Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 330)

Прв тим

(ВИДЕО) Вардар во финишот “стрелаше“ за триумф со Брегалница

10762-vardar-vo-finishot-go-skrshi-otporot-na-bregalnica

Вардаровите фудбалери се вратија на победничките патеки после денешниот триумф над Брегалница изборен во последните моменти од натпреварот. Тие триумфираа со головите на Дејан Блажевски и Петар Петковски во 88 односно 90 минута од мечот. Read More »

Вардар во финишот го пронајде патот до голот на Кобетиќ

10759-vardar-bregalnica-00-vo-zhivo

Вардар се врати на победничките патеки, попладнево “црвено – црните” потешко од очекувањата стигнаa до победа над Брегалница. На овој натпревар нашите играчи бодовите ги освоија во финишот на мечот, стрелци на головите за Вардар на овој меч беа Блажевски во 88 минута и Петковски во 90. Во првиот дел иако Вардар имаше голем број на шанси, сепак не ги ... Read More »

Видео стримови! Вардар-Брегалница 14-00ч. ТВ пренос и на Сител-3

brega-var-za-tekst4441-660x330

Денес  ќе биде одиграно новото коло во првата македонска фудбалска лига. Лидерот на табелата, тимот на Вардар, овој викенд ќе ја пречека екипата на Брегалница од Штип. Вардарци на овој натпревар ќе атакуваат на победа, која ќе значи излез од мини кризата која траеше два меча.Овој натпревар сите љубители на фудбалот ќе можат да го проследат низ директен тв пренос ... Read More »

Ставрев на центарот во Скопје

Денеска во просториите на ФФМ, беа извлечени судиите за престојнот коло кое ќе биде одиграно овој викенд. На натпреварот во Скопје, на кој се среќаваат Вардар и Брегалница, делител на правдата ќе биде искусниот судија Александар Ставрев од Скопје. На Ставрев ќе му помагаат Марјан Кировски и Дејан Костадинов, додека пак четврти судија ќе биде Константин Влахо. Овој натпревар ќе биде одигран ... Read More »

Фудбалерите на Вардар денес во посета на О.У. Лазо Ангеловски (Фото+Видео)

gg

Како и вчера така и денес вардаровите првотимци во посета на основните училишта низ градот Скопје. Тие  денеска го посетија Основното училиште Лазо Ангеловски во населбата Ново Лисиче. Како и кај другите така и ова училиште ја покажа љубовта кон Вардар, кон најдобриот македонски фудбалски тим. .  Стандарно дечињата се дружеа со идолите, се фотографираа со играчите, земаа автограми. Вчера Вардарци ... Read More »

Вардар – Брегалница директно на Сител 3

brega - var za tekst4441

В недела ќе биде одиграно новото коло во првата македонска фудбалска лига. Лидерот на табелата, тимот на Вардар, овој викенд ќе ја пречека екипата на Брегалница од Штип. Вардарци на овој натпревар ќе атакуваат на победа, која ќе значи излез од мини кризата која траеше два меча. Нашиот тим е апсолутен фаворит против штипјани бидејќи разликата во квалитетот и на ... Read More »

Само победа е опција за Вардар против Брегалница

fkv-breg

В недела ќе биде одиграно 22 коло во првата македонска фудбалска лига. Во оваа рунда Вардар на домашен терен ќе ја пречека штипска Брегалница. Вардар на овој натпревар е апсолутен фаворит за освојување на трите бода. Тимот на Брегалница во овој момент се наоѓа на последната позиција на табелата со само 12 освоени бодови, или пак една победа, девет нерешени ... Read More »

Феноменален пречек со песна- учениците од О.У “Р.Жинзифов“ ги изненадија играчите на ФК Вардар (Видео+Фото)

l0

Денес неколку  вардаровите првотимци денеска беа во посета на Основното училиште Рајко Жинзифов во скопската населба Драчево. Таму момците беа пречекани на прекрасен начин од нивните мали домаќини, кои им одпеа на нивно изненадување неколку навивачки песни и топло ги поздравија нашите момци. Играчите со ова посета ја продолжија кампањата „Црвено-црни училишта“ по повод 70 годишнината од постоењето на клубот. Дечињата ... Read More »

Низ осумте прекрасни сезони минати во дресот на Вардар, Савевски одигра повеќе од 250 натпревари за најдобриот македонски фудбалски клуб

1919466_1038437639530893_5076805180269230971_n

ТОНИ САВЕВСКИ – Роден е на 14 јуни 1963 година во Битола, еден од најдобрите играчи за врска кои некогаш го носеле дресот на Вардар. За „црвено-црните“ од Скопје, Савевски дебитира во сезоната 1980/1981 и останува во клубот се до 1988 година. Најголемиот успех го постигнува во натпреварувачката 1986/1987 кога вардарци завршуваат на врвот на табелата во југословенскиот фудбалски шампионат. ... Read More »

Хамбарџумјан и Барсегјан со репрезентативни повици

barsegjan

Селекторот на фудбалската репрезентација на Ерменија Артур Петросјан, вчера го соопшти списокот на кои играчи ќе смета за престојниот квалификациски натпревар против селекцијата на Казахстан кој ќе биде одигран во Ереван на 26 овој месец. На оваа листа на селекторот на Ерменија се најдоа и двајца играчи од Вардар. Хофханес Хамбарџумјан и Тигран Барсегјан добија репрезентативен повик. Ова е уште еден голем доказ ... Read More »