Monday ,18 February 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 283)

Прв тим

”Убиствената” левица на Којашевиќ (ВИДЕО)

Брзоногиот Дамир Којашевиќ има ”убиствена” лева нога. Преку видео клиповите поставени на интернет можеме да се увериме на одличната лева нога на овој црногорски играч. Дамир во минатото знаел да постигне вистински евро голови. Во Сараево пред неколку години Којашевиќ го имал постигнато еден од најубавите голови во шампионатот на БИХ. Потоа, на видеата во Астана можеме да се увериме ... Read More »

Којашевиќ нов играч на ФК Вардар!

ФК Вардар го доби првото зимско засилување. Тоа е, Дамир Којашевиќ кој потпиша 2,5 годишен договор со шампионот на Македонија. Којашевиќ доаѓа од црногорскиот есенски шампион  Младост. Дамир денеска офицјално даде изјава за официјалната страна на клубот, па ви ја пренесуваме истата: „Да бидам искрен не очекував дека моите први впечатоци ќе бидат вака позитивни, но во секој случај, драго ми ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар ТВ! Гости: Кметовски и Тодоровски

kmetovski

Видео од последното издание на емисијата Вардар ТВ за оваа 2015 година. Во истото ќе може да проследите информации за нашето големо црвено-црно семејство. Во периодот кога следи пауза и нема натпревари тв-екипата на емисијата е на тренингот на ФК Вардар кои беа посетено од дечињата на градинката “Кочо Рачин“. Гости кај прекрасанта Ирена во студиото за оваа последна емисија ... Read More »

(ФОТО) Оргиналниот документ за основање на ФК Вардар

dokument

Тој 27 јули 1947 во повоена Македонија се роди “Вечниот “ љубимецот на многу генерации Скопјани на Македонија ФК Вардар. Ви го донесуваме оргиналниот документ – Решението од тогашното Оделение за Внатрешни работи за основање на ФК Вардар . На тој ден Вардар се роди и доби право да фунционира од тогашните Социјалистички власти . Интересен е крајот на документот ... Read More »

Фелипе најдобар поединец оваа есен

felipe-fkvardar-vardarfans

Според вашите гласови, најдобар играч оваа полусезона во редовите на шампионот ФК Вардар е бразилскиот интернационалец Хуан Фелипе. Фелипе ова лето дојде во редовите на Вардар од Бугарија, и ги оправда очекувањата. Листа на топ 5 играчи според вас: Фелипе 158 Блажевски 57 Хамбарџумјан 55 Попов 40 Глишиќ и Пачовски 22 Read More »

Којашевиќ прво зимско засилување за ФК Вардар !?

Црногорскиот играч Дамир Којашевиќ би требало да биде првото зимско засилување за екипата на ФК Вардар. Овој црногорски играч има 28 години, и моментално настапува за лидерот на табелата во Ц.Гора екипата на Младост. Којашевиќ оваа полусезона е втор најдобар стрелец во својот тим, со постигнати 7 погодоци на 14 натпревари. Којашевиќ е играч од средината на теренот, со офанзивни карактеристики. ... Read More »

(ФОТО) Хуманитарна посета на вардарци на Домот „25 Мај“

d7

Денес нашиот фудбалски и женскиот ракометен црвено-црн колектив беа во новогодишна посета од хуманитарен карактер кај дечињата сместени во Домот „25 Мај“. Нашите играчи на децата во институцијата  за лица со воспитно-социјални проблеми поделиа пригодни подароци. Децата им приредија топлото добредојде на вардаровиот фудбалер Благоја Љамчевски кој беше  заедно со неколкуте ракометарки на  Вардар. Вардарци на дечињата им поделија новогодишни пакетчиња и дресови со ... Read More »

Погледнете ја табелата на сите одиграни мечеви на ФК Вардар во Првата Македонска и Првата Југословенска

vardarfans-1961

ФК Вардар е најголемиот македонски клубски спортски бренд кој засебе има голема историја уште од далечната 1947 година. Ова се две табели за лигите во кој настапувал и успехот во истите . На првата може да се види успехот од формирањето па до денес на Македонската Прва фудбалска лига каде Вардар е најдоминантен во сите статистички категории. ТАБЕЛА МПФЛ ОД ... Read More »

Фудбалерите и ракометарките на Вардар ќе делат пакетчиња во “25-ти Мај“

89

Утре нова хуманитарна акција на големото црвено – црно семејство. Овојпат пакетчиња заедно со Дедо Мраз ќе делат вардаровите фудбалери и ракометарките на Вардар. По претходната хуманитарна акција (види) ова е втора акција годинава во овој предновогодишен период. Дел од ракометарките на Вардар и дел од фудбалерите на Вардар утре (вторник, 29.12.2015) ќе ја посетат Јавната установа за грижување деца ... Read More »

(ФОТО) ”златниот” ФК Вардар во Анталија

fkvardar-antalija

Во сезоната 2011/2012 на полусезоната во ПМФЛ момците на ФК Вардар заминаа на зимски подготовки во Анталија. Оваа генерација беше од големо значење за црвено – црните бои. Момците на ФК Вардар ја освоија титулата во ПМФЛ пред Металург. Оваа генерација на Вардар имаше дури 76 освоени бодови, со само еден пораз. Најефикасен во нашиот тим, а и прв стрелец ... Read More »