Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 281)

Прв тим

Малме остана без својот дефанзивец за дуелите со Вардар

fdfd

Стручниот штаб на шведскиот првак се соочува со сериозни и големи проблеми пред дуелите со нашиот Вардар. Поради сериозна повреда, Малме нема да може да смета на својот одличен дефанзивец Фелипе Карвалјо подолго време. Како што пренесуваат од тимот на Малме, Карвалјо за време на вчерашниот тренинг заработил повреда на тетивата. Прегледите покажале дека станува збор за кинење на тетивата. Во текот ... Read More »

Во Шведска на 12 јули од 19 часот

malme

Познати се термините на одигрувањето на натпреварите на Вардар и Малме во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. Првиот дуел на овие две екипи ќе биде одигран на 12 јули – среда со почеток во 19 часот на стадионот на Малме. Реваншот пак, на кој Вардар ќе биде домаќин, (сеуште не се знае каде) ќе биде одигран за седум ... Read More »

Вардар е најуспешна македонска екипа во последните 25 години според пласманот на УЕФА ранг листа

fkv-grne-titula-vardar

Нашиот љубимец  шампионот ФК  Вардар  се наоѓа  највисоко на ранг листата на најуспешни клубови во последните 25 години според УЕФА. Вардарци се наоѓаат на 174-то место листата. Од домашните  клубови зад нас се  Работнички 181.место потоа Слога Југомагнат 293. место, Силекс е 331. место, прилепска  Победа е на 371. место,  Македонија ЃП е 452. место, а нашиот  главен ривал за титулата тетовска ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар започна со победа во Австрија

fkv

Вардар ја забележа првата победа на подготовките во Австрија. Вчера вардарци сосема заслужено славеа победа над австриска Адмира со резултат 2:0 (1:0). Во текот на целиот натпревар нашиот тим беше подобар противник. Головите за “црвено – црните” ги постигнаа Исени во 42 минута и Барсегјан во 49 минута од мечот. Погледнете ги најинтересните моменти и голови: Read More »

Вардар ќе одигра и против Марибор и Матерсбург

Вардар го договори и вториот пријателски натпревар на подготовките во Австрија. В сабота нашиот првак ќе одигра пријателски меч со шампионот на Словенија, екипата на Марибор. Овој натпревар ќе се одигра в сабота (24 јуни) со почеток во 18 часот во Горња Радгона (Словенија). Овие два тима и минатите подготовки одиграа тест меч, тој натпревар му припадна на Марибор кој победи ... Read More »

Фелипе се приклучува на екипата

fkv-felipe

Бразилецот во редовите на Вардар, Хуан Фелипе денеска треба да пристигне во Австрија и да им се приклучи на своите колеги на подготовките. Најдобриот играч на Вардар, доби поголем одмор од останатите фудбалери. Со доаѓањето на Фелипе, Вардар се комплетира, сега ќе недостасуваат само шестмината млади играчи кои веќе утре би можеле да му се приклучат на Вардар доколку завршат ... Read More »

Малме се засилува пред Вардар

.,.,

Противникот на Вардар во квалификациите за Лигата на шампионите, екипата на Малме ќе се засили со нов играч пред дуелите со Вардар. Станува збор за младиот 22-годишен Кингсли Сарфо. Сарфо оваа сезона настапува за тимот на Сириус. Овој играч за овој шведски тим оваа сезона на 12 натпревари постигнал три гола, а имал и четири асистенции. Се очекува денеска или утре Малме да ... Read More »

Исени: Среќен сум за голот, посакувам да има уште голови и победи со Вардар

sovladana-admira-na-pochetokot-od-prijatelskite-natprevari-vo-avstrija-12611

Црвено-црните  вчера во првиот тест-натпревар го совлада австрискиот бундеслигаш Адмира. Ние триумфиравме  со резултат 2:0 на неговиот стадион. Во нашите редови дебитираше  Бесар Исени, 20-годишниот фудбалер  доби шансата од Гоце Седлоски. Тој успеа во  42. минута да поентира постигнувајќи гол за водство со 1-0. Исени е среќен прво за дебито, за постигнатиот гол тој во изјава за сајтот на Вардар вели: Среќен ... Read More »

(РЕТРО ВИДЕА) Како паѓаше ЦСКА во двомечот со Вардар, се надеваме и Малме ќе има иста судбина!

vardarfans-rusia-510x330-510x330

Ретро видеа од двомечот помеѓу нашиот Вардар и рускиот фудбалски гигант ЦСКА- Москва. Тогашниот состав на црвено-црните ги шокираше русите и цела фудбалска Европа со победата во двомечот. Интересен факт е што следната сезона истиот состав на Московјаните ја освои титулата Шампион во Уефа купот второ најсилно европско натпреварување по Лигата на Шампионите. Стрелци на головите за ФК Вардар на ... Read More »

(ФОТО) ФК Вардар ја совлада Адмира на нејзин терен

8

Вчера црвено-црниот фудбалски колектив стартуваше со мечеви на подготовките. Во рамките од првиот тест-натпревар на подготовките во Австрија, Вардар го совладаа тимот на Адмира. Момците на Седлоски Гоце триумфираа на  теренот на ривалот  со резултат 0:2. Стрелци на головите за нашиот шампион беа Исени и Барсегјан, по продолжение неколку фотографии од овој дуел. Read More »