Thursday ,22 August 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 250)

Прв тим

Ждрепката сакаше доколку го минеме Динамо да играме со подобриот од дуелот Тбилиси или Алашкерт

vardarfans-22

Предмалку европската куќа на фудбалот како и секогја година традиционално помеѓу двата мече во второто предквалификациско коло ов Лигата на шампионите одржа ждребување за следното трето коло. Нашиот фудбалски клуб Вардар го дозна евентуалниот противник за следното коло доколку во Загреб обезбедиме резултат кој ќе не носи во следното коло, тоа е победникот од дуелот Тбилиси или Алашкерт.  По првиот меч во ... Read More »

Денес во 12ч. ќе се знае противникот на ФК Вардар доколку мине во 3.коло од Л.Ш

vardarfans-48-660x330

Доколку се надминат себе и направат изненадување избраниците на Седлоски ќе играат во следното трето предквалификациско коло во УЕФА Лигата на шампионите. Потребен е изнендвачки резултат во Загреб кај Динамо на 20-ти јули на мечот кој почнува во 20-45, одкако во Скопје во вторникот на Арената “Филип втори“ сосема незаслужено бевме поразени со 1-2, иако бевме подобар противник на мечот. ... Read More »

Русинот Сергеј Иванов ќе го суди реваншот во Загреб со Динамо

sudija2-470x330-470x3301-470x330

Главен делител на фудбалската правда  за реваншот во Загреб кој ќе се игра на 20 јули   ќе биде русинот Сергеј Иванов. На вторит дуел со Динамо Загреб   помошници арбитри  ќе бидат  Дмитри Мосиакин и Роман Усачев, а пак  делегат ќе биде англичанецот Мајк Фостер. Во првиот меч во Скопје правдата ја делеше судија од Премиер-лигата англичанецот Роберт Мадли ... Read More »

Статистиката говори дека ФК Вардар бил подоминантен, повеќе удари во гол од Динамо, повеќе стативи, повеќе корни…

vardarfans-45

По крајот на мечот во вторникот помеѓу нашиот љубимец фудбалскиот клуб Вардар и хрватскиот шампион Динамо Загреб преполниот стадион замина со жалење бидејќи бевме многу блиску до изедначување 2-2, а можеби доколку погодувавме со поголем процент и ќе поведевме со 3-2. Имавме многу прилики, но “фортуната“ беше на страна на “модрите“ во овој дуел. Статистиката од мечот покажува дека во ... Read More »

ФК Вардар со демант на негативна новинарска експликација

vardarfans nagrada

Вчера со официјално соопштение до јавноста реагираше секторот за односи со јавноста на фудбалскиот клуб Вардар по повод тендециозните натписи во некој македонски медиуми за сопственикот на трите клуба г-н Самсоненко, двата ракометни и едниот фудбалски клуб Вардар. Во соопштението кое ви го пренесуваме во целост се вели: http://novatv.mk/ne-gledavme-vardar-dinamo-oti-samsoneko-bil-preskap/ Почитувани подржувачи на македонскиот спорт, драги симпатизери во изминатиот период управата ... Read More »

Мијушковиќ: Благодарност за поддршката по грешката до: колегите, стручниот штаб и публиката

kiks

За жал и ако одигра одличен меч вчера еден момент, еден дел од секунда во кој погреши остави лош впечаток за  дефанзивецот Немања Мијушковиќ. Тој одигра добар меч, освен таа грешка, по истата доби поддршка од колегите, стручниот штаб и публиката. Немања се издигна и потоа одигра во продолжение квалитетен  меч, тој за тоа вели: Еден ден после натпреварот, после една ... Read More »

ФК Вардар: МАКЕДОНИЈО, ТИ БЛАГОДАРИМЕ

vardarfans-51

Црвено-црниот фудбалски колектив преку соопштение со наслов “Македонијо, ти благодариме“ се обрати до пошироката фудбалска и спортска јавност по вчерашниот меч. Дуелот со Динамо беше празник на фудбалот во земјава полни трибини, фер и корекно навивање, убава атмосфера. Во продолжение ви го носиме соопштението во целост: Почитувани љубители и поддржувачи на Вардар, и сите Вие кои дојдовте вчера во голем ... Read More »

Крањчар: Го добивме посакуваното- Рог: Среќни сме поради триумфот во Скопје

vardarfans-pres-sedloski-660x330

По мечот вчера во шампионската лига помеѓу ФК Вардар и Динамо Загреб свое видување за истиот на прес-конференција изнесе стратегот на хрватскиот тим , Цицо Крањчар. Тој беше задоволен од резулатот 1-2 кој му носи предност пред реваншот, но и беше претпазлив во оценките: Го добивме посакуваното, а тоа е добар резултат на гостувањето кај Вардар. Добро тргнавме на почетокот, ... Read More »

(ВИДЕО) Динамо Загреб трепереше до крајот пред налетите на Вардар

vardarfans-48

Црвено-црните не успеаа да извлечат поволен резултат, пред реваншот за седум дена на теренот на противникот. Динамо Загреб излезе како победник во првиот натпревар од дуелот на овие две екипи. Дефинитвно среќата беше на страна на Хрватскиот шампион,кој постигна два случајни гола. Еден беше автогол на Немања Мијушковиќ, додека другиот го постигна Рог. Единствениот погодок за Вардар беше дело на ... Read More »

Седлоски: Нема што да им замерам на моите играчи,верувам во нив дека ќе одиграат подобро во Загреб

vardarfans pres sedloski

Екипата на Вардар беше несреќно поразена на првиот натпревар од второто квалификациско коло, од екипата на Динамо Загреб. Овој дуел се одигра на арената “Филип втори’ и заврши со триумф на хрватскиот шампион од 1:2. По првиот дел гостинската екипа имаше водство од 0:2, откако дозволивме да примиме многу лесни голови. Во втоеото полувреме бевме многу подбри на теренот од ... Read More »