Sunday ,09 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 280)

Прв тим

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар покажа кој е кој во Македонија

fkvardar-vardarfans

Дербито во првата Македонска фудбалска лига, убедливо му припадна на нашиот фудбалски шампион. Вардар бргу го заборави оној нерешен резултат против екипата на Шкупи и на својата арена Филип втори високо го прази својот најголем конкурент за домашната титула, екипа на Шкендија. Заслужена победа за црцено-црните кои покажаа поголема желба за победа и надигрување. Со головите на Глигоров, Боарето и ... Read More »

Којашевиќ за Вардар фанс: Денес покажавме кој е број еден во Македонија

12931250_973907359370945_2564109312072279877_n-480x330

Зимово, наше првото засилување беше Дамир Којашевиќ, тој  потпиша 2,5 годишен договор со шампионот на Македонија. Којашевиќ дојде во нашиот тим од црногорскиот есенски шампион, Младост, кој за кратко се адаптираше на нашата игра. За кратко прерасна во еден од најважните поединци во составот на Гоце Седлоски. Денес Дамир одигра одличен меч со Шкендија , својта одлична игра ја круниса ... Read More »

(Видео) Како Вардар ја надигра Шкендија

13934605_1640897222887995_1314750366002603410_n

Видео од убедливата победа на ФК Вардар на денешниот дерби натпревар против директниот конкурен за титулата и оваа сезона, тимот на Шкендија од Тетово. Нашиот тим на полувреме имаше водство од 1-0, со голот на Глигоров, а во вториот дел Боарето и Којашевиќ погодија за голема и висока победа на нашиот тим. Видео: Read More »

Репете за Шкендија, со “европското чудо” си поигруваме лудо!

fkvardar-vardarfans

Вардар на феноменален начин ја победи Шкендија. Денеска нашите момци во целост го надираа директниот конкурен за титулата оваа сезона тимот на тетовска Шкендија со резултат 3-0 (1-0). Вардар на овој дерби натпревар настапи во следниов состав: Гачевски, Новак, Грнчаров, Брдаровски, Љамчевски, Глигоров, Спировски, Фелипе, Петковски, Којашевиќ и Балотели. Во 5 минута од мечот ФК Вардар ја имаше првата можност ... Read More »

Почетниот тим на Вардар против Шкендија

vardarfans-vardar-skendija

Гоце Седлоски ги одреди почетните 11-мина за дерби дуелот против тимот на Шкендија. На овој дуел ќе недостасуваат неколку клучни играчи во играта на нашиот тим. Составот на ФК Вардар е следниот: На голот на нашиот тим е Филип Гачевски. Во одбраната се Бобан Грнчаров, Евгениј Новак, Благоја Љамчевски и Владица Брдаровски. Средината ја сочинуваат Никола Глигоров, Стефан Спировски, потоа Петар ... Read More »

Сите на стадион, играј Вардар за нас!

vardarfans-vardar-skendija

Дојде и тој ден. Денеска се игра првата голема пресмета во новата сезона, пресметката на најголемите претенденти и оваа сезона за шампионската титула, тимовите на ФК Вардар и ФК Шкендија. Нашиот тим мора, сака и може да го победи тимот од Тетово и да ја продолжи серијата од минатата сезона, каде на четири натпревари не доживеавме ниту еден пораз од ... Read More »

Видео стримови! ФК Вардар-Шкендија 17-30 часот

vardarfans strim

Црвено-црните денес  го играат натпреварот од второто  коло во новата 2016/2017 сезона во ПМФЛ против тетовскиот единствен конкурент за титулата екипата на ФК Шкендија. Овој меч вардарци го дочекуваат на минус два бода од црвено-црниот ривал од Тетово, по нашиот “кикс“ во воведното прволигашко коло кога во Струмица на стадионот “Младост“ одигравме неочекувано реми 1-1 со чаирска Слога. Мечот на ФК ... Read More »

(Фото) Како порано се одеше на натпревар на ФК Вардар

Мирко Спасески (капитен), Петар Милошевски, Горан Петревски, Зоран Јовановски, Сашо Милошевски, Саша Ќириќ, Жанко Савов, Кире Грозданов, Жарко Серафимовски и Игор Саша Николовски

Фото, како порано навивачите на ФК Вардар одеа на стадион да го бодрат својот миленик, црвено – црниот тим на Вардар. Оваа фотографија е направена на почетокот од 60-сетите години, каде Вардарци своите велосипеди ги оставаа пред билетарницата на Градски и одеа на натпревар.  Read More »

Сите на стадион, да го бодриме нашиот тим

komiti

Утре ќе се одигра големото дерби на ПМФЛ, дуелот помеѓу најголемите претенденти и оваа сезона во ПМФЛ, тимовите на Вардар и Шкендија. Ждребот сакаше исто како и минатата сезона, во второто коло да се судрат овие два тима. Од таборот на нашиот тим не кријат дека и оваа сезона го прифаќаат епитетот фаворит на овие дуели и одбрана на титулата. ... Read More »

ФК Вардар: Мечот со Шкендија е во 17-30ч, без гостински навивачи, билети само со л.карта

vardarfans-37-660x330

За два дена на програмата е дербито во првата Македонска фудбалска лига, помеѓу екипите на Вардар и Шкендија. Овој меч ќе биде одигран во недела со почеток од 17:30 часот на арената Филип втори. По повод овој меч од нашиот клуб се огласија со следново соопштение кое во целост ви го пренесуваме. . Натпреварот е прогласен за меч од висок ... Read More »