Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 259)

Прв тим

Познат составот, Вардар со Барсегјан во нападот

fkv-vardarfans-vardar-fener-gradski-crveno-crni

Повеќе нема дилеми, познат е составот со кој тренерот Јаневски ќе истрча на историската прва пресметка во групната фаза во Лигата на Европа. Овој натпревар Чеде Јаневски се одлучи да започне со следниве единаесетмина. Гачевски, Брдаровски, Грнчаров, Велковски, Хамбарџумјан, Николов, Глигоров, Фелипе, Блажевски, Џигаури и Барсегјан.  Во почетниот состав го нема Новак поради повреда, на негово место во тимот е ... Read More »

(ФОТО) Комитите во огромен број од пред Соборниот Храм тргнаа со кортео кон запад

vb2

Амбиентот пред Градскиот стадион и пред Соборниот Храм се загрева. Веќе во голем број навивачите на Вардар почнуваат да пристигнуваат пред Градскиот стадион во Скопје. Комитите се во огромен број пред Соборниот Храм каде со кортео тргнаа кон Западната трибина. Неколку фотогафии од пред Соборна и Градски: Read More »

ФК Вардар утре го промовира Илија Најдоски во нов технички директор на клубот

vardarfans-najdoski

Од фудбалскиот клуб Вардар известуваат дека утре со почеток од 11 часот во просториите на академијата ќе одржат прес-конференција. На истата ќе биде претставен новиот технички директор на клубот, Илија Најдоски. Ненадминлив по својата борбеност во играта во одбраната, Најдоски вардаровите бои ги бранеше во периодот од 1984 до 1988 година. На прес-конференцијата ќе биде присутен дел од менаџментот на Вардар, ... Read More »

По ЦСКА ред е да падне и Зенит

fkv-tim-vardar-vardarfans-liga-evropa

Русите и руските медиуми добро го паметат тимот на Вардар. Пред точно 14. години Вардар го елиминираше големиот тим на ЦСКА Москва. И тогаш, како и денеска, противникот беше голем фаворит за разлика од нашите црвено – црни, но, на крајот се радуваше тимот на Вардар. На тогашниот двомеч Вардарци победија нагости со резултат 2:1, додека пак на домашен терен, ... Read More »

Без Новак на денешниот натпревар

novak-fkv

Македонскиот првак Вардар се соочува со проблеми пред вечерашниот натпревар. Поради повреда вечерва на екипата нема да може да и помогне стандардниот дефанзивец Евгениј Новак. На денешниот натпревар сепак се очекува да биде на клупата за резерви. Сега тандемот стопери во Вардар ќе го сочинуваат капитенот Грнчаров и репрезентативецот Дарко Велковски, овие двајца беа во тандем и на последниот натпревар против ... Read More »

Комитите денеска ќе продаваат нови билети по цена од 200 денари

komiti-fkv

Комитите и денеска ќе продаваат билети за Западната трибина. Овој пат ќе се продаваат единечни билети по цена од 200 денари. Целото соопштение на Комитите во продолжение: ВАЖНО, ВАЖНО, ВАЖНО Пред Соборниот Храм ке бидат пуштени дополнителни единечни карти кои ке важат само за натпреварот со Зенит. Цената ке биде 200 денари. Напомена: со овие карти не следува маицата која ... Read More »

Јерохин: Ја имаме проучувано нивната игра

tosifd

На вчерашната прес – конференција на тимот на Зенит покрај тренерот на екипата Роберто Манчини, присуствуваше дефанзивецот и руски репрезентативец Александар Јерохин. Јерохин потенцираше дека Вардар е многу сериозен тим. “Со голема сериозност го прифаќаме овој натпревар и Вардар,  ја имаме проучувано нивната игра. Тоа е доста организиран тим, кој да не заборавиме му даде дури четири гола на еден тим каков ... Read More »

(ФОТО) Вардар тренираше на Арената

fk

Нашиот шампион вчера вечер го одржа официјалниот тренинг пред дуелот со Зенит. На тренингот на Вардарци ненадејно, изненадувачки, дојдоа Комитите кои целиот тренинг го проследија со песна и поттик до играчите на Вардар. Во продолжение неколку фотографии од вчерашниот тренинг на екипата. Read More »

Јаневски: Ова е значаен натпревар, не само за Вардар, туку и за македонскиот фудбал

vardarfans-janevski

Утре со почеток од 21:05 на арената “Филип Втори, Вардар го игра првиот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа, против екипата на Зенит. Вечерва нашиот клуб одржа прес-конференција, на која пред медиумите се обрати шефот на стручниот штаб, Чеде Јаневски кој го изјави следново: -Ова е значаен натпревар, не само за Вардар, туку и за македонскиот фудбал. Затоа ... Read More »

Грнчаров: Играме на нашиот стадион пред нашата публика, посакувам да ја продолжиме серијата на победи на домашен терен

Нашиот фудбалски шампион вечерва одржи прес-конференција во пресрет на натпреварот против екипата на Зенит, во рамките на првото коло од групната фаза во Лигата на Европа. Вардарци направија историски успех со пласман во грипната фаза во второто по квалитет европско натпреварување, но сега како се ближи првиот меч во групната фаза, така амбициите се повеќе се зголемуваат кај нашиот шампион. ... Read More »