Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 276)

Прв тим

Заврши одморот, денес повторно се “палат моторите“ на една недела пред гостувањето кај Малме

kk

Заврши одморот на црвено-црните момци, тие ги “потрошија“ двата слободни дена кои ги добија од шефот на стручниот штаб на вардарци, Гоце Седлоски. Вардаровите фудбалери и стручен штаб по двенедели подготовки се вратија во Скопје во неделата, откако претходно ги завршија летните подготовките во Австрија. После враќањето, вардарци добија два слободни дена. Денес повторно се “палат моторите“, и  продолжуваат момците ... Read More »

Вардар ги пушти билетите за натпреварот Вардар – Малме

vardar-malme

Од вчера стартуваше продажбата на билети за натпреварот Вардар – Малме. Билетите се по цена од 500 денари и се продаваат во неколку градови во Македонија. Покрај во Скопје, билети можат да се набават и во осум други градови како и онлајн преку Тикет Плус. Продажни места: Скопје: Југотон, Билетарница СЦ Јане Сандански, Атлантик Турс, Тобако 2 Скопјанка, Тобако Корнер Југодрво, Тобако ... Read More »

(ВИДЕА) Инсерти од натпреварите на Вардар во Австрија

fkv-gogov-vardar-avstrija

Вардар ги заврши летните подготовки во Австрија со една победа и три порази. Започнавме добро со победа над Адмира, но потоа следуваа трите порази против тимовите на Матерсбург, Марибор и руски Тосно на кои не постигнавме ниту еден погодок. Погледнете ги сите видео инсерти од натпреварите на Вардар во Австрија: Read More »

Од утре тренинг повторно во Скопје

fkv

Вардарци откако се вратија од Австрија добија два дена слободни. Малиот одмор заврши, од утре сите играчи ќе му се стават на располагање на тренерот Седлоски на прозивката во базата во Хиподром. На тренинзите на Вардар се враќа и Бобан Николов кој ја санираше повредата на прстот на ногата. Вардар се подготвува за првиот натпревар против Малме, кој ќе биде ... Read More »

Уште како дете се истакнуваше со своите дриблинзи

723-metodija-spasovski

Уште како дете се истакнуваше со своите дриблинзи. Најпрвин стана носител во играта на ФК Единство, а набргу за неговите квалитети ”дознаа” и од ФК Вардар. Во 1962 година дојде и тој ден, Мете Спасовски се најде во кабината на Вардар, го облече Вардаровиот дрес и настапи на повеќе од 600 натпревари, што првенствени, што пријателски. Неуморен во играта, мајстор ... Read More »

Андреј Ричков: Ова е исполнување на мојот сон, да потпишам за клубот во кој сум израснал и многу сум научил

vardarfans-rickov

Довчерашниот младинец на фудбалскиот клуб Вардар, Андреј Ричков денес стави потпис на професионален договор со клубот. Андреј игра на позицијата десен бек и ги има поминато сите младински категории на Вардар. Беше стандарден играч во составот на Љупчо Марковски-Калц, со кој минатата сезона го освои младинското првенство. Тој во новата сезона ќе настапува како позајмен играч во екипата на Беласица, ... Read More »

Полека се полни “Сведбанк арена“, Малме продаде три-четвртини од арената

2013

Како што се доближува првиот натпревар од двомечот со шведскиот тим Малме така се распродаваат билетите за нивната “Сведбанк арена“. По се изгледа дека  нашиот шампион  Вардар на првиот меч  од второто квалификациско коло во  Лигата на шампионите против Малме во Шведска ќе игра пред полн стадион. Информациите велат дека екипата на  Малме успеала  досега да продаде речиси три-четвртини од ... Read More »

Историја! Драган Веселиноски – Пикси капитенот кој го водеше Вардар низ најуспешната “евро одисеја“ кога падна ЦСКА

piksi

Драган Веселиноски – Пикси дојде како дефанзивен играч за врска, а најдобрите партии ги пружи како последен човек во одбраната. Пикси кратко беше член на Вардар во сезоната 1990/91 кога клубот успеа да се врати во Првата југословенска лига и настапи на 15 натпревари во истата, но секако многу повеќе во сеќавање ќе остане неговиот втор престој во Вардар од ... Read More »

Вардарци се вратија во Скопје, следи последната етапа од подготовките пред ЛШ двомечот

12905-vardar-se-odjavi-od-bad-tatcmansdorf

После двонеделни  подготовки во Австрија, вчера црвено-црниот тим го напушти  Бад Татцмансдорф и се врати во Скопје. Екипата пристигна во Македонија вчера во вечерните часови. Следи краток одмор и потоа ќе се одработува “последната етапа“   за натпреварите од Лигата на шампионите. Вардар во Австрија  мина 14 дена  каде имаше серија тренинзи и вардарци одиграа четири контролни дуели. На првиот  го ... Read More »

Ништо и од Лима, Вардар останува на две нови имиња

fkv-lima

Ништо ни од Матеус Лима.. Бразилецот нема да биде нов играч на “црвено – црните”. Лима дојде на подготовките во Австрија, одигра два натпревари и толку, на следните два не доби ниту шанса. Со ова пропадна уште еден трансфер на напаѓач во редовите на Вардар. Сега во тимот на Вардар  речиси и да нема вистински шпиц играч. Доколку не се ... Read More »