Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 220)

Прв тим

Чедомир Јаневски: До голот игравме подобро од првиот меч на домашен терен

14777-janevski-iskustvoto-koe-go-ima-rozenborg-beshe-presudno

Шефот на стручниот штаб на ФК Вардар,  Чедомир Јаневски по мечот со Реал Сосиедад  на прес-конференцијата ја честиташе победата на тимот на домаќинот  и истакна дека тимот одиграл подобро од првиот натпревар во Скопје. Тој го изјави следното: „Сакам да им честитам на Реал Сосиедад и на колегата. Денеска одигравме подобро од Скопје, имавме добра организација особено до голот. Знаевме дека ... Read More »

Крај на шпанската приказна, Сосиедад ни даде вкупно девет голови на два меча

fkv

Вардар доживеа нов пораз во Лигата на Европа, вечерва Реал Сосиедад не победи уште еднаш, овој пат не со шест гола како во Скопје туку со три во мрежата на Гачевски. Вардарци створија само една посериозна шанса за гол во текот на целите 90. минути. Вардар по првиот дел во Шпанија имаше само негатива од еден гол разлика, Гачевски беше ... Read More »

Познати стартните 11 за натпреварот против Реал Сосиедад

3

  Вечерва со почеток од 21:05 часот екипата на ФК Вардар гостува на Сан Себастијан, на екипата на Реал Сосиедад. Тренерот Чеде Јаневски ги објави стартните 11 на овој натпревар. ФК Вардар: Гачевски, Хамбарџумјан, Грнчаров, Новак, Глишиќ, Марковиќ, Николов, Фелипе, Џигаури, Барсегјан и Итало. Шанса во првиот тим прв пат на натпреварите од лигата на Европа добива Марковиќ, на местото ... Read More »

Велковски и Муслиу во строј за Сосиедад

crveno-crnite-treniraa-na-anoeta-pred-duelot-so-real-sosiedad-15241

Тимот на Вардар се подготвува за тешкото гостување во шпанскиот град Сан Себастијан, каде вечерва од 21 часот ќе одигра натпревар против шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад. Вардар се наоѓа во голема резултатска криза, како ќе се справат со овој натпревар нашите играчи останува да видиме вечерва. Радува една позитивна вест за тренерот Јаневски, на тренинзите на екипата се вратија повредените играчи ... Read More »

Николов: Вардар е во мала криза, но можеме и мораме да ја пребродиме

vardarfans-nikolov

Еден од главните играчи во срединиот ред на Вардар, Бобан Николов пред вечерашниот дуел истакна дека тимот на Вардар мора да игра многу подобро од натпреварот во Скопје, во спротивно противникот ќе ја казни секоја грешка на Вардар. “Дојдовме во Шпанија да се бориме, се надевам дека нема да се повтори мечот од Скопје. Ќе се бориме машки за секоја ... Read More »

(ФОТО) Вардарци ја почуствуваа “Аноета“ , каде утре се игра мечот со Р.Сосиедад

1

Вардарци одржаа тренинг на арената “Филип Втори“ каде се подготвуваат за утрешниот натпревар против екипата на Реал Сосиедад. Позитивна атмосфера во нашиот табор во пресрет на овој натпревар, на кој ќе се обидеме да стигнеме до добар резултат. Неколку фотографии од вечерашниот тренинг на Вардарци Фото: ФК Вардар. Read More »

Јаневски и Фелипе: Ќе дадеме се од себе да го поправиме впечатокот и да дојдеме до позитивен резултат

vardarfans-janevski-i-felipe-pres

Вардар пристигна во Шпанија и веќе одржа прес-конференција, по повод утрешниот натпревар против екипата на Реал Сосиедад. Црвено-црните ќе се обидат да се прикажат во подобро светло, во однос на првиот меч одигран на арената “Филип Втори“ каде загубивме убедливо од утрешниот противник. Шефот на стручниот штаб, Чеде Јаневск свесен е дека неговиот тим се наоѓа во резултатска криза, но ... Read More »

Сакристан: Иако победивме убедливо во Скопје, сепак мора да го почитуваме Вардар – Ирабариа: Ја заборавивме претходната победа во Скопје

vardarfans-sosiedad

Утрешниот противник за нашиот шампион во лигата на Европа, екипата на Реал Сосиедад вечерва одржа прес-конференција на која ги сподели очекувањата за натпреварот против Вардар. Пред медиумите се обрати тренерот на Сосиедад, Еузебио Сакристан кој смета дека неговата екипа е подобра од црвено-црните, но дека нема да ги потценат и ќе влезат внимателно на утрешниот натпревар. -Ни требаат овие три бода ... Read More »

Фелипе: Задача ни е да го вратиме Вардар од пред неколку месеци, кога игравме многу помотивирано

vardarfans-felipe

Вардарци веќе се наоѓаат на Сан Себастијан, каде утре играат натпревар против екипата на Реал Сосиедад, противник од кој загубивме на арената “Филип Втори“ убедливо со 0:6. Ова ќе биде поправен испит за избраниците на Чедомир Јаневски и шанса за екипата да ја врати препознатливата форма која ги красеше на почетокот на сезоната. Изминатиов месец Вардар не игра најдобро, а ... Read More »

Велковски, Николов и Муслиу добија повик од селекторот Ангеловски

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денес го објави списокот на фудбалери за пријателскиот натпревар против Норвешка кој ќе биде одигран на 11 ноември во 16.00 часот. На списокот на селекторот Ангеловски се најдоа тројца играчи од редовите на македонскиот шампион, тимот на Вардар. Се работи за играчите од одбраната Дарко Велковски и Висар Муслиу, како и за играчот од средината ... Read More »

http://fyriap.pl/topless-porno/black-teen-anal-gangbang-bukkake-porn-girl-fucks-dog-for-her-daddy/