Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 340)

Прв тим

(Ретро фотографии) Панчев во „црвено – црниот дрес“

Големата легенда на Вардар, Дарко Панчев во неделата му донесе среќа на Вардар кој славеше победа над градскиот ривал Работнички. Пред официјалното враќање на “кобра” во Вардар, ве потсетуваме на неколку фотографии како изгледаше Дарко кога настапуваше во “црвено – црните” бои. Read More »

(Видео линк) За денешниот натпревар во Тетово

Вардарци попладнево атакуваат на три бодови од гостувањето во Тетово. Тимот на Ренова важи за еден незгоден противник, но Вардар треба да покаже зашто е шампион на Македонија. Овој натпревар започнува во 16 часот, од овој меч сите љубители на Вардар ќе можат да проследат директен видео стрим. http://tv.ffm.mk/ – Линкот е превземен од Фудбалската Федерација на Македониja. Read More »

По три бодови во Тетово!

Утре на програмата е новото 25. коло во ПМФЛ. Во него шампионот на Македонија, тимот на Вардар ќе гостува во Тетово кај тимот на Ренова. Вардарци овој натпревар го дочекуваат на првата позиција на табелата со досега освоени 56 бодови. Нашиот утрешен противник се наоѓа на шесттото место на табелата со досега освоен 31 бод. Овие два тима оваа сезона ... Read More »

Нема многу време за одмор, задутре в гости со Ренова, Мечкаровски главен арбитар

Црвено-црниот фудбалски колектив вчера на домашен терен ја нагости екипата на ФК Работнички. Момците дојдоа до победа со 2-0 во градското дерби-видео. Со оваа победа останавме на врвот на табелата со шест бода пред тетовска Шкендија. Вардар има сега 56 бода, а тетовчани имаат 50. Краток е периодот за одмор на избраницте на Гоце Седлоски тие веќе задутре играат меч од ... Read More »

(ВИДЕО) Во најновото издание на Вардар ТВ гости имаме од редовите на фудбалскиот и ракометниот тим

Во најновото издание на емисијата Вардар ТВ гости имаме од редовите на фудбалскиот и ракометниот тим на Вардар. Најпрвин како гости во емисијата Вардар ТВ се првотимците на ФК Вардар, Дејан Блажевски и Стефан Спировски. По разговорот со нив двајца, во студиото доаѓаат исто така двајца првотимци овој пат од РК Вардар, Вуко Борозан и Лука Циндриќ. Погледнете го разговорот ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар триумфално во мечот против Работнички

    Денес на Национална Арена „Филип Втори“ во Скопје Вардар ја пречека екипата на ФК Работнички. Нашите момци триумфираа со 2:0 (1:0). Стрелци за црвено-црните беа за  1:0 Којашевиќ 39’ и 2:0 Николов 92. ВАРДАР мечот го одигра со следните играчи:  Гачевски, Брдаровски, Новак, Велковски, Демири, Спировски, Глигоров, Фелипе, Блажевски (81’ Боарето), Којашевиќ (74’ Николов), Барсегјан (61’ Џигаури). Read More »

Вардар го доби градското дерби со резултат 2:0

Вардар стигна до втората победа сезонава против тимот на Работнички, попладнево играчите на Вардар со резултат 2:0 (1:0) славеа над градскиот ривал. Головите на овој меч ги постигнаа Којашевиќ во 39. минута по одличната асистенција на Демири и Николов во 92. минута. Вардар на пауза замина со предност од 1:0. Во првиот дел и двете екипи имаа свој добри шанси ... Read More »

(Видео линк) За денешниот натпревар

Се враќаат возбудувањата во ПМФЛ, попладнево ФК Вардар ќе го пречека градскиот ривал тимот на Работнички. Вардарци денеска ќе атакуваат на втората победа сезонава против овој скопски тим. Овој натпревар започнува во 15 часот. Од овој меч ќе има директен ТВ пренос на Сител – 3. Исто така ќе има и видео линк преку Фудбалската Федерација на Македонија. http://tv.ffm.mk/ Read More »

По серија од 10 меча дури минатиот дуел Работнички успеа да не победи, утре ние бараме одмазда

Утре по репрезентативната пауза  на програмата е прволигашки фудбал во земјава. Утре ќе се игра новото,  24. коло во македонската прва лига. Нашиот љубимец ФК Вардар, ќе биде дел од “градското дерби“ со Работнички. Нашиот црвено-црн колектив е домаќин на мечот кој се игра од 15-00 часот. Во последните 11 дуели помеѓу овие два тима “Романтичарите“ победија само еднаш и ... Read More »

Јакимовски Дејан ќе ја дели правдата на мечот Вардар – Работнички

Попладнево во просториите на ФФМ беа извлечени главните судии за натпреварите од престојното коло во ПМФЛ. На неделниот дерби дуел на кој се среќаваат Вардар и Работнички ждребот сакаше фудбалската правда да ја дели Јакимовски Дејан од Скопје. Се надеваме на добро завршена работа на судиите на овој меч. Натпреварот помеѓу овие две екипи се игра в недела со почеток ... Read More »