Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 272)

Прв тим

(ФОТО) Костовски го следеше Вардар против Ренова

kostovski-fkv

Денеска на градсиот стадион во Скопје беше забележан Јован Костовски, поранешниот напаѓач на “црвено – црните”. Популарниот Јове сите вардарови навивачи добро го паметат од настапите во дресот на Вардар во сезоните од 2004 до 2008, и поготово во сезоната 2012-2013, кога на 47 натпревари постигна 27 погодоци. Костовски моментално настапува за тимот на Леувен во втората лига на Белгија. ... Read More »

Вардар не дава бодови, Ренова испратена од Скопје со наведната глава!

barsegjan-fkv

Вардар продолжува со победничкиот танц во ПМФЛ. Шампионот на Македонија нанижа уште една победа, овој пат “жртва” беше тимот на Ренова. Вардар одигра лош прв дел без ниту една убава шанса за гол, но затоа во вториот одигра солидно, створи голем број на шанси за гол, за на крај заслужено да се радува на нова победа. До крајот на шампионатот ... Read More »

Вардарци ја продолжуваат серијата без пораз против Ренова

vardarfans-fkv-gogov

Денеска на програмата е 34. коло во ПМФЛ, во ова коло лидерот на табелата, тимот на Вардар ја пречекува тетовска Ренова. Овој натпревар ќе биде одигран без резултатско значење за нашиот тим, додека пак тимот на Ренова се надева дека во последните три рунди би можел да се замеша во игра за пласман во квалификациите за Лигата на Европа. Вардар ... Read More »

Видео линк за натпреварот Вардар – Ренова

fkv-blazevski

Вардар ја пречекува тетовска Ренова попладнево на Градскиот стадион во Скопје. Овој натпревар ќе биде чиста формалност за Вардар, остануваат уште два натпревари за црвено – црните по овој дуел, потоа е закажана прославата на новата титула. И овој натпревар ќе можете да го проследите низ директен видео стрим, исто така ќе има и ТВ пренос на Сител 3. http://tv.ffm.mk/ Read More »

Македонското дерби Пелистер-Вардар во Суперкупот, ФФМ најавува дека по 1 година пауза повторно ќе се игра истиот

vardarfans-felipe

Оваа среда во Купот по пауза од над деценија и пол екипата на ФК Пелистер од Битола дојде до титула во најмасовното натпреварување. Па така бидеќи црвено-црните се шампиони во лигата за првпат во историјата на македонскиот фудбал  двата тима ќе играат за титулата од Суперкупот на Македонија. Тоа ќе биде првиот трофеј наредната сезона кој ќе може да го ... Read More »

(ВИДЕО) Химната на ЛШ ќе засвири повторно, се надеваме оваа година повеќе пати!

ligue_chompions

Вардар уште една година по ред ќе настапи во квалификациите за Лигата на шампионите. И оваа година нашиот првак ќе започне од второто квалификациско коло во ова натпреварување. Химната на ЛШ уште една година по ред ќе се свири во Скопје, се надеваме дека овој пат традицијата ќе биде променета, односно химната најмалку два пати ќе биде пуштена на нашиот ... Read More »

Гоцевски главен судија на натпреварот Вардар – Ренова

fkv-kratovo

Попладнево во просториите на ФФМ беа извлечени судиите за престојното коло во ПМФЛ. На натпреварот во Скопје на кој се среќаваат Вардар и Ренова, правдата ќе ја дели струмичанецот Марјан Гоцевски. Интересно е тоа што на минатите два натпревари каде што судеше овој судија, Вардар претрпе два порази, време е оваа црна серија да запре. Oвој натпревар ќе биде одигран в ... Read More »

Блажевски: Треба да мислиме добро да се подготовиме за настапите во Европа каде што се надеваме и посакуваме успешно лето

blazevski-fkv

Дејан Блажевски е фудбалерот на Вардар кој и oваа сезона е најефикасен стрелец кај “црвено – црните”. Блажевски секогаш играл одлично против тимот на Ренова, и оваа сезона нашиот крилен играч ги донесе двете победи против овој тим. Пред овој дуел на Вардар, токму Блажевски за официјалниот сајт на клубот даде изјава за дуелот со Ренова, но и за квалификациите во ... Read More »

Тигран Барсегјан добива нов договор од Вардар!

barsegjan-fkv-vardarfans-gogov

Вардар погоди уште еден играч од Ерменија, овој пат се работи за Тигран Барсегјан. Барсегјан иако договор со Вардар потпиша минатото лето, сепак поради здравствени проблеми со настапи во “црвено – црниот” дрес започна на почетокот на оваа календарска година. Ерменскиот Хулк договор со Вардар официјално потпиша на 26. август минатата година, со важност од една година, но и со опција ... Read More »

(ФОТО) Дел од фудбалерите и Васоски во посета на О.У. “Григор Прличев“ во населба Железара

z

Дел од фудбалерите на ФК Вардар  и  помошник тренерот Александар Васовски кој е поранешен ученик на Основното Училиште „Григор Прличев“ во скопската населба Железара беа во посета  на истото. Вардарци ги посетија и ги израдуваа учениците од ова училиште.  Момците им делеа маички, автограми, фотографии, а дечињата го искористија сето тоа да се фотографираат со нашите фудбалери. Учениците имаа можност да ... Read More »