Sunday ,28 November 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 301)

Прв тим

Пораз на првиот пријателски меч (Видео)

Нашиот тим го загуби првиот пријателски натпревар во Анталија. Вчера подобар од нашиот тим беше тимот на Стеауа. Вардарци на овој меч пропуштија неколку одлични можности за гол. На овој натпревар дебитираа за нашиот тим Демири и Џигаури. Видео од најинтересните моменти: Read More »

Пораз од Стеауа 1:0, на Вардар му е потребен напаѓач!

ФК Вардар денеска го одигра првиот, од предвидените пет пријателски натпревари во Анталија. Нашите играчи попладнево силите ги одмерија со тимот на Стеауа од Романија. Овој натпревар го доби Стеауа со резултат 1:0 (0:0). За жал и на овој натпревар изостана реализацијата во нашиот тим. Во 8 минута од натпреварот тимот на Стеауа го имаше првиот удар кон нашиот гол, ... Read More »

(Фото) Составите на Вардар и Стеауа

Шампионот на Македонија за половина час ќе го одигра првиот натпревар во 2017 година. Попладнево во Анталија противник на нашиот тим ќе биде романскиот тим на Стеауа од Букурешт. За овој натпревар тренерите на двата тима се одлучија за следните 11-мина: Read More »

(Видео стрим) Вардар – Стеауа 15-30 часот

ФК Вардар попладнево ќе го одигра првиот од предвидените пет контролни натпревари во Анталија. Денешен противник на нашиот тим ќе биде најтрофејниот тим на Романија, екипата на Стеауа. Овој меч ќе можете да го проследите низ директен видео стрим. Натпреварот започнува во 15-30 часот. Видео Стрим: Read More »

Фелипе и Велковски со ситни повреди

Во Анталија целиот тим на ФК Вардар тренира со 100% со исклучок на двајца фудбалери. Хуан Фелипе и Дарко Велковски поради повреди ги пропуштија првите тренинзи на екипата во Анталија. Како што информираат од ФК Вардар, Фелипе имал повреда на прстот на ногата, но со него се е во ред и се очекува веќе денеска да се приклучи на целиот тим. Велковски ... Read More »

Вардар против Стеауа за прва победа во 2017 година

Вардар утре ќе го одигра првиот пријателски натпревар на зимските подготовки во Анталија. Утре “црвено – црните” ќе се сретнат со најтрофениот фудбалски тим во Романија, екипата на Стеауа од Букурешт. Тимот на Стеауа добро го познаваме. Против овој тим во 2013 година одигравме двомеч во квалификациите за Лигата на шампионите. Романскиот тим новата година во својата лига ја дочека ... Read More »

(Фото) Вардар има одлични услови за работа во Анталија

ФК Вардар ги одработува првите тренинзи во Анталија и се подготвува за првиот пријателски натпревар. Како што можете да забележите и на овие фотографии, вардарци имаат одлични услови за работа. На првиот тренинг можеше да се забележи и Тигран Барсегјан. Се надеваме дека овој играч ги надмина проблемите и ќе може да и помогне на екипата во пролетниот дел од ... Read More »

Вардарци вчера се сместија во “Каја Палацо“, веќе во вторник “контролка“ со Стеауа Букурешт.

Момците на ФК Вардар вчера  попладнево пристигнаа во Анталија-Турција. Тие потоа  се сместија  во хотелскиот комплекс „Каја Палацо“ во областа Белек кој ќе биде нивна “база“ оваа зима во турскиот туристички центар. Избраниците на Гоце Седлоски вчера доцна попладне имаа полесен тренинг, чија главна цел беше да го почувствуваат и да се „аклиматизираат“ на теренот на кој ќе ги реализираат ... Read More »

(Фото) Вардар “летна” за Анталија

ФК Вардар рано утринава замина на пат за Анталија – Турција каде ќе ја одработува втората фаза од зимските подготовки. Вардарци во 09 часот “летнаа” кон Турција. Вардаровата експедиција во Анталија ќе остане се до 11 февруари, односно ќе одигра пет контролни натпревари. Првиот е веќе во вторник против романскиот тим, екипата на Стеауа од Букурешт. На пат за Анталија ... Read More »

Историја: Легендарниот голман Тоде Георгиев 15 сезони на “црвено-црниот” гол, го бранеше финалето во “Купот на маршалот“ 1961 година

Тоде Георгиев- Роден во далечната 1935 година, беше човекот меѓу стативите на финалниот натпревар од југословенскиот куп во сезоната 1960/1961 кога со победата од 2:1 над Вартекс од Вараждин, Вардар го освои маршаловиот трофеј. Во дресот на најуспешниот македонски фудбалски колектив, легендарниот голман настапува во периодот од 1950 до 1964 година при што има одиграно вкупно 239 (130 првенствени) натпревари ... Read More »