Sunday ,09 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 254)

Прв тим

Приказна за првиот црвено-црн трофеј во историја! Вардар во 1949 год. стана младински шампион на Југославија

xaz

Вардар е нашиот најтрофеен фудбалски колектив, тој е формиран далечната 1947 година, а својот прв трофеј во својата историја го освојува две години подоцна во 1949 година. Вардар таа година во која денешните конкуренти од првата фудбалска лига воопшто не постоеле или играле во многу ниски лига се круниса за младински шампион на тогашната Ф.Н.Р. Југославија.  Во  воведните две години ... Read More »

Кои играчи ќе бидат замените за Мијушковиќ и Обрегон!?

fkvardar-vardarfans

Управата на ФК Вардар изгледа дека сака сериозно да го “исчисти” тимот уште пред новата година. Несомнено, во Вардар има голем број на играчи во ростерот кои не заслужуваат да го носат “црвено – црниот” дрес. Првите двајца кој си заминаа со спогодбен раскин на договор беа Немања Мијушковиќ и Џон Обрегон. За овој првиот малку чудно.. Мијушковиќ важеше за ... Read More »

(Видео) Сите голови на Хамбарџумјан во дресот на Вардар

fkv-vardarfans-hof

Ерменскиот интернационалец во дресот на ФК Вардар Хофханес Хамбарџумјан оваа полусезона немаше многу среќа кога се во прашање настапите во првата македонска фудбалска лига. Нашиот играч поради повреди настапи само на шест првенствени натпревари, односно одигра само 284 минути, што во споредба со минатата сезона е многу малку. Но, есенскиот дел од сезоната е веќе зад нас, го очекуваме еден ... Read More »

(ФОТО) Голем новогодишен и божиќен попуст во Фан шоп Вардар

humel

 Фан шоп на Вардар го започна големиот новогодишен и божиќен попуст на своите артикли, за навивачите и симпатизерите на црвено-црните има попуст на  целата колекција на брендот “Hummel“. Покрај тоа за сите купувачи следи огромно предновогодишно изненадување. За купен еден производ добивате 30% попуст, за купени два производа добивате 30% попуст на првиот производ и дополнително 35% попуст на вториот производ. За купени пак три ... Read More »

ФК Вардар се ослободи официјално од Џон Обрегон

obregon-fkvardar

Официјално како што известуваат од црвено-црниот фудбалски колектив Џон Обрегон повеќе не е дел од нашиот тим. Тој од денес, понеделник 26 декември повеќе не е повеќе член на ФК Вардар. Со фудбалерот тимот спогодбено го раскина договорот, и тој може сега да си бара нова фудбалска средина. Во оваа зимска пауза ова е втор играч на Вардар кој што во ... Read More »

Гласајте за најубав гол на полусезоната. Одберете ваш фаворит од ремек-делата на Фелипе, Којашевиќ, Спировски или Шиле

video

Официјалната страница на ФК Вардар ја бара вашата помош за го избере најубав гол на полусезоната. Тие номинираа пет погодоци на четири различни  играчи од црвено-црниот фудбалски колектив. Предлозите што ги нудат изгледаат вака: 1. Дамир Којашевиќ против Пелистер. Црногорецот од слободен удар после проигрување со Фелипе и со Николов успеа да упати силен удар кој што заврши во горниот ... Read More »

(ВИДЕО) Погледнете ги најубавите голови во есенскиот дел

vardarfans-shile

Веќе десетина дена момците на фудбалскиот клуб Вардар одмараат по есенската полуетапа. Одморот завршува по Божиќ кога почнуваат подготовките за пролетниот дел. Постигнавме досега 31 погодок дел од нив крајно атрактивни. Во видеото во продолжение ќе може да ги погледнете најубавите и најатрактивните голови во есенската полусезона, уживајте. Read More »

Вардар и Мијушковиќ се разделија

vardarfans mijuskovik

Црногорскиот интернационалец Немања Мијушковиќ повеќе нема да биде дел од “црвено – црниот” тим. Вардар и Мијушковиќ спогодбено го раскинаа договорот. Мијушковиќ во Вардар пристигна во 2015 година од црногорското првенство. Мијушковиќ “црвено – црниот” дрес го носеше година и пол. Немања во дресот на Вардар освои и една титула. ФК Вардар му се заблагодари на Мијушковиќ за својот придонес во дресот на ... Read More »

Вардар доби големо засилување, Бесир Демири нов член на тимот!

demiri

ФК Вардар денеска и официјално го претстави своето прво засилување за зимскиот преоден рок. Неговото име е Бесир Демири. Демири има 22 години и доаѓа од редовите на тетовска Шкендија. Демири игра на позицијата лев бек, а сосема солидно може да одигра и на позицијата последен играч за врска во средниот ред, и на позицијата лево крило. Демири исто така е ... Read More »

Грнчаров и Велковски со награди за најдобри спортисти во 2016 година

vardarfans-grnacarov

Двајца играчи на фудбалскиот клуб Вардар добија награди за најдобри спортисти во сениорска конкуренција за 2016 година. Се работи за капитенот Бобан Грнчаров и неговиот соиграч, Дарко Велковски. Освоената титула во првенството за минатата натпреварувачка сезона, настапот во квалификациите за лигата на шампиони беше доволен податок Вардаровите играчи да се најдат во наградените од страна на градот Скопје. Дарко Велковски ... Read More »