Sunday ,16 June 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 300)

Прв тим

Најава: Вардар-Ренова 13часот, да ја продолжиме 5годишната низа без пораз

sas

Денес на нашата најголема арена- “Филип втори“ ќе се одигра прволигашкиот дуел од 16. коло помеѓу црвено-црните и екипата на тетовска Ренова. Мечот на Вардар и “гипсарите “ е закажан со почеток во 13-00 часот. Ова е втор меѓусебен дуел во оваа натпреварувачка сезона 2015/16, првиот се одигра во село Боговиње на 20 септември кога одигравме неочекувано реми без погодоци ... Read More »

Лошата серија мора да ја надминеме против Ренова

fkvardar-vardarfans-grncarov

ФК Вардар влезе во лоша серија, на последните два натпревари нашите момци забележаа два порази. На минато неделниот натпревар во Турново, нашите играчи загубија три бода, потоа следуваше и пораз во купот против Шкендија. ФК Вардар мора да се подигне од оваа црна серија уште утре. Утре на гости ни доаѓа секогаш незгодниот, и мотивиран тим, тимот на Ренова од ... Read More »

Темелков од Кавадарци ќе ја дели правдата на мечот Вардар и Ренова

vardarfans -fkvardar

Фудбалската федерација на земјава го делегираше судијата Зоранчо Темелков од Кавадарци за да ја дели фудбалската правдата на претстојниот лигашки неделен меч. Во недела на програмата е  16-то коло во Првата фудбалска лига,  Вардар ја пречекува тетовска  Ренова. Овој дуел е ќе се одигра на  Националната Арена „Филип Втори“   со почеток во  13-00 часот. На Темелков на дуелот во ... Read More »

Попов: Ме навредуваа на национална база, а потоа монтираа дека јас сум навредувал

vardrarfans-popov-604x330

Нашиот играч Горан Попов на натпреварот против Шкендија доби директен црвен картон при еден дуел со Тодоровски. По низата обвинувања, Попов реши да излезе со изјава околу целата ситуација. Ви го пренесуваме истото од fkvardar.mk По медиумите читав секакви коментари, што не го правам често. Јас самиот си знам што се случуваше на теренот, се сметам за искусен играч и сум ... Read More »

Без Попов и Хамбарџумјан против Ренова

vardarfans-goran-popov

Поради црвените картони на натпреварот против Шкендија, првотимците на ФК Вардар, Попов и Хамбарџумјан ги очекува казна од ФФМ. Едно е јасно, и двајцата нема да можат да им помогнат на своите соиграчи на неделниот натпревар против Ренова во ПМФЛ. Попов за жал, го очекува поголема казна поради црвениот картон, додека пак ерменскиот играч, би требало да добие помала казна. ... Read More »

Фк Вардар не го сака повеќе Ставрев, како главен судија на своите натпревари

vardarfans reakcija na klubot za vcerasnite slucuvanja

По повод вчерашните случувања во рамките на првиот 1/4 дуел од купот на Македонија помеѓу екипите на Вардар и Шкендија, фудбалскиот клуб Вардар преку својот официјален сајт излезе со соопштение во врска со делегирањето на главниот судија Ставрев. Знаеме дека на мечот кој Шкендија го доби со резултат 3:0, двајца наши играчи мораа предвреме да го напуштат теренот поради црвени ... Read More »

(ВИДЕО) КУП: Ставрев го десеткуваше Вардар, Шкендија 3 пати погоди

wwwwwwwwwwwwwwwwww

Видео од вчерашниот меч за заборав одигран на теренот во скопската населба Чаир помеѓу двата црвено-црни состави од Скопје и Тетово. Дуелот на двете најмоќни и најбогати екипи во македонскиот клупски фудбал заврши за жал со убедлива победа на тетовска Шкендија од 3-0, а резултатот по првите 45 минути беше 2-0. Гоце Седлоски на овој дуел стартуваше со следниве играчи ... Read More »

Уништувач на дербито, Ставрев!

aleksandar-stavrev-vardarfans

Најдобриот македонски судија, Александар Ставрев, денеска ”потклекна” на Чаир, и буквално го уништи тимот на ФК Вардар. На овој натпревар, екипата на Шкендија направи повеќе прекршоци од нашите момци, а за споредба доби само по некој жолт картон. Првиот црвен картно на Хамбаџумјан, ако беше старт за втор жолт картон, тогаш на секој натпревар, секој тим треба да завршува меч ... Read More »

Верувам дека можеме да направиме “чудо“ и да се пласираме во 1/2 – Асани за Вардар Фанс

vardarfans asani izjava

Шкендија со предност од 3:0 ќе го дочека реванш дуелот во рамките на 1/4 од купот на Македонија. Денес се одигра првиот четвртфинален меч на теренот во Чаир и заврши со триумф на противникот. Вардарци на овој дуел добија два црвени картони, откако Ставрев најпрво го исклучи Хамбарѕумјан а потоа и Горан Попов. Еден од играчите на Вардар, кој немаше ... Read More »

Вардар поразен со резултат 3:0, со двајца играчи помалку во дуелот со Шкендија

fkvardar-vardarfans-felipe

Денес на стадионот во населбата Чаир се одигра првиот 1/4 меч од купот на Македонија, помеѓу моментално најдобрите екипи на Шкендија и Вардар. Шкендија ја доби првата битка со висок триумф од 3:0, нашиот состав играше со двајца играчи помалку. Црвени картони добија Хамбарѕумјан и Попов. Тренерот Седлоски започна со следниве 11: Пачовски, Попов, Мијушковиќ, Грнчаров, Блажевски, Глигоров, Стојков, Хамбарѕумјан, Никлолов, ... Read More »