Monday ,24 January 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 260)

Прв тим

Најдобриот играч на Малме, Маркус Розенберг би можел да настапи на реваншот во Струмица

vardarfans-rosenberg

Најдобриот играч и напаѓач на Малме, Маркус Розенберг би можел да се врати на теренот, за реванш натпреварот против Вардар, кој на 18-ти јули ќе се одигра во Струмица. Поранешниот репрезентативец на Шведска и играч на неколку екипи како Ајакс, Расин до Сантандер, Халмштад, Вердер и ВБА се повреди на први јули, на дуелот меѓу Малме и Ескилстуна и на стартот ... Read More »

Историја! Сократ Мојсов еден од најдобрите вардарови играчи од шеесеттите години на минатиот век

sokrat-mojsov-660x330

СОКРАТ МОЈСОВ- Препознатлив по головите кои ги постигнуваше со глава и неговата способност да погоди од невозможни позиции, Сократ Мојсов несомнено е еден од најдобрите вардарови играчи од шеесеттите години на минатиот век. Роден е на 1 март 1942 година во населеното место Сетина во егејскиот дел на Македонија. Во дресот на Вардар настапува цели 12 сезони во периодот од 1959 ... Read More »

Билетите почнаа забрзано да се продаваат, Комити се на јужна трибина-Б1 блок, продажните места се следни

task-photo-decc3013-5b01-46b0-8402-ca4a4b0f23b2-660x325

Од поодамна  стартуваше продажбата на билети за натпреварот Вардар – Малме. Билетите се по цена од 500 денари и се продаваат во неколку градови во Македонија. Покрај во Скопје, билети можат да се набават и во осум други градови како и онлајн преку Тикет Плус. Продажбата се до четвртокот одиеше слабо, бидејќи сите чекаа каков ќе биде исходот од првиот натпревар. ... Read More »

Вардар е во предност! За Малме нема одмор, денес игра меч од домашно првенство

vardarfans-malme

Добар факт за нас е што по мечот со нас во средата Малме неможе овој викенд да го искористи како Вардар и да одмора за дуелот во вторник. Шведската лига е одамна во тек па така Малме мора денес да одигра натпревар од 15.коло во домашниот шампионат. Тие играат безмалку силен дуел, дерби на нив им гостува треттопласираната екипа во ... Read More »

Историја! Ѓорѓи Цинцевски-Џинка најдобриот стрелец на Вардар во првата сезона 1947/48, и еден од топ-5 стрелците на сите времиња

cinka1

ЃОРЃИ ЦИНЦИЕВСКИ – е еден од најистакнатите играчи меѓу првата генерација вардарови фудбалери кои започнуваат да ја пишуваат историјата на новоформираниот Ф.К Вардар во далечната но славна 1947 година. Познат под прекарот Џинка, Цинциевски е најдобриот стрелец во премиерната сезона на клубот 1947/1948 со постигнати голови на 13 првенствени средби. Приматот на прв голгетер број меѓу неговите соиграчи го потврдува уште три ... Read More »

Гачевски: Ова е најдобриот резултат на Вардар во еден прв натпревар од ЛШ – Балотели: Жалам за пропуштените шанси во првиот дел, но дадов се од себе да се запишам во листата на стрелци

vardarfans-izjavi

Црвено-црните имаат активен резултат од првиот натпревар против Малме, во рамките на 2-квалификациско коло од лигата на шампионите. Овој резултат му дава голема надеж на нашиот фудбалски шампион, дека може на реваншот во Струмица да се излезе како победникот во двомечот против Малме. На првиот дуел, одличен на голот беше, Гачевски кој одбрани неколку тешки удари на противникот и не ... Read More »

Вардар во 3.коло од ЛШ ќе игра со победникот од дуелот Жилина/Копенхаген

vardarfans-1

Во 12-00 часот фудбалскиот клуб Вардар на ждепката во Нион   го дозна  противник со кој би играл во наредното 3.коло во Лигата на Шампионите доколку го мине Малме. Екипата на Вардар ги доби парот Жилина/Копенхаген , со победникот од истиот ќе играме во 3.коло од ЛШ. Копанхаген е може да се каже 100% сигурен патник во третото коло, тој тим ... Read More »

Гледајте ја во живо ждрепката за 3.коло во ЛШ, можни ривали на Вардар се: Селтик, БАТЕ, Марибор…

zdreb

Во 12-00 часот фудбалскиот клуб Вардар ќе дознае со кој противник би играл во наредното 3.коло во Лигата на Шампионите доколку го мине Малме. Екипата на Вардар ги доби можните противници за третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Скратени се нашите противниви на 5 можни, ги избегнавме силните Олимпијакос, АПОЕЛ, Лудогорец, Салзбур. Можни противниви ни се победниците од следните пет ... Read More »

Грнчаров: Ќе се обидеме да постигнеме гол и да поминеме понатаму

vardarfans-grncarov

Вардар има добар резултат од првиот натпревар одигран во Малме, кој заврши со нерешен резултат од 1:1. Црвено-црните во поголем дел од натреварот беа рамноправен противник на Малме. Покрај погодокот на Николов, имавме уште две убави можности да го загрозиме домашниот гол, но Балотели не успеа да ја затресе мрежата. Не чека реванш во Струмица, кој е закажан за 18-ти ... Read More »

На овој ден пред две години, Вардар одигра без голови против Апоел во ЛШ

vardarfans-vc1-660x330

На овој ден пред две години, нашиот фудбалски шампион гостуваше во Никозија, на екипата на Апоел во рамките на второто квалификациско коло од лигата на шампионите. Тој дуел заврши со нерешен резултат, односно без голови 0:0. Вардарци имаа одличен резултат на тој прв натпревар на гостински терен и имаа големи шанси да ја поминат првата пречка во најголемото натпреварување. Сепак ... Read More »