Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 277)

Прв тим

Покрај многу повредени играчи Малме дополнително ослабува откако отпушти уште еден фудбалер

vardarfans-malme

Раководството на Малме има неколку чудни одлуки пред двомечот со  македонскиот шампион Вардар. Па така  пред двомечот од втората квалификациска рунда за пласман во Лигата на шампионите што ќе го играат овие две екипи на 12. и на 18. јули се ослободи од еден играч, а притоа има серија повредени првотимци. Викендов за Малме последниот меч против екипата на  Хакен ... Read More »

Кристиансен еден од главните организатори во играта на Малме

jnh

Продолжуваме со анализа на играчите на тимот на Малме. Доаѓаме до уште еден брз и квалитетен играч, се работи за 27 годишниот поранешен Дански репрезентативец, Андерс Кристиансен. Кристиансен е еден од главните организатори во играта на тимот на Малме заедно со Левицки. Овој Дански играч сезонава има одиграно вкупно 14 натпревари во шведската лига со постигнати два погодоци. Кристиансен од 2016 ... Read More »

Списокот се продолжува, Малме има повредено три клучни играчи

12521-vardar-na-megdan-so-malme-vo-ligata-na-shampionite

Ривалот  на ФК Вардар во 2-то квалификациско коло за пласман во УЕФА Лигата на шампионите, екипата на Малме се соочува со играчки проблеми. Малме вчера на гостувањето кај Хакен славеше со 1-0, но двајца фудбалери се повредија. Станува збор за Бехранг Сафари и Александер Јеремејеф кои доживеаја повреди и многу веројатно нема да играат против Вардар во првиот меч. Стоперот Сафари ... Read More »

Велковски нема да игра со Малме, Којашевиќ е под знак прашалник

dinamo-vardar-fkvardar-velkovski-vardarfans

Младиот фудбалер на црвено-црните, Дарко Велковски поради повреда на ложата нема да биде во комбинација за првиот квалификациски натпревар во Лигата на шампиони против Малме. Се поизвесно е дека повредата добиена на Европското првенство за фудбалери до 21 година овој млад играч ќе го исфрли од строј за првиот меч со Малме. Тренерот на македонскиот шампион Вардар, Седлоски Гоце  нема ... Read More »

Историја: Што рекол Драган Џаиќ легендата на југословенскиот фудбал за нашиот ФК Вардар

jk2

Историја: Што рекол Драган Џаиќ легендата на југословенскиот фудбал за нашиот ФК Вардар? “Вардар ги има сите услови за да биде еден од најстабилните клубови во Југославија. Со потенцијалот скопскиот лигаш може да се нареди во самиот врв на нашиот фудбал. Тоа е клуб со голема традиција. Жешкиот стадион на Вардар во Скопје претставува неосвоива тврдина за екипите кои гостуваат, било да е ... Read More »

Малме како лидер во Шведска, го дочекува двомечот против Вардар во ЛШ

vardarfans-malme

Противникот на Вардар во второто квалификациско коло од лигата на шампионите, екипата на Малме забележа победа во првенството на Шведска и тоа минимално на гостувањето против Хакен, со резултат 0:1. Домашната екипа го заврши натпреварот со двајца играчи помалку, а со единствениот гол на Јеремејеф, тимот на Малмо успеа да ги освои трите бодови и да се зацврсти на првото ... Read More »

Тинерхолм го сочинува одбрамбениот бедем на Малме

anton

Продолжуваме со анализа на играчите на тимот на Малме. Следен важен играч на овој тим е одбрамбениот играч, 26 годишниот Антон Тинерхолм. Тинерхолм оваа сезона е стандарден играч во последната линија на овој тим, оваа сезона само на еден натпревар не настапил и на тој Малме доживеал пораз. Се работи за брз играч висок 1.76cm, кој настапува на позицијата десен бек. Тинерхолм ... Read More »

36 годишниот Виланд голман на Малме против Вардар

malme

Продолжуваме со анализа на играчите на тимот на Малме. Следен и многу важен играч на овој тим е искусниот 36 годишен голман, Јохан Виланд. Виланд со сигурност ќе биде стартен голман на Малме на дуелите против нашиот Вардар. Овој голман трета сезона е во тимот на Малме. Оваа натпреварувачка сезона е прв голман на тимот без пропуштена ниту една минута во ... Read More »

Цибицки главен адут во нападот на Малме

malme

Продолжуваме со анализа на дел од играчите на тимот на Малме, противникот на Вардар во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. Кога веќе е јасно дека Росенберг нема да го предводи нападот на Малме, сега главен акцент се става на еден млад играч. Станува збор за младиот 23-годишен Павел Цибицки. Цибицки оваа сезона игра одлично во дресот на Малме, ги има ... Read More »

Малме со соопштение на македонски јазик до вардарци: Купувајте карти за трибината зад голот

malme

Малме објави дека на дуелот во ЛШ навивачите на Вардар ќе бидат сместени заедно, зад едниот од головите на „Сведбанк” арена во Малме. Домаќините интересно оваа информација ја пласираа на  македонски јазик, на официјалниот сајт на ФК Малме. На вардаровите симпатизери им се препорачува да купуваат билети за секторите 17 и 18, кои се зад голот на Источната трибина.    ... Read More »