Thursday ,21 November 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 253)

Прв тим

Проблеми за Вардар пред неделниот натпревар

fkvardar-vardarfans

ФК Вардар се соочува со мали проблеми пред стартот на новата сезона 2016/2017 во Првата македонска фудбалска лига. Имено, пред мечот во недела (7,август) против тимот на чаирска  Слога, во нашиот табор неизвесни за настап се двајцата ”бекови”, Хофханес Хамбарџумјан и Горан Попов. Попов поради повреда не можеше да им помогне на своите соиграчи и на реванш натпреварот во гости ... Read More »

Вардар го ”растури” Еуромилк (4-0)

vardarfans-23

Денеска ФК Вардар го одигра и вториот свој предвиден пријателски натпревар пред почетокот на новата сезона. Момците на ФК Вардар славеа на убедлив начин со резултат 4-0 против тимот на Еуромилк. Овој натпревар се одигра на нашиот комплекс во Хиподром под рефлектори. Стрелци на головите за нашиот тим беа: Фелипе погоди на два пати, а по еднаш во листата на ... Read More »

Мечот Вардар-Слога ќе се игра во Струмица под рефлектори, со почеток во 20 часот.

vardarfans-nikolov-izjava-od-pobedata-so-sileks-552x330-552x330

Сеуште е на сила  суспензијата  за црвено-црните од минатата сезона, па тие  ќе мора да го одиграат првото коло од новата сезона 2016/2017 надвор на стадион кој е на 100 километри надвор од Скопје.  Вардарци одлучија  својот натпревар во рамките од 1. коло во ПМФЛ против екипата на Слога како домаќин да го одигра во Струмица на стадионот „Младост“, стадион кој  со ... Read More »

Вардар одигра нерешено со Македонија Ѓ.П.

obregon

Вардар одигра 1-1 на пријателскиот натпревар против новиот прволигаш, екипата на Македонија ЃП. Нашиот тим на овој натпревар настапи со многу измени, односно многу наши играчи добија шанса да настапат на овој дуел од тренерот Седлоски. По првиот дел нашиот тим имаше негатива од 1-0, голот за домакинот го постигна Џангаровски во 38 минута од натпреварот. Вардар во вториот дел ... Read More »

(Необјавувано видео) Динамо Букурешт- Вардар меч од Купот на УЕФА, 1985 год.

Момент од голот на Здравков против Динамо  во Скопје за пласман во следно  коло!

Црвено-црните 1961 по освojување на трофејот во купот на Маршалот ја преставуваа тогашна СФР Југославија во фудбалска Eвропа, а втората шанса ја добиа по дури 24 години. Вардар се враќа на меѓународната сцена, освојувајќи го петото место во првенството на СФРЈ. Вардар во сезоната 1984/84 заврши со 37 бодови, еден зад Ц. Звезда, а два зад Партизан, остварувајќи скор од ... Read More »

Од 17-30ч против Maкедонија ЃП

fkvardar-obergon

Вардар денеска со почеток во 17 часот и 30 минути во населбата Ѓорче Петров ќе одигра пријателски натпревар против новиот прволигаш. Тренерот на Вардарци Седлоски, на овој натпревар денеска ќе смета на половина од играчите. Ова ќе биде шанса за сите играчи да се докажат пред почетокот на ПМФЛ, која стартува идната недела. Овие два натпревари, против Ѓорче денеска и ... Read More »

(Видео) Вандаир и Грозданоски за голема победа среде Москва

На денешен ден (3о јули) пред 13 години златната генерација на ФК Вардар ја победи големата и фаворизирана ЦСКА Москва среде Русија со резултат 2:1. Овој натпревар беше вистинско уживање за сите Вардарови навивачи кои го следеа овој натпревар. За молк на стадионот во Москва прв се погрижи миленикот на публиката, и сегашен член на ”црвено – црните” Грозданоски кој ... Read More »

Вардар утре против Македонија ЃП

vardarfans trening 2

Вардарци утре ќе одиграат пријателски дуел против новиот прволигаш, тимот на Македонија ЃП. Овој натпревар според нашите информации треба да биде одигран на теренот на Македонија ЃП во населбата Ѓорче, а времето на одигрување го чекаме од официјалниот сајт на нашиот клуб. Според плановите на Седлоски, утре ќе настапи една екипа на Вардар, а сите останати кои нема да добијат ... Read More »

Ќеран од Вардар во Насаф

Српскиот напаѓач, 28 годишниот Драган Ќеран повеќе не е дел од ФК Вардар. По разделбата со ФК Вардар, Ќеран си пронајде нов клуб и кариерата ќе ја продолжи во Узбекистанската прва лига, во тимот на Насаф. Ќеран во редовите на Вардар пристигна во зимскиот преоден рок од сезоната 2015/16, од тимот на Хајер. Ќеран за ”црвено – црниот” тим одигра точно ... Read More »

Вардар ќе гостува кај Скендербеу на 17 август, во оваа 1/16фин. рунда од Купот се игра еден меч кој е закажан за во 17-30 часот

fkvardar-vardarfans

Црвено-црните годинава за разлика од лани ќе атакуваат на две домашни титули, шампион во Првата македонска фудбалска лига и во Купот на Македонија, од како фудбалската федерација на земјава ни ја скрати шансата да играме во Суперкупот и да атакуваме на три од три во ова натпреварување. Тие како причина наведуват дека немале доволно слободни термини за истиот, сепак останува ... Read More »