Saturday ,04 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 273)

Прв тим

Познати сите можни противници на ФК Вардар во ЛШ: Селтик, Партизан, Лудогорец, Риека…

Новата титула во македонската лига на црвено-црниот фудбалски тим му донесе прилика да учествува во квалификациите за ЛШ. Второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, во кое ќе игра и нашиот Вардар, се игра на 11 и 12 односно на 18 и 19 јули. Годинава ждребката ќе се извлекува на 19 јуни во Нион. Познати се сите тимови кои Вардар може ... Read More »

Гачевски “црвено – црн” до 2020 година

12396-filip-gachevski-go-prodolzhi-dogovorot-so-vardar

Вардар продолжува со убавите вести денеска. Најдобриот голман во македонскиот шампионат Филип Гачевски, го продолжи договорот со Вардар до 2020 година. Ова значи дека популарниот Гача во Вардар ќе остане уште најмалку три сезони. Гачевски за ФК Вардар изјави: „Кога Вардар ми понуди да бидам дел од овој клуб и во следните три години, воопшто не се мислев. Ги прифатив ... Read More »

Висар Муслиу нов играч на Вардар!

12386-visar-musliu-e-nov-igrach-na-vardar

Вардар и официјално го донесе првото летно засилување. Се работи за младиот и перспективен играч Висар Муслиу кој доаѓа од редовите на Ренова. Муслиу има 22 години и настапува на позицијата стопер. Потпиша договор со шампионот на Македонија на три години. Муслиу важи за еден од најдобрите млади играчи во македонскиот шампионат. Оваа сезона за тимот на Ренова одигра 32 натпревар и ... Read More »

Среќен роденден Којашевиќ

kojasevic-472x330

Денеска свој роденден прославува крилниот играч на ФК Вардар Дамир Којашевиќ. “Вардар фанс” му го честита роденденот на црногорецот, му посакува многу здравје и пред се успех во кариерата. Исто така му посакуваме и долго европско фудбалско лето со тимот на Вардар. Среќен роденден Дамир! Read More »

Конечна листа на стрелци сезонава, Шиле и Балотели го делат врвот

Зад нас е веќе сезоната во првата македонска фудбалска лига, црвено-црните ја одбранија титулата во првенството. Ние дојдовме до 11-тата титула државен шампион, или треттата по ред. Голема беше радоста за новиот пехар, по доделување на истиот следи пауза пред летните подготовки. Сезоната ја завршивме со голема предност од 13 бода пред Шкендија. Во нашата мрежа завршија 24 удара со ... Read More »

(РЕТРО ВИДЕА) На денешен ден во 2013 година Скопје лудуваше! ФК Вардар шампион, РК Вардар и Вујо го урнаа Металург

08

Денеска се наполнуваат цели четири години од историскиот 02/06/2013 за нас црвено- црните љубители на брендот број еден Вардар. Судбината сакаше тоа да не биде обичен ден, последно коло во фудбалскиот шампионат директен дуел за титула Вардар- Хоризонт, по него во Кале Вардар-Металург директен дуел за ракометната титула. “Река“ на црвено- црни навивачи бевме распослани во градскиот парк и околните ... Read More »

(Видео) Вардар и Силекс одиграа без голови

fkv-grne-titula-vardar

Вардар и Силекс одиграа 0:0 на последниот натпревар оваа сезона. Иако немаше многу шанси, погледнете ги сите интересни моменти од овој последен натпревар сезонава. На овој натпревар од дресот на Вардар се простија двајца играчи, Грозданоски и Љамчевски. Видео: Read More »

Благодарници за Грозданоски и Љамчевски, за нивниот придонес во дресот на Вардар

vardarfans-blagodarnici

Денес фудбалскиот клуб Вардар го одигра последниот натпревар за сезоната 2016/17. Црвено-црните на убедлив начин ја одбранија првенствената титула, која е вупно 11-та во историјата на клубот. Денес на стадионот во Ѓорче, го одигравме последното коло против екипата на Силекс, дуел кој заврши без голови. Воедно овој натпревар беше последен за двајца играчи на нашиот фудбалски шампион. Се работи за ... Read More »

(ФОТО) Големиот пехар во рацете на вардарци

h7

Зад нас е една шампионска сезона во Вардаровата историја. Денес момците ја добија шампионската круна за најдобра екипа во сезоната 2016/2017 година.  Големи честитки за сите кои што придонесоа во уште една шампионска сезона на Вардар во историјата, и за 11-та титула. Read More »

ВАРДАР ЈА СЛАВИ ТИТУЛАТА БРОЈ 11, ВЛАТКО ТИ СИ НАША ИКОНА!

fkv-sileks

Вардар и официјално во овие моменти ќе ја подигне титулата број 11. Денешниот натпревар против Силекс недонесе големи возбудувања на теренот 0:0 (0:0). “Вардар Фанс” ги поздравува Грозданоски и Љамчевски на кои им беше ова последен натпревар во дресот на Вардар. Среќно понатаму на двајцата играчи! Во првиот дел мрежите мируваа на двата голмани. Први на овој натпревар се обидоа ... Read More »