Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 279)

Прв тим

(ВИДЕО) Од Малме до Фенербахче, како Вардар испиша историја

vardarfans-video

Започна од Шведска, заврши во Турција. Ваков беше патот на нашиот фудбалски шампион кон историскиот успех и пласманот во групната фаза од Лигата на Европа. Вардар успеа да направи голем подвиг и најпрво да го елиминира шампионот на Шведска, екипата на Малме, за да се “сопне„ на следната пречка во лигата на шампионите, против екипата на Копенхаген, а оваа приказна ... Read More »

Барсегјан и Хамбарџумјан со настапи за Ерменија

fkv-hof-barsegjan

По одличните партии во дресовите на Вардар, селекторот на Ерменија не можеше да ги изостави од почетниот тим двајцата црвено – црни играчи Тигран Барсегјан и Ховханес Хамбарџумјан. И двајцата Вардарци на вчерашниот натпревар против Романија се најдоа во почетниот тим. Десниот бек на Вардар, Хамбарџумјан ги одигра сите 90. минути исто како и Барсегјан. Селекцијата на Ерменија може да жали само ... Read More »

Од денес стартуваше продажбата на блок карти, за натпреварите на Вардар во Лигата на Европа

vardarfans-bileti

Од денес стартуваше продажбата на блок билети за трите натпревари на домашен терен, во рамките на групната фаза од лигата на Европа, проти екипите на Зенит, Реал Сосиедад и Розенборг. Од денес (01.09) па се до 10.09 ќе трае продажбата на блок билети за споменатите три натпревари, додека од 11.09-14.09 ќе се продаваат поединечни карти само за мечот против Зенит ... Read More »

Вардар против Шкупи, во осминафиналето од купот на Македонија

Вардар го доби противникот во осминафиналето од купот на Македонија, а тоа ќе биде екипата на Шкупи. Денес во просториите на фудбалската федерација на Македонија беа извлечени двојките за осминафиналето од ова натпреварување. Шкупи од Чаир ќе биде противникот за црвено-црните и следната пречка која треба да се помине. Најинтересна двојка во овој дел од елиминациите е дуелот помеѓу Работнички ... Read More »

Максимов ќе го облече дресот со број 10

Рускиот интернационалец, 21-годишниот Максим Максимов по се изгледа ќе го земе дресот со број 10 во Вардар. Максимов во тимот на Тракаи го носеше дресот со број 9, но сега тој како што е познато е зафатен, бидејќи деветката во Вардар е резервирана за Дејан Блажевски. Па така, речиси сигурно Максимов ќе ја земе десетката која во моментов е слободна ... Read More »

(ВИДЕО) Кои се најскапите играчи на противниците на Вардар

vardarfans-fk-vardar-2

Вардар во Скопје ќе нагости три квалитетни тимови oваа есен, прв кој ќе дојде во Скопје ќе биде тимот на Зенит уште на 14-ти овој месец. Погледнете низ овој видео материјал колку вредат противниците на Вардар, кои се најскапи играчи во тимовите и со какви стадиони располагаат тие, но и Вардар. Видео: Read More »

Маркоски и Трајчевски со деби настап за Вардар

vardarfans trajcevski

Тимот на Вардар лесно и убедливо го порази домашниот тим на Локомотива во рамките на 1/16 финалето во националниот Куп на Македонија. Вардар на овој натпревар одигра колку што е потребно, Јаневски на полувреме ги замени од составот едни од главните играчи како Фелипе и Новак. На овој Куп натпревар двајца млади играчи дебитираа за Вардар. Дејан Маркоски и Александар Трајчевски го ... Read More »

Којашевиќ во Војводина

kojasevic

Црногорскиот репрезентативец Дамир Којашевиќ кариерата ќе ја продолжи во соседна Србија, а не како што се најавуваше во Полска во тимот на Јагелонија. Новиот клуб на Којашевиќ е српска Војводина, крилниот играч и овој тим потпишаа договр во важност од една година. “Вардар Фанс” му посакува многу успех и среќа во новата средина на Дамир и му се заблагодарува за се што направи ... Read More »

Дејан Маркоски: Ќе бидам подготвен во секое време за повик во првиот тим на Вардар

vardarfans-markoski

Вардар се пласираше во осминафиналето од купот на Македонија, откако вчера на теренот во Карпот ја победија екипата на Локомотива и на тој начин ги продолжија настапите во ова натпреварување. Уште пред стартот на натпреварот, Вардар беше голем фаворит без оглед што недостасуваа голем број на играчи кои имаат обврски со своите национални репрезентации. Црвено-црните триумфираа со резултат 1:4, а ... Read More »

Вардарци рутински ја совладаа Локомотива и се пласираа во осминафиналето на купот

vardarfans-fk-vardar

Очекувано екипата на Вардар се пласираше во осминафиналето од националниот куп, откако денес на теренот во Карпош ја совладаа екипата на Локомотива. Иако настапивме без деветмина стандардни играчи кои имат обврски со своите национални репрезентации, црвено-црните немаа поголеми проблеми околу совладување на првата пречка во купот. Сите дилеми околу победниот ги решивме по првите 40минути, кога имавме висока преност од ... Read More »