Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 271)

Прв тим

Блажевски: Не очекува голема борба, мора да оставиме срце на терен

vardarfans-blazevski

Денес е голем ден за нашиот фудбалски шампион кој го игра реванш натпреварот од плејофот на лига Европа, против тимот на Фенербахче. Црвено-црните влегуваат на гостувањето во Истанбул со предност од 2:0. која мора да ја зачуваат доколку сакаат пласман во групната фаза од ова натпреварување. На вчерашната пре-сконференција во Истанбул, на медиумите се обрати играчот на Вардар, Дејан Блажевски ... Read More »

Јаневски: Треба да ја гледаме само нашата игра, мислам дека моите играчи ќе дадат се од себе

13955-janevski-zadovolen-sum-od-prikazhanoto-i-od-pobedata

Стратегот на Вардар, Чедомир Јаневски попладнево на прес – конференцијата на Вардар во Турција, истакна дека Вардар е подготвен за утрешниот дуел и дека 90% знае кој играч ќе го замени капитенот Грнчаров. “Во Турција дојдовме да се надигруваме со сериозен тим. Утре почнуваме како да е 0-0. Тоа мора да се однесува и на теренот, знаеме добро за квалитетот на ... Read More »

Грнчаров: Верувам дека кој и да игра ќе го даде максимумот, ќе игра со срце за добар резултат на утрешниот реванш

14041-grncharov-vo-istanbul-kako-poddrshka-veruvam-vo-moite-soigrachi

Тоj е прав капитен! Иако Бобан Грнчаров нема право за настап на утрешниот дуел, сепак, тој замина со своите колеги во Турција. Како што вели самиот капитен, стои и верува целосно во играчите. Целиот разговор на капитенот за клубскиот сајт:   „Навистина ми е многу жал што нема да можам да настапам утре на вториот натпревар со Фенербахче, но тука ... Read More »

Момците се сместија во Истанбул, попладне ќе имаат прес и тренинг на “Шукру Сарачоглу“

14038-crveno-crnata-ekspedicija-pristigna-vo-istanbul

Момците на Чеде Јаневски  денеска точно на пладне, стигнаа во Истанбул-Турција  и се сместија во хотелот во кој што ќе престојуваат следните два дена. Тие во турскиот мега-полис утре ќе го имаат мечот на историјата кога за првпат во 70 години постоење ќе може да обезбедиме место во групна фаза. Вечерва во 18:30 часот по македонско време ќе се одржи прес-конференција ... Read More »

Оптимист или се храбри поради опасноста од отказ? Кочаман: На Вардар може да му дадеме голови колку сакаме

vardarfans-kocaman

Тренерот на Фенербахче, Ајкут Кочаман даде една поприлично оптимистична изјава, дали причината е неговата сигурност и оптимизмот кој владее кај него или пак се обидува да го дигне моралот останува да видиме. Голема опасност за него е утрешниот меч по кој може да ја напушти клупата поради неуспех. Тој вели: -Ние многу добро знаеме дека во Скопје загубивме само поради ... Read More »

Вања Марковиќ го засилува ФК Вардар!?

dsdsds

ФК Вардар ќе продолжи да се засилува. Нов на листата потенцијални засилувања е Вања Марковиќ од Србија. Марковиќ има 23 години, досега беше член на полскиот прволигаш Корона Кјелце каде забележал  67 настапи со 2 постигнати погодоци. Како што пишува порталот Спорт1.мк, Марковиќ е веќе во Скопје и деновиве треба да ја има промоцијата во црвено-црниот клуб. Продолжи со читање – ТУКА! Read More »

Проблем помалку за Вардар: Ван Перси не игра, Ван дер Вил си замина

hh

Противникот на Вардар, тимот на Фенербахче се соочува со проблеми пред утрешниот дуел. Турските медиуми тврдат дека Холанѓанецот Робин Ван Перси “закачил” грип и нема да може да настапи ниту на реваншот. Ова значи дека повторно во нападот ќе добие шанса Солдадо кој сеуште не е воигран во новиот тим. Од друга страна, уште еден Холанѓанец нема да настапи против Вардар, станува ... Read More »

Барсегјан: Се надеваме дека тој резултат кој го остваривме ќе биде доволен да одиме во следната фаза и да ги израдуваме сите кои навиваат за нас

vardarfans-barsegjan

Вардар со предност од 2:0 патува на реваншот во Истанбул, каде го очекува дуел против екипата на Фенербахче, во рамките на плејофот од лигата на Европа. Стрелец на еден од головите беше Тигран Барсегјан и тоа оној водечки во првото полувреме. Ерменскиот репрезентативец вели дека неговиот тим има добар резултат, но истиот не  е сигурен за пласман во групната фаза ... Read More »

Вардарци денеска заминаа за Турција (ФОТО)

tt3

Тимот на Вардар заедно со стручниот штаб денеска заминуваа по историја. Вардарци во Турција на стадионот  „Шукру Сарачоглу“ се очекува вечерва да го имаат својот официјален тренинг пред утрешниот натпревар. Се надеваме дека на крајот нашите играчи со високо кренати глави ќе си заминат од Турција. Натпреварот утре започнува со почеток во 19-30 часот, со директен пренос на ТВ Нова.   Read More »

ТВ Нова ќе го пренесува реванш натпреварот помеѓу Фенербахче и Вардар

nova

ТВ Нова ќе врши пренос од реванш натпреварот во плејофот на лига Европа, помеѓу екипите на Фенербахче и Вардар. Оваа телевизија ги пренесуваше натпреварите на Вардар на домашен терен против Малме, Копенхаген и Фенербахче, како и гостинскиот меч против шампионот на Данска, иако на тој дуел со пренос се вклучија во второто полувреме. Се надеваме дека сега ќе гледаме попрофесионален ... Read More »