Sunday ,21 July 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 270)

Прв тим

Поради големиот интерес билети од денеска за Вардар – Шкендија

komiti

Поради големиот интерес за дерби натпреварот ФК Вардар – Шкендија од управата на ФК Вардар решија билетите за неделниот натпревар да ги пуштат во продажба од денеска, со цел да се избегнат поголеми гужви во недела. Набавете си сите билет, и дојдете да го бодриме ФК Вардар. Соопштение од ФК Вардар: Сите симпатизери и навивачи на нашиот клуб од утре ... Read More »

Среќен роденден Христијан Денковски

hh

  Денес својот 22-ри роденден го прославува играчот на фудбалскиот клуб Вардар младиот Христијан Денковски, кој од ова зимо е дел од црвено-црниот фудбалки колектив. Тој изминатово зимо  беше на проба во Анталија по што потпиша договор се до крајот на сезоната како трето, и последно засилување за ФК Вардар овој преоден рок.  Денковски има настапувано за Работнички, потоа замина во Словенија, ... Read More »

(ФОТО) Посетено и третото училиште, фудбалерите на Вардар ги посетија учениците од “Невена Георгиева-Дуња“

m3

Фудбалерите на шампионот  Вардар ја имаа третата посета на училиште неделава. Тие денеска го посетија основното училиште „Невена Георгиева – Дуња“ во  Кисела Вода. Тие претходно беа изминативе денови во  посета на  средното училиште „Васил Антевски-Дрен“ и основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“. На денешната средба со основците присуствуваа голманот Филип Гачевски, Ховханес Хамбарџумјан, Дарко Велковски, Владица Брдаровски, Благоја Љамчевски, Ацо Стојков, Петар Петковски, ... Read More »

Дејан Јакимовски ќе го суди дербито во недела

Vardar-skendija-02-Custom

ФФМ го делегираше Дејан Јакимовски за главен судија на неделното дерби помеѓу екипите на ФК Вардар и ФК Шкендија. На Јакимовски ќе му помагаат Дејан Костадинов и Гоце Петрески, додека Димитар Мечкаровски и Никола Костенчев ќе бидат дополнителни судии зад головите. Четврти судија на мечот е Дејан Неделковски Делегат на мечот е Јованчо Пилешков од Штип Read More »

ПОТВРДЕНО: Вардар и Шкендија ќе играат во недела (16:00) без присуство на гостински навивачи

vardarfans-tt-660x330

На состанокот помеѓу претставници од двата клуба официјално е потврдено дека дерби натпреварот помеѓу Вардар и Шкендија ќе се одигра во недела со почеток од 16 часот, на арената Филип втори. Иако постоеа некои најави за одложување на истиот, сепак такво нешто нема да има и вој меч ќе биде одигран во претходно предвидениот термин. Иако од Шкендија бараа присуство ... Read More »

Без Хоф во недела

fkvardar-hof

Шампионот на Македонија екипата на ФК Вардар на дерби натпреварот против ФК Шкендија во недела нема да може да смета на услугите на ерменскиот играч и интернационалец Хофханес Хамбарџумјан. Популарниот Хоф доби два жолти картони, односно црвен на минатиот дуел во Кратово, па така доби суспензија од еден натпревар неиграње. Но ова не е никакво оправдуање во играта на црвено ... Read More »

Ново дружење, овој пат со дечињата од ОУ „Кирил Пејчиновиќ“

fkvardar-vardarfans

По посетата вчера на средното училиште “Васил Антевски – Дрен”, денеска дел од фудбалерите на ФК Вардар се дружеа и со дечињата од основното училиште Кирил Пејчиновиќ кое се наоѓа во Кисела Вода. Како и на вчерашниот, така и на денешниот фудбалерите на ФК Вардар ги поканија и дечињата од ова училиште да дојдат и да го бодрат ФК Вардар во недела ... Read More »

Вардар во последните 10 домашни мечеви има 4 победи, 3 реми и 3 порази со Шкендија. Видео од најубедливата победа 6-1

23-660x330

Скопските црвено-црни имаат не така поволен биланс во последните десет домашни меча со тетовска Шкендија. На истите имаме четири победи, три нерешени исхода и впишавме три порази на нашето конто. Тоа е зад нас идеме во недела да ја забележиме петтата победа, со масовна поддршка од трибините. Од тие  десет меча седум се првенствени, а пак три се куп средби.  Тетовчани ... Read More »

Мобилизацијата продолжува, денес и утре фудбалерите на Вардар ќе посетат уште две училишта

1

Избраниците на Гоце Седлоски вчера беа во посета на средношколците од  средното економско-правно училиште “Васил Антевски – Дрен“, кое се наоѓа во  скопската населба Кисела Вода. Младите ученици  имаа прилика во живо да ги запознаат и да минат време со играчите  од првиот тим Кобетиќ, Глишиќ, Фелипе, Грнчаров, Пачовски,  Ивановски и Дашјан. Тие имаа интересен меч, вардарци одиграа дуел на мали голови против училишната екипа која ... Read More »

(ФОТО) Со цел пренесување на љубовта кон младите за Вардар, фудбалерите го посетија училиштето “Васил Антевски-Дрен“

5

Момците од фудбалскиот клуб  Вардар денеска беа во посета на средношколците од  средното економско/правно училиште “Васил Антевски – Дрен“, во  Кисела Вода. Младите ученици  имаа прилика во живо да ги запознаат и да минат време со игачите  од првиот тим Кобетиќ, Глишиќ, Фелипе, Грнчаров, Пачовски,  Ивановски и Дашјан. Тие имаа интересен меч, вардарци одиграа дуел на мали голови против училишната екипа која е  составена ... Read More »