Sunday ,21 July 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 240)

Прв тим

Вардар утре против Македонија ЃП

vardarfans trening 2

Вардарци утре ќе одиграат пријателски дуел против новиот прволигаш, тимот на Македонија ЃП. Овој натпревар според нашите информации треба да биде одигран на теренот на Македонија ЃП во населбата Ѓорче, а времето на одигрување го чекаме од официјалниот сајт на нашиот клуб. Според плановите на Седлоски, утре ќе настапи една екипа на Вардар, а сите останати кои нема да добијат ... Read More »

Ќеран од Вардар во Насаф

Српскиот напаѓач, 28 годишниот Драган Ќеран повеќе не е дел од ФК Вардар. По разделбата со ФК Вардар, Ќеран си пронајде нов клуб и кариерата ќе ја продолжи во Узбекистанската прва лига, во тимот на Насаф. Ќеран во редовите на Вардар пристигна во зимскиот преоден рок од сезоната 2015/16, од тимот на Хајер. Ќеран за ”црвено – црниот” тим одигра точно ... Read More »

Вардар ќе гостува кај Скендербеу на 17 август, во оваа 1/16фин. рунда од Купот се игра еден меч кој е закажан за во 17-30 часот

fkvardar-vardarfans

Црвено-црните годинава за разлика од лани ќе атакуваат на две домашни титули, шампион во Првата македонска фудбалска лига и во Купот на Македонија, од како фудбалската федерација на земјава ни ја скрати шансата да играме во Суперкупот и да атакуваме на три од три во ова натпреварување. Тие како причина наведуват дека немале доволно слободни термини за истиот, сепак останува ... Read More »

Две контроли пред стартот на ПМФЛ

vardarfans-49

Шампионот на Македонија, тимот на ФК Вардар следниот викенд ќе го има првиот меч од новата сезона во ПМФЛ. Вардарци пред стартот на новата сезона ќе имаат два контролни меча и тоа против скопски тимови. Едниот е Македонија ЃП, новиот прволигаш, овој натпревар ќе биде одигра во недела на стадионот на Македонија ЃП. Вториот е во понеделник, против второлигашот, тимот ... Read More »

Првиот Супер Куп во витрините на Вардар

fkvardar-zvezda-deseta-titula

На денешен ден во 2013 година, ФК Вардар за прв пат во својата историја го подигна пехарот од Супер Купот на Македонија. Тоа беше дуел против тимот на ФК Тетекс (тогашен освојувач на купот), нашиот тим тој натпревар го доби минимално со резултат 1-0, а голот за Вардарци го постигна Филип Петров во 54 минута од натпреварот. Од тој ”црвено ... Read More »

(Ретро Фото+Видео) Сите куп титули на ФК Вардар, време е годинава по 10 години пост да го дигнеме Куп трофејот

На шампионите им е приреден пречек на железничката станица во Скопје

ФК Вардар е најтрофејниот македонски фудбалски колектив со најголем број титули во првенството и купот на Македонија и со по еден трофеј во купот и во првенството во поранешната држава во една многу посериозна фудбалска лига . Денес ви носиме преглед на сите освоени куп трофеи фотографии од составите кои ги освои и резултати во купот на нашиот миленик ФК ... Read More »

Хамбарџумјан интересен за Порто!?

hof-barsegjan-vardar-vardarfans

Португалскиот спортски весник „O Jogo“  пишува за нашиот играч Хофханес Хамбарџумјан. За нашиот играч имаше и пред еден месец интерес од неколку англиски и руски тимови. По настапите на Хамбарџумјан против Динамо во Загреб и Скопје во игра се вклучил и португалскиот гигант, тимот на Порто. Од друга страна, Хамбарџумјан има договор со ФК Вардар, па доколку реши тимот да го продаде, тогаш ... Read More »

Поплави, земјотреси Скопје го рушеле, Скопје пак се изгради, Скопје ќе живее… 26.07.`63-26.07.`16, Кобниот ден за Скопје поради кој ФК Вардар ја замени белата со црна боја…

h9

Денес нашиот дом нашето Скопје  ја одбележува 53-годишнината од катастрофалниот земјотрес, кој се случи на 26 јули 1963 година, а во кој животите ги загубија 1070 луѓе и 3000 беа повредени. Катастрофалниот земјотрес во Скопје се случи на денешен ден во 1963 година, во 5:17 часот. Во потресот, кој беше со јачина од 9 девет степени по Меркалиевата или шест според Рихтеровата скала, ... Read More »

Уште на стартот да докажеме кој е кој и оваа сезона

vardarfans-vardar-skendija

Денешниот ждреб во просториите на Фудбалската Федерација на Македонија сакаше и оваа сезона, идентично како и минатата, силите на стартот да ги одмерите со лутите ривали Шкендија и шкупи. Минатата сезона исто така отворивме на домашен терен против шкупи, на кој одигравме само 2:2, а на следниот натпревар, како гости во Куманово, ја ”разнесовме” Шкендија со 3-1. Овој пат и ... Read More »

(ФОТО) Целосен распоред за мечевите на ФК Вардар во есенскиот дел од првенството

7191-rasporedot-za-esenskiot-del-na-fk-vardar-vo-prvenstvoto

Веќе е познат и целосниот распоред за есенската етапа од првата македонска фудбалска лига и мечевите на нашиот ФК Вардар. Познати се сите 18 кола и противниците со термините во истите. Оваа година првенството стартува на 7. август ние како домаќини ја пречекуваме во првото коло Слога, истото  завршува на 4. декември со меч против Силекс исто така на домашен ... Read More »