Sunday ,09 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 190)

Прв тим

Вардар го очекува тежок противник: Милан, Евертон, Динамо Загреб, Бордо, Зенит

fkv

По елиминацијата во квалификациите за Лигата на шампионите, сега тимот на Вардар ќе продолжи со настап во плеј-офот за ЛЕ. Во четвртото коло во Лигата на Европа, Вардар ќе ја има улогата на неносител. Тоа значи дека на хартија на Вардар ќе му се падне многу позвучен противник од носителите. Иако вечерва ќе бидат познати сите екипи, противник на Вардар би ... Read More »

(ВИДЕО) По наши грешки Копенхаген постигна четири погодоци

13769-vardar-porazen-i-eliminiran-od-kopenhagen-vo-lsh

ФК Вардар не успеа да испише историја, Вардар сам себе се победи во Данска. Нашите играчи беа директни виновници на трите од четирите погодоци на Копенхаген. Сега утеха за Вардар преостанува последниот двомеч пред групната фаза во Лигата на Европа. Видео, погледнете ги головите од овој натпревар: Read More »

Солбакен: Имавме поголема ментална сила и не потклекнавме во тешките моменти

vardarfans-solbaken

Вардар не успеа да испише историја и да се пласира во плејофот од лигата на шампионите. Избраниците на Гоце Седлоски беа поразени на реваншот во Данска, против екипата на Копенхаген со резултат 4:1. Иако имавме активен резултат до 75 минута кој не водеше во следната рунда, примивме два погодоци по наши грешк, кои значеа простување од лигата на шампионите. По ... Read More »

Иако ова многу боли одиме понатаму, сега ќе стискаме палци за полесен противник во петок

a

Ова многу боли… Нашиот ФК Вардар за жал не успеа да испише историја. За жал нашите играчи денеска самите се победија себеси. Се тргна наопаку уште во втората минута, па потоа следуваше оној катастрофален автогол на Барсегјан. Кога мислевме дека сме при крајот на патот, повторно самите си пресудивме, по две огромни наши грешки домашниот тим дојде и до 4:1. ... Read More »

Вардар не издржа во Данска, Копенхаген се пласира во плејофот од лигата на шампионите

vardarfans-fk-vardar-2

Вардар за жал не успеа да го зачува водството од првиот натпревар во Скопје (1:0) и вечерва на реваншот во Данска, загубија убедливо со резултат 4:1. На тој начин шампионот на Данска се пласираше во плејофот од лигата на шампионите. Тренерот Седлоски стартуваше со следниве 11-сетмина: Гачевски, Хамбарџумјан, Новак, Грнчаров, Демири, Спировски, Николов, Барсегјан, Фелипе, Којашевиќ и Балотели. За наша ... Read More »

Познат составот на Вардар, Којашевиќ во првите 11-сетмина

oktej

За историскиот натпревар против Копенхаген, стратегот на Вардар Гоце Седлоски, се одлучи натпреварот да го започне со следните 11-сетмина. Стандардно, на голот ќе биде Филип Гачевски, одбрамбената линија ќе ја сочинува стандардната четворка Грнчаров, Новак, Демири и Хамбарџмујан. На средината на теренот исто така нема промени во однос на натпреварот во Скопје, во средината на теренот ќе командуваат Николов и ... Read More »

Каде и да сте, во 20:00 часот да сте пред малите екрани и да вклучите ТВ Нова

vardarfans-tv-nova

Вечерва е голем ден за Вардар и Македонија. Вечерва Вардар може да испише историја, доколку успее да го елиминира тимот на Копенхаген. Црвено-црните имаат минимална редност од првиот натпревар, која се надеваме дека умешно ќе ја зачуваат и после одигрување на 90-те минути во Данска. Каде и да сте, во 20:00 часот да бидете пред малите екрани, да пуштите ТВ ... Read More »

90 минути до историја, Вардар е зрел за голем успех!

fkv

Вечерва со почеток во 20-00 часот ќе биде одигран реванш натпреварот на Копенхаген и Вардар. Пред Вардарци стојат само 90 минути од испишување на голема историја. Доколку Вардар остане непоразен на натпреварот во Копенхаген, или загуби со 2:1, тогаш ќе испише историја и ќе се пласира во најмала рака во групната фаза од Лигата на Европа. Вардарци покажаа и докажаа ... Read More »

(ФОТО) Мото Клуб-Вардар со поддршка за фудбалерите во Копенхаген

vardarfans-naslovna

Вчера вечерта во Копенхаген се сретнаа претседателот на Мото Клуб Вардар со првиот тим на ФК Вардар. На враќање од најсеверната точка во Европа – Нордкап, Норвешка која беше освоена пред околу две недели и во експедицијата се четири члена од мото клубот Вардар. Исто пред една недела во Шведска учествуваваа на светското ФИМ Рели и ѝ таму земааа награда ... Read More »

(ФОТО) Комитите тргнаа во освојување на Копенхаген!

vardarfans-komiti

(Фото) Комитите Вардар не го оставаат сам ниту во Данска. Навивачите на Вардар денеска ќе бидат дел од историскиот натпревар на својот тим. Се надеваме дека на крајот на голема победа и историја ќе се радуваат сите заедно. Се радуваа во Шведска, денеска е ред и на Данска! Во Копенхаген Вардар ќе има поддршка од над 100-тина “црвено – црни” навивачи. Read More »