Sunday ,28 November 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 298)

Прв тим

Анжи Махачкала нов предизвик за Вардар

Нема одмор за ФК Вардар. Нашиот тим го очекува уште еден пријателски натпревар. Утре нашите играчи ќе се сретнат со тимот на Анжи Махачкала од Русија. Тимот на Анжи во моментов го завзема единаесеттото место во првата руска лига во конкуренција на шеснаесет екипи. Овој тим до овој момент во својата лига има запишано пет победи, исто толку нерешени и седум порази. Во ... Read More »

(ВИДЕО) Најинтересните моменти од мечот Вардар – Хајдук

fkv-antalija-hajduk

Вардар денеска го доживеа третиот пораз на подготовките во Анталија. Попладнево нашите играчи беа поразени од Хајдук од Сплит со резултат 1:0. И на овој натпревар нашиот тим имаше неколку добри можности за гол, но не ги искористи. Голот за Хајдук го постигна Охандза во 72. минута. Фото и видео: hajduk.hr Read More »

Седлоски не може да ја пронајде победничката формација, Вардар совладан и од Хајдук на четвртиот контролен меч во Анталија

hajj

Денес екипата на ФК Вардар го одигра и четвртиот контролен натпревар на подготовките во Анталија. Денес го имавме најсилниот противник во името на Хајдук од Сплит. Вардар е минимално поразен со резултат 0:1. Тренерот Гоце Седлоски стартуваше со следниве 11-сетмина: На голот беше Алексоски, додека дефанзивната линија ја сочинуваа Хамбарџумјан, Грнчаров, Новак и Демири. Во средината играа Велковски,Глигоров и Фелипе, ... Read More »

Познати составите на екипите за мечот Хајдук-Вардар во Анталија

hajduk-vardar

Во Анталија со почеток во 13 часот и 30 минути се игра контролен дуел помеѓу нашиот фудбалски клуб Вардар и познаникот од ех ју лигата сплитски Хајдук. Ова е четврта контролка за црвено-црните на зимските подготовки во Турција. Од овој меч може да се следи директен пренос на следниот линк- ТУКА Тренерите се одлучија да го почнат овој дуел со ... Read More »

Хајдук денешен противник на Вардар

16387927_1341865539221663_183825403679036915_n

Вардарци денеска силите ќе ги одмерат со тимот на Хајдук од Сплит. Хајдук е многу познато име во нашата земја, овој тим полусезоната во хрватската прва лига ја заврши на четвртата позиција на табелата во конкуренција на десет екипи. Хајдук на 20 првенствени натпревари има запишано 11 победи, 4 нерешени и 5 порази. И оваа сезона за овој тим е завршена кога ... Read More »

(Видео стрим) Вардар – Хајдук

Вардар попладнево ќе одигра уште еден натпревар, четврти на подготовките во Анталија. Денешен противник на нашиот тим ќе биде Хајдук Сплит. Овој натпревар започнува со почеток во 13 часот и 30 минути. И овој натпревар ќе можете да го погледнете низ директен видео стрим. Read More »

(ВИДЕО) Најинтересните моменти од дуелот Вардар – Дукла

fkv

ФК Вардар вчера доживеа пораз од Дукла Прага. Ова беше втор пораз за нашиот тим на третиот подготвителен натпревар. Иако Вардар водеше, сепак, на крај тимот на Дукла славеше победа издвојувана со резултат 3:2. Погледнете ги најинтересните моменти од овој натпревар. Read More »

Лоша игра на Вардар, пораз од Дукла Прага (3:2)

demiri-fkv

Вардар го доживеа вториот пораз во Анталија. Попладнево вардарци загубија од тимот на Дукла Прага со резултат 3:2 (0:0). Погодоците за нашиот тим ги постигнаа Глишиќ и Велковски. Утре нашиот тим ќе одигра натпревар и против Хајдук. Првиот удар на натпреварот го упати тимот на Дукла Прага во 5 минута. Еден удар на нивни играч за малку заврши крај голот ... Read More »

(Видео стримови) Вардар – Дукла 14-30 часот

fkv

Вардар попладнево ќе го одигра третиот пријателски натпревар во Анталија. Денешен противник на нашиот тим ќе биде тимот на Дукла од Прага. Овој натпревар ќе се одигра на спортскиот центар „Иц-Сантеи“ во Белек со почеток во 14 часот и 30 минути. Видео стримoви за овој натпревар: Read More »

Историја: Во дресот на Вардар, Георгиевски дебитира во сезоната 1978/79 и боите на клубот ги брани сѐ до 1989 година, денес е тренер на младите вардарци

15965334_1398191520222168_8169466597002202935_n

ПЕТАР ГЕОРГИЕВСКИ – Роден е на 16 мај 1960 година во Битола, меѓутоа практично целата своја кариера како професионален фудбалер ја минува во редовите на „црвено-црните“ од Скопје. Во дресот на Вардар, Георгиевски дебитира во сезоната 1978/1979 и боите на клубот ги брани сѐ до 1989 година. Популарниот Пепи, како вардаров првотимец има одиграно повеќе од 260 натпревари меѓу кои ... Read More »