екипи. Распоред на контролни натпревари кои ќе се одиграат вечерва на теренот на Академијата Генерација 2008: Вардар – Кул  19:30 Генерација 2010: Вардар – Спорт Ефе  18:00 Генерација 2011: Вардар – Спорт Ефе   19:00 Генерација 2011: Вардар- Спорт Ефе   20:00 Распоред на ... Read More »

Помладите петлиња на ФК Вардар одиграа пријателски натпревар со Јанг Тим

1g-1200x798

Генерерацијата 2007 на ФК Вардар одигра контролен натпревар на теренот на Академијата против екипата на Јанг Тим од Струга. Противникот славеше со резултатски пресврт во вториот дел, конечниот резултат гласеше 2:4 Тренерот Коцески стартуваше со следниве 11-сетмина: Даниел Исајловски, Филип Смиљков, Бедри Садики, Алексеј Ивановски, Иван Блажевски, Нијази Нухиу, Петар Котевски, Лука Рајчин, Фуад Керими и Михаил Јордановски. Нашите млади ... Read More »

Давков и Ѓоргоски одиграа 90 минути, деби во националниот дрес за Алији

56173350_2181367451909645_839993490250137600_n-660x330

Две млади фудбалски селекции на Македонија имаат контролни натпревари во претстојниов период. Македонија У19 под водство на новиот селектор, Влатко Грозданоски се наоѓа во Меѓугорје (БИХ) каде вчера го одигра првиот од двата закажани контролни натревари со соодветната селекција на Босна и Херцеговина. Надежите на Македонија иако први го отворија резултатот, сепак на крајот мораа да се помират со пораз. ... Read More »

(Фотогалерија) Момците на Крстев, ген.2008 и 2009 одиграа пријателски мечеви

wwwwwwwwwwwww

Викендов избраниците на Миле Крстев, ФК Вардар ген.2008 и 2009 одиграа контролни-натпревари на терените при Академијата на ФК Вардар во Скопје. Наши противници беа врсниците од екипите на ФК Форца и тимот на Њу Старс. Во продолжение фотографии од овие мечеви.   Read More »

(Фотогалерија) Генерација 2009 продолжува со тренинзи

158261335_3754055221307963_6199138851306509791_o

Генерацијата 2009 на ФК Вардар продолжува со тренинзи. Под водство на Миле Крстев нашите млади надежи напорно тренираат на Академијата. Иако детската лига не е актуелна, сепак младинската школа на клубот формата ја одржува со одигрување на контролни натпревари. Погледнете ја нашата фотогалерија од вечерниот тренинг на генерацијата 2009 Read More »

ФК Вардар ген.2008 и 2009 одиграа „контролки“

a111

Вчера избраниците на Миле Крстев, ФК Вардар ген.2008 и 2009 одиграа контролни-натпревари на терените при Академијата на ФК Вардар во Скопје. Наши противници беа врсниците од екипите на ФК Форца и тимот на Њу Старс. Први средба одиграа екипата на ФК Вардар генерација 2009 и тимот на ФК Њу Старс, овој дуел заврши со победа на гостинот. Ривалот се закани ... Read More »

Алтин Алији од Вардар повикан во репрезентацијата на Македонија до 15 години

117812315_2585771591733882_5158322708976870640_o

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години денес заминува за Црна Гора, каде во претстојниов период ќе одигра контролни натпревари со соодветната селекција на оваа земја. Селекторот на Македонија У16, повика и двајца играчи од редовите на Вардар, но едниот од оправдани причини мораше да го откаже настапот, се работи за Димитар Порчу, а со репрезентацијата ќе патува најдобриот стрелец на ... Read More »

Генерациите 2006 и 2007 на ФК Вардар одиграа пријателски натпревари

157717008_10219155048209253_4752888799501745519_o

Генерациите 2006 и 2007 на ФК Вардар под водство на Милан Коцески денес беа активни со одигрување на пријателски натпревари. Генерацијата 2006 успеа да слави на гостувањето кај екипата на Македонија Ѓ.П. Конечниот резултат на натпреварот гласеше 1:3 во корист на црвено-црните. По првото полувреме резултатот беше 1:1, а Вардар прв успеа да го отвори резултатот со голот на Алтин ... Read More »

(ФОТО) Две генерации на ФК Вардар одиграа пријателски натпревари со Јанг Тим од Струга

naslovna

Генерациите 2010 и 2011 на фудбалскиот клуб Вардар одиграа пријателски натпревари на теренот на Академијата. Гостин на Вардар беше тимот на Јанг Тим од Струга, против кој одигравме три контролни натпревари. Два беа со генерацијата 2011, од кои по една победа им припадна на двете екипи, додека на дуелот кај генерација 2010 како победник испадна тимот на Јанг Тим. Двете ... Read More »