Monday ,24 January 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 275)

Прв тим

Самсоненко спонзор и на ЦСКА Москва, вест која предмалку ја објавија московјани на нивниот сајт

11425new

Сопственикот на брендот Вардар, првиот човек на нашите црвено-црните тимови г-н Сергеј Самсоненко, кој е претставник на обложувалницата „Бет Сити“ ќе биде  спонзор во најпознатиот руски клуб ЦСКА Москва. Клубот на својата официјална страница -види ја промовираше соработката. Истата  ќе биде на сила во наредните пет години. Компанијата  “Бет Сити“ ќе биде еден од важните спонзори на московјани. Во московскиот ... Read More »

ФК Вардар стартува денес во 17ч. со собирот во тренинг-базата Хиподром

1480-vardar-go-dobi-svojot-nov-dom-svecheno-pushten-vo-upotreba-noviot-trening-centar-vo-hipodrom

Одморот за фудбалерите на црвено-црниот фудбалски колектив веќе е завршен. По обавените лекарски прегледи изминатите денови почнуваат тренинзи. Македонскиот фудбалски првак денес, 14 јуни официјално ќе започне со подготовки за квалификациите за Лигата на шампионите. Вардарци попладнево  ќе се соберат во тренинг-базата во Хиподром  од 17-00 часот, а првиот тренинг ќе го имаат од 17-30 часот. Според планот тимот  ќе ... Read More »

Точно пред 30 години ФК Вардар стана шампион на Југославија

297-zlatnata-vardarova-generacija-ja-osvoi-shampionskata-titula

Пред 30 години на денешниот ден 14 јуни, се случи нешто што тој датум го направи е еден од најзначајните датуми во историјата на Вардар. Во  1987 година со одигрувањето на последното коло, стана нов шампион на тогашна Југославија во сезоната 1986/87. Тогаш дојдовме до  прва шампионска титула на нашиот тим, воедно со тоа   беше прославена 40-годишнината од постоењето ... Read More »

Алварез ќе мора да се докажува

alvarez-fkv

Освал Алварез ќе мора да се докаже кај стручниот штаб на Вардар а потоа да потпише договор. Според последните информации колумбискиот фудбалер ќе дојде, ќе го облече “црвено – црниот” дрес на Вардар, но пред да потпише договор ќе мора да се докаже кај стручниот штаб. Доколку се докаже, со сигурност ќе потпише договор со шампионот на Македонија. Нешто слично ... Read More »

(ВИДЕО) Публиката одлучи, Барсегјан е најдобар играч за месец мај, Фелипе со најубав погодок

bersegjan

Како што веќе со месеци наназад традиционално ФК Вардар на официјаланта страница избира најдобар играч и наjубав погодок за изминатиот месец. Публиката гласаше и ги одбра своите фаворити за изминатиот месец, мај. Според гледачите Тигран Барсегјан е најдобар играч на Вардар за месец мај, тој освои најмногу гласови во гласањето спроведено од страна на ФК Вардар. Барсегјан доби 72% од ... Read More »

ФК Вардар во преговори со Бесар Ибраими од Шкендија ?

19113687_809189262588333_6721647873721765633_n

Македонскиот фудбалски шампион Вардар е во преговори со Бесарт Ибраими, напаѓачот на тетовска Шкендија. Како што донесува новиот спортски сајт Sport1.mk кој наскоро ќе биде во етерот со добро позната новинарска екипа која атакува на врвот, момчето од тетовските црвено-црни ќе мине во скопските. Понатаму тие велат еден од најдобрите офанзивци во македонското првенство бил неколкупати на преговори со управата на ... Read More »

Лекарски прегледи пред стартот на подготовките

Вардарци вчера и денеска ги одработуваат вообичаените лекарски прегледи пред стартот на летните подготовки. Поголем дел од играчите веќе вчера ги минаа овие прегледи, додека пак останатите денеска ќе го сторат истото. Стартот на летните подготовки ќе биде означен утре на тренинг кампот на ФК Вардар каде шефот на стручниот штаб Гоце Седлоски ќе го одржи првиот тренинг со екипата. На ... Read More »

Бомба во најава: Алварез во Вардар!

fkv

Дали конечно Вардар пронајде квалитетен шпиц играч!? Во денешното издание на „Македонски спорт“, излезе голема трансфер бомба. Според нив, Вардар е многу блиску до доведување на Освал Алварез од Колумбија. Се работи за доста млад и квалитетен играч кој има 22 години. Од 2013 година е дел од големиот тим на Андерлехт. Во овој тим настапил на пет меча во првата лига ... Read More »

90 минути за Спировски против Шпанија

spirovski-fkv

Играчот на Вардар од средината на теренот Стефан Спировски, забележа нов настап за репрезентацијата на Македонија. Спировски одигра одлична партија против sвездите од Шпанија, нашиот играч ги одигра сите 90 минути и беше еден од најистакнатите на теренот. Филип Гачевски пак, остана на клупата за резерви. Исто така и Џамбул Џигаури не доби шанса да настапи за својата репрезентација која ... Read More »

Барсегјан настапи за Ерменија

tigran-barsegjan-fkv

Нов настап за репрезентацијата на Ерменија запиша играчот од редовите на Вардар Тигран Барсегјан. Барсегјан на натпреварот против Црна Гора беше на клупата за резерви, во игра влезе и доби шанса во 73. минута од натпревар. За жал другиот наш играч, Дамир Којашевиќ не доби шанса на овој натпревар и остана на клупата за резерви. Овој натпревар го доби Црна ... Read More »