Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 262)

Прв тим

Иљараменди: Ќе мора да внимаваме, затоа што ќе сакаат да победат и тие

dfdfs

Асиер Иљараменди, еден од главните фудбалери на Реал Сосиедад, на вчерашната прес – конференција даде пофални зборови за тимот на Вардар и рече дека неговиот тим ќе влезе максимално внимателно на дуелот. Поранешниот играч на Реал Мадрид е еден од главните мотори во играта на Сосиедад. “Не очекува доста важен меч, на кој ќе одиме на победа. Не го гледаме Вардар ... Read More »

(ФОТО) Вардар го одржа главниот тренинг на Градски

posledna-podgotovka-na-crveno-crnite-pred-duelot-so-real-sosiedad-149871

 Тимот на Вардар вчера вечер го имаше официјалниот тренинг на Арената Филип II. Нашите играчи се подготвени како што велат и самите да го дадат својот максимум и да стигнат до првите бодови во групата. За противник го имаат тимот на Реал Сосиедад кој оваа сезона игра одлично во шпанската лига. Неколку фотографии од тренингот на Вардар: Read More »

Јаневски: Подготвени сме да ги освоиме првите бодови во Европа

vardarfans-janevski

Утре Вардар го игра третото коло во рамките на групната фаза од лигата на Европа. Ова ќе биде можност да ги освоиме првите бодови, но пред себе ќе имаме тежок противник кој доаѓа од најсилната Ла Лига, а тоа е екипата на Рел Сосиедад. Вечерва ФК Вардар одржа прес-конференција, на која ги сподели своите очекувања за утрешниот меч. Пред медиумите ... Read More »

Барсегјан: Очекувам публиката да биде нашиот 12 играч и да ни даде поддршка

vardarfans-barsegjan

Утре Вардар го игра третото коло во рамките на групната фаза од лигата на Европа. Ова ќе биде можност да ги освоиме првите бодови, но пред себе ќе имаме тежок противник кој доаѓа од најсилната Ла Лига, а тоа е екипата на Рел Сосиедад. Вечерва ФК Вардар одржа прес-конференција, на која ги сподели своите очекувања за утрешниот меч. Пред медиумите ... Read More »

Сосиедад во Скопје без Хуанми, Агритече, Зурутуза, Одриозола

cdsdsasd

Екипата на Реал Сосиедад го објави списокот на фудбалери со кои ќе гостува во Скопје на тимот на Вардар. Сигурно во Скопје нема да патуваат неколку квалитетни играчи. Дефинитивно од комбинација за овој натпревар отпаднаа: Хуан Мигел Хименез, Алваро Одриозола, Мартинез, Зурутуза, Гуриди, Хуанми и Агритече. Од друга страна, во Скопје, Реал Сосиедад доаѓа со неколку квалитетни имиња како: Аднан Јанузај, ... Read More »

Вардар без Муслиу, Велковски и Брдаровски

fkv-vardarfans-istorija-vardar

Вардар утре ќе го одигра третиот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа. Во Скопје овој пат ни доаѓа тим од Шпанија, станува збор за тимот на Реал од Сосиедад. За овој натпревар тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски нема да може да смета на неколку играчи. Поради повреди во тимот ќе ги нема дефанзивците Дарко Велковски, Висар Муслиу и ... Read More »

Ојарзабал: Македонскиот првак има добар тим, составен од неколку квалитетни фудбалери

14602823669325

Македонскиот фудбалски шампион, Вардар, утре пред своите гледачи во рамките на третото коло од Лигата на Европа ќе го пречека тимот на Реал Сосиедад од Шпанија. Младиот и перспективен играч на Сосиедат, Микел Ојарзабал пред утрешниот дуел за шпанските медиуми ги искажа своите очекувања од гостувањето на „Филип Втори“. “Натпреварот против Вардар е од исклучителна важност за нас. Нашата работа во четврток ... Read More »

ФК Вардар: Апел до гледачите кои ќе бидат на стадион во четврток

arena-filip-vtori-3806

Фудбалскиот клуб Вардар излезе со соопштение до гледачите за натпреварот со Реал Сосиедад, истото ви го пренесуваме во целост: Интересот за натпреварот помеѓу Вардар и Реал Сосиедад е голем. Затоа Фудбалскиот клуб Вардар апелира сите гледачи да дојдат на стадионот порано. Во спротивно клубот не може да гарантира правовремен влез на стадионот. Вратите на стадионот се затвораат во 18:30 часот, ... Read More »

Вардар ги продаде сите билети за Јужната трибина

fkv-navivaci-juzna-gradski

Според онлајн продажбата на билети за натпреварот против Сосиедад, билети за култната Јужна трибина веќе нема во слободна продажба. Според продажбата, во овој момент се останати само билети за Северната трибина и тоа по цена од 600, 900 и 120 денари. До овој момент за Северната трибина се останати некаде околу 5.100 слободни билети. Доколку не сте набавите билети, направете го ... Read More »

За дуелот со Сосиедат делегиран азербејџанскиот судија Агхајев, истиот беше судија на ремито в гости со АПОЕЛ

46825-azerbejdzhanci-kje-mu-sudat-na-vardar-vo-nikozija

Судијата од Азербеџан,  Алијар Агхајев ќе биде главен арбитер на натпреварот   в четврток во кој нашиот ФК Вардар ќе го дочека шпански Реал Сосиедад во рамки на третото коло во групата Л во  Лига Европа. На Ахгхајев  ова ќе му биде втор меч на кој ќе им суди на црвено-црните, тој претходниот пред три години им донесе среќа. Тој   ... Read More »