Sunday ,21 July 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 251)

Прв тим

Рингов: Динамо е фаворит, но загрепчани ќе се излажат ако го сфатат несериозно Вардар

19ead845ffa90613e4f1f3993b60088b

Легендарното лево крило на црвено-црните  Васил Рингов кој во својата кариера во далечната 1983 година има впишано полусезона  како играч на  Динамо Загреб за хрватските медиуми даде свое видување за престојниот двомеч Динамо-Вардар. Тој го искажува своето мислење дека ФК Вардар полека по доаѓањето на г-н Самсоненко гради  силен тим, но предупредува дека Динамо е скалило погоре во однос на квалитетот. Тој ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар почна да победува, совладана Јагелонија со 2-0

6312-triumf-od-2-0-protiv-jagelonija

Вчера  во Хрватска на теренот  „Одранци“ се одигра третиот пријателски меч во летните подготовки на црвено-црните. Вардар во меч кој траеше вкупно 120 минути (2х60) беа подобри од  полскиот прволигаш Јагелонија со 2-0. За нас стрелаа бразилецот  Фелипе и дебитантот Барсегјан кој на првиот свој меч за  Вардар запиша погодок.За црвено-црните настапија: Пачовски, Брдаровски, Новак, Мијушковиќ, Попов, Глигоров, Николов, Хамбарџумјан, Фелипе, Петковски, Обрегон. Играа  уште: ... Read More »

Појаснување: Каде можат да се набават билети, освен во Скопје

vardar-dinamo-vardarfans

Од петок (01 јули) освен онлајн преку интернет страната на ticketplus.mk, сите други ќе можат билет да си набават преку продажната мрежа на Тикет Плус, која освен во Скопје ја има и во: Тетово, Велес, Куманово, Кочани, Охрид, Прилеп, Кавадарци, Струмица и Гевгелија. Или поточно:  Југотон Билетарница СЦ Јане Сандански Атлантик Турс – Скопје Атлантик Турс – Кавадарци Тобако 2 – Скопјанка ... Read More »

Вардар ја совлада Јагелонија со (2-0), деби натпревар и гол за Барсегјан!

gligorov

Вардар го одигра и третиот натпревар на летните подготовки. Денеска совладан беше полскиот тим на Јагелонија со резултат 2-0 (1-0). Головите за Вардар ги постигнаа: Фелипе во првиот дел, и новиот играч Барсегјан во второто полувреме. Натпреварот се одигра 2 пати по 60 минути. Вардар започна во следниот состав: Пачовски, Брдаровски, Новак, Мијушковиќ, Попов, Глигоров, Николов, Хамбарџумјан, Фелипе, Петковски, Обрегон. Резерви беа: Алексовски, Грнчаров, ... Read More »

Билетите по цена од 100 денари, со полни трибини, до исполнети срца!

komiti

Од ФК Вардар денеска официјално излезе соопштение по повод натпреварот против Динамо Загреб. Натпреварот во Скопје и дефинитивно ќе биде одигран на 12-ти (вторник) со почеток во 20 часот и 45 минути на националната арена Филип II. Од ФК Вардар информираат дека билетите ќе се продаваат преку продажните места на Тикет Плус, како и онлајн преку интернет страната на ticketplus.mk. Сите кои ... Read More »

(Видео – стрим) Вардар – Јагиелонија

fkvardar-vardarfans

Денеска Вардар ќе го одигра третиот, односно првиот пријателски натпревар во Хрватска Мура. Денеска нашите ”црвено – црни” играчи силите ќе ги одмера со тимот на Јагиелонија од Полска. Овој натпревар ќе се одигра од 17-30 часот, а стандардно од истиот ќе има видео стрим на официјалната страна на клубот. Се надеваме дека Вардар ќе дојде до првата победа, по оние две ... Read More »

Динамо ремизираше со романскиот шампион (0-0)

dinamo

Нашиот противник во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите загребски Динамо, вчера го одигра првиот, од предвидените три пријателски дуели пред натпреварот со ФК Вардар. Вчера Динамо одигра без голови 0-0 против романскиот шампион, добро познатата екипа на Вардар, Стеауа од Бурурешт. Ова беше деби натпревар на клупата за новиот тренер на Динамо. На овој натпревар Динамо играл со измешана постава. ... Read More »

(Фото) Динамо се чека со душа, Вардаровите навивачи нестрпливи

vardar-dinamo-vardarfans

Остануваат помалку од 15 дена до големиот натпревар на некогашните големи ривали во Југославија, шампионите на Македонија и Хрватска, големите Вардар и Динамо Загреб. Првиот натпревар во Скопје ќе се одигра на 12-ти вторник (чекаме официјална потврда) а реваншот седум дена подоцна во Загреб. Вардаровите навивачи од ден на ден се по нестрпливи… Вардар Фанс се труди веќе една недела ... Read More »

Крањчар за “Јутарни“: Добивме многу незгоден противник,Вардар може да биде нагазна мина

cico

Тренерот на “модрите“ Златко Крањчар во изјава за “Јутарни“ се осврна на мечот кој е прв предизвик за нив во оваа сезона средбата со нашиот шампион ФК Вардар. Крањчар е крајно предпазлив во коменарите, а воедно се потсетува и на легендарните средби на кој и самиот бил учесник помеѓу овие два тима во ек ју лигата кои секогаш носеле возбудувања. Новиот ... Read More »

Муарем Зекир за Вардарфанс: Вардар има потенцијал да ја мине таа баријера што се нарекува “влез во групна фаза“

zeko2

Во пресрет на првиот меч со Динамо Загреб продолжуваме со сериалот на изјави од легендите на ФК Вардар кои оставиле печат во еврпските дуели на црвено-црните. По контактот и мислењето на бразилецот Вандаир (види) кој е најдобриот стрелец во историјата на Вардар во евро-куповите следен кој ќе ви го носиме е легендарниот голман кој повеќе од деценија го бранеше голот ... Read More »