Saturday ,22 September 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 282)

Прв тим

Голема е честа што дебитирав за сениорскиот тим на Фк Вардар- Филип Трајчевски за Вардар фанс

vardarfans debi na filip trajcevski vo prv tim

Продолжува победничката серија за Вардарци во домашните натпреварувања. На реванш мечот в рамките на 1/8 од купот, црвено-црните по втор пат беа подобри од својот ривал, екипата на Пелистер. Овој дуел се одигра во Прилеп и заврши со наш триумф од 0:2. Еден гол беше дело на Стојков и авто-гол на противникот. На овој натпревар своето деби во првиот тим, ... Read More »

Уште една “шампионска лекција“ за битолчани, Вардар го победи Пелистер во купот

vardarfans- fk

ФК Вардар е 1/4 финалист во Купот на Македонија. Денеска во Прилеп вторпат го совлада тимот на битолски Пелистер. Избраниците на Седлоски беа подобри од домаќините со 0-2 . Мечот Пелистер -Вардар се играше на стадионот “Гоце Делчев“ во Прилеп. Тренерот на црвено- црните се одлучи за комбиниран состав на ова реванш гостување кај тимот на Пелистер во 1/8финалето од купот. ... Read More »

ВИДЕО СТРИМ! Пелистер- Вардар 14-30ч, Познати стартните 11-сетмина

vardarfans-pelister-660x330

Реванш дуелот помеѓу битолски Пелистер и нашиот шампион ФК Вардар во рамки на 1/8 финалето од купот на земјава ќе можете да го следите во живо преку видео стрим. Мечот се игра на стадионот “Гоце Делчев“ во Прилеп. Дуелот на битолските “зелено-бели“ и Вардар е закажан со почеток во 14 часот и 30минути. Од првиот дуел со битолскиот второлигаш црвено ... Read More »

Вардарци со ”нови” 11-мина против Пелистер

vardarfans fk2

Нашиот тим денеска од 14 часот и 30 минути го игра возвратниот натпревар од фудбалскиот куп на Македонија против битолски Пелистер. Речиси сигурно, нашиот тим ќе оди во наредната 1/4 финална рунда од купот, но тоа мора да се одработи денеска во Прилеп, и со победа да се вратиме и од ова гостување. Со оглед на фактот што ФК Вардар ... Read More »

ФК Вардар со нов дизајн на Веб-сајтот

vardarfans foto

Од вчера официјалниот сајт на нашиот црвено – црн шампион   fkvardar.mk   има  “ново руво“. Истиот е со сосема нов дизајн, со збогатени содржини за фановите и навивачите на ФК Вардар кои ќе може да се информираат за случувањата во и околу нашиот љубимец. Им го честитаме новиот дизајн, а собено нас како редакција на Вардар Фанс кој ги подржуваме и промовираме ... Read More »

Прилепчанецот Спиркоски ќе го суди мечот Пелистер-Вардар кој се игра во Прилеп

vardarfans-kup-1024x613

За реванш дуелот во 1/8финалето од купот на Македонија помеѓу второлигашот ФК Пелистер и црвено- црните кој ќе се одигра утре во Прилеп  фудбалската федерација на земјава го делегираше за главен судија прилепчанецот Спиркоски Горан. За негови помошници делегирани се неговите сограѓани Костоски Зоран ,Смилкоски Марјан и Велевачкоска Ирена (четврти судија). Единствено до стадионот “Гоце Делчев“ подолго патување ќе има охриѓанецот Ивановски Тони  кој ... Read More »

Утре одиме на дуел во Прилеп, против Пелистер

vardarfans-fk-660x330

Нема одмор за црвено – црните момци. Утре избраниците на Седлоски ќе го одиграат возвратниот натпревар од 1/8 финалето во купот на Македонја. Како што е добро познато на првиот дуел пред три седмици нашиот тим убедливо го доби второлигашот од Битола со 4-1. На утрешниот натпревар Седлоски ќе направи многу измени во ростерот на тимот. Во стартниот состав речиси ... Read More »

(ВИДЕО) од значајната победа на Вардар со Слога!

vardarfans tt

Црвено – црните го вратија врвот во првата македонска лига со победата на жешкиот терен во Чаир. Нашите момци убедливо со 0-3 го совладаа тимот на Слога во дуелот од 10-то коло. За Вардар во првиот дел стрелаа:  Ивановски во 8 минута и Блажевски во 34 минута, а во вториот дел победата ја потврди  Спировски со гол во 90 минута ... Read More »

Ивановски за Вардар Фанс: Најважно е што се вративме на лидерското место

vardarfans fice

Црено-црните ја продолжија победничката серија, на тешкото гостување во Чаир. Совладан беше тимот на Слога, со убедлив резултат од 0:3. Иако домаќините најавуваа голема борба и освојување на три бода, тоа не се случи. Ниту полниот стадион, не беше пречка за нашиот шампион, кој знаеше што сака на овој дуел. Многу рано во 9 минута со голот на Ивановски поведовме ... Read More »

Одлична серија: ФК Вардар нема пораз од 12 мај!

vardarfans-vardar

ФК Вардар руши рекорди! Нашиот тим не паметиме кога последен пат загуби на официјален натпревар. Потсетување: Тоа се случи минатата сезона, и тоа на 12 мај, кога нашиот тим беше совладан во Кичево од екипата на Шкендија со 1-0. Од тогаш па наваму ФК Вардар има одлична серија без пораз. На вкупно 17 средби нашиот тим нема доживеано пораз, односно ги ... Read More »